Skocz do zawartości

Aparaty fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

nie za bardzo wiem o czym do mnie mowisz :/

oto zdjecie (1 i jedyna próba) z odleglosci 5m-butelka 0.5 coli: http://img464.imageshack.us/my.php?image=p1000030ca0.jpg

zoom x18, 8mb pikseli.

W instrukcji wyczylem ze po zmniejszeniu do 3mb pikseli zoom optyczny wzrasta do x28.7 :o i faktycznie! przyklad:

http://img232.imageshack.us/my.php?image=p1000031pw8.jpg odleglosc 4.5m, obrazek na zegarze, realna wielkosc ok 5cm.

 

musze sie uczyc teraz bo dupa ze mnie a nie fotograf, ale wydaje mi sie ze ma on wieksze mozliwosci niz jestem w stanie wykorzystac ;)

Odnośnik do komentarza
Qcz: tak poczytalem, poszperalem... i wychodzi mi, ze najlepszy byl ten ktory sprzedales krzywy.gif Jakkolwiek dziwinie by to nie zabrzmialo - kolejne modele od Fuji to tylko ladowanie wiekszej ilosc megapixeli, zmniejszanie gabarytow i wywalanie roznych funkcji - np polecialy zdjecia w RAW.

 

Henio : fakt. S5600 jest zajebisty. Jedyną przewagę, która ma 6500 to jest ręczny zoom w obiektywie. Szkoda, że nie ma tam RAWa :/

 

Ja się zastanwiam nad kupne Canona S3 Pro IS albo S5 Pro :P

Odnośnik do komentarza
Krótka piłka z mojej strony : Fuji s5600 czy Canon S3 IS :>

chyba s6500?

 

Henkel uwazasz ze s5600 jest lepsze od fz18 albo fz50? ja po 1 dniu widze rownice jak dzien do nocy miedzy fz18 a s5600 :)

uwazam - Panasoniki na wyzszych ISO szumia, jak skurwysyn - dla mnie to dyskwalifikuje te aparaty.

 

do fot z lampa albo przy dobrych swiatlach - moga byc, natomiast matryca Fuji dystansuje Panasoniki bez dwoch zdan.

 

sam tez sie zlapalem na wielki zoom - mialem 12x... tylko, ze ten zoom po jakims czasie byl mi do niczego nie potrzebny, a szumy mnie dobijaly.

Odnośnik do komentarza
Krótka piłka z mojej strony : Fuji s5600 czy Canon S3 IS :>

chyba s6500?

 

Henkel uwazasz ze s5600 jest lepsze od fz18 albo fz50? ja po 1 dniu widze rownice jak dzien do nocy miedzy fz18 a s5600 :)

umówmy się - Henkel nie poucza Cię, na co masz stawiać, Ty nie pouczasz Henkla, jaki aparat jest lepszy.

umowmy sie: nie wpierd*** sie gdzie Cie nie proszono o zdanie :P

Nie pouczylem Henkela, tylko zapytalem: dlaczego uwaza za s5600 jest lepsze of fz18-50.

 

Dzieki Henkel za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Szukam dla familii aparatu cyfrowego. Potrzeby są niewielkie, osoby te sporadycznie dotychczas robiły zdjęcia analogowe. Strona Steve's Digicams dla początkujących poleca:

  • Canon Powershot A560
  • Panasonic Lumix DMC-LS70
  • Olympus FE-180 Zoom
  • Nikon Coolpix L10
  • Sony Cyber-Shot S650

Pytanie co wybrać? Może ktoś znający się na rzeczy podpowie mi coś na ten temat? Wstępnie rzuciłem okiem na owe modele i skłaniam się trochę ku Panasonicowi jako aparatowi mającemu polskie menu i stabilizator. Może jednak jestem w błędzie? :-k

Odnośnik do komentarza
Fuji S5600 to w tym momencie najlepszy kompakt na rynku.

Jako użytkownikowi tego modelu FUJI (od maja 2006) bardzo miło mi to usłyszeć / przeczytać ;] Sam jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia i nic mnie na razie nie przekona do jego zmiany. W sam raz na potrzeby tak i moje, jak i mojego dziewczęcia (które bawi się trochę poważniej, ale analogowym sprzętem Nikona)...

Odnośnik do komentarza
Qcz: tak poczytalem, poszperalem... i wychodzi mi, ze najlepszy byl ten ktory sprzedales krzywy.gif Jakkolwiek dziwinie by to nie zabrzmialo - kolejne modele od Fuji to tylko ladowanie wiekszej ilosc megapixeli, zmniejszanie gabarytow i wywalanie roznych funkcji - np polecialy zdjecia w RAW.

 

Henio : fakt. S5600 jest zajebisty. Jedyną przewagę, która ma 6500 to jest ręczny zoom w obiektywie. Szkoda, że nie ma tam RAWa :/

 

S6500 ma jak najbardziej RAW - mam okazje sie bawic nim, wspaniala sprawa. Reczny zoom w obiektywie tez super sprawa

Odnośnik do komentarza
Qcz: tak poczytalem, poszperalem... i wychodzi mi, ze najlepszy byl ten ktory sprzedales krzywy.gif Jakkolwiek dziwinie