Skocz do zawartości

Własny serwer


Rekomendowane odpowiedzi

W pracy szefostwo zobligowało mnie do ogarnięcia tematu własnego serwera, bo nie do końca podoba im się korzystanie z serwerów dedykowanych (korzystają z ogicom.pl). Głównym zadaniem serwera jest utrzymanie sklepu internetowego i to chyba nie byłoby problemem. Niestety szefostwo wykombinowało sobie, że chcą mieć dużo fotek na Allegro (w opisach aukcji), a fotki brane są bezpośrednio z opisów na sklepie (czyli z serwera). Przy ponad 500 aukcjach i masie odsłon ruch na serwerze jest spory, co generuje duże koszta. To sobie szefostwo wymyśliło, że kupią sobie własny serwer, przerzucą na niego sklep i będzie wszystko pięknie. Co prawda na razie pojawiła się opcja, że zdjęcia na Allegro będą dodawane przez... Allegro (ból szefostwa wynika z faktu, że już nie będzie niezliczonej ilości fotek i o Bóg wie jakich rozmiarach - żeby opisy były atrakcyjne etc.).

 

To jednak wszystko "może". Gdyby ktoś mógł napisać mi przybliżony koszt takiej własnej "serwerowni". Tak jak mówię - docelowo pod sklep internetowy o dość znikomym ruchu (30-40 unikalnych odsłon dziennie; 99,9% sprzedaży odbywa się przez Allegro) i powiedzmy, że przy dwóch opcjach: 1) zdjęcia na Allegro wyświetlane z serwera 2) zdjęcia na Allegro zgrywane poprzez serwery Allegro. Znalazłem w sieci taki opis, na ile to wiarygodne i prawdziwe? Własny serwer czy wynajęty?. Będę wdzięczny za wszelkie informacje, zwłaszcza koszt kupna/instalacji (załóżmy, że zajmuje się tym ktoś z zewnątrz, np. zgranie z ogicomu, ewentualna administracja) i późniejszego użytkowania.

Odnośnik do komentarza

Stawianie jednego serwera dla takich potrzeb jest nieopłacalne. Podobnie jak nieopłacalne jest stawianie serwerowni z 5-10 serwerami. Musisz pamiętać o tym, że poza kupnem odpowiedniego serwera ponosisz koszt utrzymania łącza, który nie jest niski, a także rachunek za prąd się zwiększy w znaczący sposób. Jak długo żyję nie spotkałem się jeszcze z opłacalną serwerownią w której byłby jeden serwer ;)

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że mam za mało argumentów, żeby szefów przekonać, coby sobie spokój dali :). Oni wychodzą z założenia, że choćby na taki serwer wydać... nie wiem, 15-20 tysięcy i koszt utrzymania, to im się to w końcu zwróci, zamiast płacić miesięcznie po 600-700 złotych za jakiś serwer dedykowany.

Odnośnik do komentarza

Trochę od złej strony się za to bierzecie. Wpierw skalkulować koszty i optymalizować największe (jak podejrzewam będzie to traffic). Do obsługi sklepu z taką oglądalnością wystarczy niezbyt mocny VPS (zmigrować na potężniejszy jest łatwo). Nie musicie przecież nic estymować, czy zakładać - wystarczy przeanalizować istniejące dane (traffic, obciążenie serwera, łącze itd).

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

witam, mam taki maly problem; stworzylem sobie baze danych za pomoca xamppa i probuje sie do niej dostac zdalnie z innego komputera; testy polaczenia wykonuje za pomoca komendy

telnet adres_IP 3306

adres_IP to adres komputera (serwera) na ktorym postawiona zostala baza;

polaczenie jest ustanowione, ale po kilku sekundach zostaje przerwane; co jeszcze mnie ciekawi to randomowy ciag znakow pojawiajacy sie w konsoli, wygladajacy mniej wiecej tak: http://img832.imageshack.us/img832/77/11222010173730.jpg

firewall na port 3306 zostal odblokowany, zmienilem lokalizacje hosta laczacego sie z baza z localhost na dowolna ('%'), dodalem do pliku my.conf linijke

bind-address adres_IP

ale problem pozostal

ktos sie kiedys spotkal z czyms takim i wie jak zaradzic?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...