Skocz do zawartości

Championship Manager 01-02 Update 09-010


deeev

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka uwag grałem tylko chwile we włoskiej lidze i oto błędy transferowe:

1. Royston Drenthe nie jest wypożyczony do fiorentiny ( Viola starała się o jego wypożyczenie lecz nic z tego nie wyszło)

2. Emerson - Milan rozwiązał w lipcu kontrakt z nim

3. Marek Hamsik jest srodkowym pomocnikiem a nie napastnikiem ( pozycja w CM (FC))

4. Tabare Viudez i Mathias Cardacio - brak tych zawodników w Milanie

5. Michał Miśkiewicz - (zawodnik Milanu Wypożyczony do Chievo Verona )Także jego brak

6. Jodłowiec - On jest chyba środkowym obrońcą a nie DMC

7. Marco Amelia i Rubinho ( ci dwaj bramkarze zamienili się klubami - Amelia powinien być w Genoi a Rubinho w Palermo )

 

byc moze, ale takie detale sa i wczesniej tez poniekad byly... w sumie w kazdej lidze jest pare takich niedociagniec... one raczej pojawiaja sie z tego powodu iz update byl w trakcie okna transferowego robiony i stad takie bledy, wiadomo ile jest spekulacji itd - to caly czas sie zmienia... co do pozycji we wczesniejszych wersjach wygladaly one podobnie, czesc zmodyfikowana jest i tak, ale niektore zostaly w stanie surowym nie naruszone... w koncu dmc jakby nie patrzyl moze rowniez i na obronie zagrac... tak samo jak fc, cofnietego ofensywnego gracza... to chyba nie musi byc wcale problemem, we wczesniejszych wersjach kilku - takze w wersji chapmana byly bledy typu takiego iz zawodnik grajacy nominalnie w obronie byl napastnikiem... wtedy to sie wydaje byc problemem, ale ja sie tez to staram rozumiec bo pozycje sa modyfikowane caly czas przez trenerow

Odnośnik do komentarza

danlok racja... a ze te pare transferow bylo istotne w miare we wloszech to dodalem je... zaraz to zaaktualizujemy...

 

nie bylo ich w grze w tych klubach bo dopiero dolaczyli do skladow... to byly niemalze ostatnie transfery w tych klubach ale zaraz wysle do chlopakow linka z dolozonymi transferami kilkoma jeszcze i upniemy calosc

Odnośnik do komentarza

dobra teraz jest good :]

 

co do pewnych uwag spoko, zgadzam sie z nimi, w polskiej lidze wczesniej bylo za duzo bledow, ale udalo sie je poniwelowac, i o wiele lepiej to wyglada niz przed tymi feralnymi 2 czy 3 tygodniami... nie wiem skad to sie wszystko wzielo, chapman narobil kilka lub kilkanascie baboli jak sie okazuje, - widocznie pewne sprawy przeoczyl ten team... kadry wygladaja teraz dobrze, i reszta lacznie z atrybutami tez sie niezle prezentuje przez co gra jest realna... w reszcie lig jest podobnie pododawalem ostatnio kilka talentow w paru ligach, a dziadkow wyslalem na emeryture, lub po prostu na lawke trenerska... w sumie te ca i pa jest dosc istotne, ale jak chlopacy wczesniej niektorzy wspominali nie najwazniesze, tam gdzie te parametry w moim updacie sa lekko niepodociagane sa uzupelnione z reguly innymi elementami ktore sprawiaja ze zawodnik w realu wyglada ok... reprezentacje w sumie tez wygladaja niezle... sporo czasu zajelo mi czyszczenie 2 lig paru, teraz o niebo lepiej wiekszosc wyglada... transfery i wypozyczenia w wiekszosci na 15-20 sierpnia sa dopiete... czasem gdzies brakuje 1 czy 2 graczy ale to raczej nie z mojej winy ale z nie wiedzy na ten temat po prostu, dzis tego pilkarza nie ma a jutro jak sie okazuje jest w danym klubie: tak bylo np. z negredo - byl w realu mial byc 1 zmiennikiem, a co sie okazuje jest z dnia na dzien w sewilli... ale takie rzeczy juz mi sie udalo w kilkunastu przypadkach poprostowac wiec jest ok

Odnośnik do komentarza

aha i jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem ci wtedy dopisać: Luis Felipe Kasmirski - chłopak jest w reprze polski a paszportu jeszcze nie ma... nawet jeszcze sie chyba nie deklarował o chęci gry. Ja proponuje zrobić to tak:

 

Niech każdy pisze jakie znajdzie błędy i je tutaj dodaje a po 1 września po prostu deev zaktualizuje tego update na pewno bedzie latwiej niz co chwila dodawać poprawki na ten up. Co o tym sądzisz deev ?? Ja chętnie moge sie poszlajać po cmie i poszukać tych błędów ( chodzi mi tylko o błędy transferowe, rozwiązywanie kontraktów itp.

Odnośnik do komentarza

aha i jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem ci wtedy dopisać: Luis Felipe Kasmirski - chłopak jest w reprze polski a paszportu jeszcze nie ma... nawet jeszcze sie chyba nie deklarował o chęci gry. Ja proponuje zrobić to tak:

 

Niech każdy pisze jakie znajdzie błędy i je tutaj dodaje a po 1 września po prostu deev zaktualizuje tego update na pewno bedzie latwiej niz co chwila dodawać poprawki na ten up. Co o tym sądzisz deev ?? Ja chętnie moge sie poszlajać po cmie i poszukać tych błędów ( chodzi mi tylko o błędy transferowe, rozwiązywanie kontraktów itp.

 

pomysl jest ok, ale nie wiem czy znajde wolny czas na to by z tym jeszcze pozniej siedziec... kasmirski gra u nas z tego wzgledu ze wczesniej na tych pozycjach grali slabsi zawodnicy... w kadrze byl np. szukala

uwazam ze to byl dobry pomysl, wiadomo ze naszych rodakow przybywa, i chec gry u nas coraz to nowi gracze deklaruja :] fajnie ze tak sie dzieje, na calym swiecie do tego typu ideologii dochodza... dzieki za info we wloszech to byly ostatnie transfery i dlatego je przeoczylem, ale dzieki temu resztki bledow w innych ligach wywalilem... i dolozylem to czego nie bylo... na szczescie okno transferowe sie juz zamyka w wielu ligach i nie bedzie wiekszych przetasowan... mysle ze z 10 % lub 15 % malych niedociagniec pozostaje, ale to nawet nie jest istotne w tym wszystkim... spojrzcie na to z tej strony: ilu graczy jest pominietych i zle zaaktualizowanych ?? 50 ?? 100 ?? a moze wiecej ?? i nawet jesli tak jest to co z tego ?? baza liczy mnostwo innych zawodnikow w przelozeniu na gre tego praktycznie nie widac :] tak samo ze sztabami szkoleniowymi ktore od a do z przelecialem... o budzetach atrybutach i reputacjach nie wspomne nad tym siedzialem takze bardzo dlugo... wszystkie bledy w kilku wadliwych ligach sa pousuwane, a to swoje robi i to w znacznym stopniu... narazie zostaje tak jak jest zobaczymy czy bede mial wolna chwile po 1 wrzesnia jak cos da sie zrobic to jeszcze sprobujemy cos dolozyc... uwazam ze na dzien dzisiejszy dobrze jest i jestem zadowolony z tego faktu

 

Czy reputacja polskiej ligi nie jest za wysoka (w kontekście słabych wyników w euro-pucharach) ?

first- 10; second - 7

gdy np austria czy belgia ma -11

 

uwazam ze to jest zrobione w miare dobrze, liga belgijska i austryjacka sa na podobnym poziomie, wlasciwie ta roznica jest niezauwazalna w kontekscie gry, ale mozna byloby o tym polemizowac, nakreslone jest ok - tak mi sie wydaje

 

polska 11, 12 belgia 13,12 austria 11,11 = roznice 1 stopnia, ale tutaj raczej to jest adekwatne to standardow... polska liga jest nieznacznie silniejsza liga od ligi austryjackiej wedlug mnie... a slabsza nieznacznie od ligi belgijskiej... reprezentacje graja na podobnym poziomie raczej, wiec tu roznice musza byc raczej tego typu, dlugo to analziowalem wczesniej

 

puchowy dobrze ze o hoffenheim wczesniej wspomniales... byl dublowany obasi w kadrze a nie bylo tagoe... dzieki temu jednego z nich usunelem, a to natchnelo mnie by przeleciec baze danych i ok. 5 graczy takich wyrzucilem... ale to na plus, tu wlasnie czesto pojawial sie problem tego typu ze zawodnik mial ksywe zamiast nazwiska na glownym, i wychodzil problem pozniej... ale na szczescie zostal on zniwelowany...

Odnośnik do komentarza

W polskiej lidze budżety są trochę rozbuchane

 

Najwięcej ma Wisła K. 900000 i Legia 700000

 

Wisła Płock 800000 :>

Ruch CH. - 250000 funtów (Ruch ma w realu najmniejszy budżet w Ex)

ŁKS - 300000

Korona 900000 :>

Amica - 750 000 :>

Kania Gostyń - 100000

leczna 450000

Radomiak 150000

Odnośnik do komentarza

W polskiej lidze budzety są trochę rozbuchane

 

Najwiecej ma Wisła K. 900000 i Legia 700000

 

Wisła P. 800000 :>

Ruch CH. - 250000 funtów

ŁKS - 300000

Korona 900000

Amica - 750 000

Kania Gostyń - 100000

leczna 450000

Radomiak 150000

 

w porownaniu z innymi ligami to jest malo... rowniez tu mozna polemizowac na ten temat... ale jasna sprawa, kazdy to widzi inaczej troche, a ja jako updater nakreslilem to w taki a nie inny sposob... w przelozeniu na kase to wychodzi w wiekszosci przypadkow podobnie do tych w realu...

 

wisla ma budzet aka 900000 co daje jakies 5-6 milionow, lech ma kolo 4 milionow, a ruch czy piast 1 milion i nizej... z kolei w 1 lidze wisla plock ma za soba koncern naftowy a w lks-ie maja za prezesa wplywowego biznesmena tym sie zasugerowalem... gornik ma mniej kasy w kasie od poprzednikow ale... ma wplywy z innego zrodla klepniete a to daje dodatkowe pieniadze i to nie male... z malymi wyjatkami oczywiscie, niektore kluby mialy teraz jak i wczesniej wplywowych inwestorow i stad tak a nie inaczej to wyglada, i tak wisla lech czy legia sa w czubie w tym aspekcie, a polonia .b, ruch, czy piast sa z tylu za nimi troche... jakies rozbieznosci musza tu byc, nie chcialem pozbawiac kompletnie kasy niektorych druzyn, bo to byloby troche nie fair... w kilku wczesniejszych wersjach mozna bylo zauwazyc budzety na minusie w pewnych druzynach, i to kolidowalo juz z caloscia... wiec trzeba bylo to podkrecic :]

Odnośnik do komentarza

Amica i Korona to nie potentaci finansowi

Wisła Płock także

Moja propozycja w tys.funtów

# Arka Gdynia 140

# Cracovia Kraków 190

# GKS Bełchatów 200

# Jagiellonia Białystok 170

# Korona Kielce 180

# Lech Poznań 550

# Lechia Gdańsk 160

# Legia Warszawa 550

# Odra Wodzisław Śląski 100

# Piast Gliwice 120

# Polonia Bytom 90

# Polonia Warszawa 250

# Ruch Chorzów 90

# Śląsk Wrocław 300

# Wisła Kraków 700

# Zagłębie Lubin 180

 

Co do pierwszej ligi ...

nikt nie powinien przekroczyć 100 a najsłabsi po 30

po za wyjatkami Widzew , Górnik Z. czy Wisła P.

 

W lower ... nikt nie powinien przekroczyć 40- 50

Odnośnik do komentarza

Moja propozycja w tys.funtów

# Arka Gdynia 140

# Cracovia Kraków 190

# GKS Bełchatów 200

# Jagiellonia Białystok 170

# Korona Kielce 180

# Lech Poznań 550

# Lechia Gdańsk 160

# Legia Warszawa 550

# Odra Wodzisław Śląski 100

# Piast Gliwice 120

# Polonia Bytom 90

# Polonia Warszawa 250

# Ruch Chorzów 90

# Śląsk Wrocław 300

# Wisła Kraków 700

# Zagłębie Lubin 180

 

Co do pierwszej ligi ...

nikt nie powinien przekroczyć 100 a najsłabsi po 30

po za wyjatkami Widzew , Górnik Z. czy Wisła P.

 

W lower ... nikt nie powinien przekroczyć 40- 50

 

propozycja w tys. funtow moze i ok, z tym ze ja sie opieralem na euro... zawsze gralem na euro, i przyblizylem

to wszystko pod euro raczej... w 1 lidze i w nizszych ligach zbyt duzo pieniedzy nie maja, moze niektore druzyny maja ich troche za duzo, ale tez sie tego do konca nie da przewidziec... jak ma ktos strategicznego sponsora to z dnia na dzien przyplywa w kasie gotowki, rozbieznosci sa w kazdym badz razie nie duze, klub w realu ma np. kolo 600 tys. zl a tu ma 800 tys. czy 900 w przeliczeniu na polska walute... modyfikowane na pewno to bylo z mniejszym i wiekszym skutkiem

Odnośnik do komentarza

propozycja w tys. funtow moze i ok, z tym ze ja sie opieralem na euro... zawsze gralem na euro, i przyblizylem

to wszystko pod euro raczej... w 1 lidze i w nizszych ligach zbyt duzo pieniedzy nie maja, moze niektore druzyny maja ich troche za duzo, ale tez sie tego do konca nie da przewidziec... jak ma ktos strategicznego sponsora to z dnia na dzien przyplywa w kasie gotowki

Ale w edytorze masz w funtach

Odnośnik do komentarza

wisla ma za soba koncern orlena, a amica firme ktora zarabia kase z rtv-ki... to raz, a drugi raz to fakt iz amica ma dosc niska reputacje klubowa, - ale tutaj akurat to nie wspolgra ze soba w drodze wyjatku, bo amica jest klase nizej... wisla ma reputacje adekwatna do buzdetu i wydaje mi sie ze powinna byc jednym z potentatow obok takich firm jak widzew, lks czy nawet gornik w ktorego zaprzestaja inwestowac... ruch czy leczna to sa raczej sredniacy, bo maja o ponad polowe miej kasy od innych, ale nie chcialem zbytnio tego zanizac bo nawet jesli bym z tego troche zjechal to i tak w niewielkim stopniu by to znalazlo odzwierciedlenie w danych klubach

 

daje proste przyklady:

 

wisla budzet w grze = 3-4 miliony na stracie

ruch budzet w grze = 1,1 miliona na starcie (250000 nie wplywa na to znacznie)

wisla plock budzet w grze = 1,6 miliona na starcie (800000 nie wplywa na to znacznie)

gornik leczna budzet w grze = 800 tys. na starcie

 

i uwazam ze jest to jak najbardziej dobra mysl... koszty utrzymania ekip sa spore zwlaszcza po dokonaniu kilku transferow... gdyby budzety byly nizsze po pol roku w kasie bylby minus bo druzyn by ludzie nie poutrzymywali dlatego pewne rzeczy wygladaja w taki wlasnie sposob

 

jak widac takie elementy w edytorze jak ca i pa, czy sumy podane w budzetach nie zawsze maja znaczenie najbardziej istotne, bo to sie troche inaczej na gre przeklada

Odnośnik do komentarza

wisla ma za soba koncern orlena,

Tylko on wspiera w 90% piłkę ... ale ręczną ;)

Wisła Płock - sekcja pilki nożnej ma budzet w wysokości 10 mln zł.

 

Czy wiesz w której lidze gra Amica ?

Wg moich danych ZESPÓŁ ZOSTAŁ WYCOFANY ...

A W TWOIM UPDATE Z 6 budzetem w Polsce ... MA 750.000

Odnośnik do komentarza

widzisz moj post wyzej ?? popatrz jak te zaleznosci sie rozkladaja... amica w tym updacie jest do nizszych klas wyrzucona, nie ma w kadrze graczy, podobnie jak inne kluby: tutaj nazwa pozostala po tym klubie wlasciwie, i sponsor wplywowy heh... co z tego ze amica ma 750000 ?? wisla plock ma np. 800000 i to tez nie jest glownym wyznacznikiem budzetu, wisla krakow ma np. 900000 czyli nie duzo wyzszy wspolczynnik od wisly plock czy nawet... amici rzekomej... i ma duzo wiecej kasy w kasie niz wisla plock, a dlaczego ?? bo takze i reputacja tu swoje robi odpowiednio wypoziomowana :] to wszystko jest raczej inaczej naliczane

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...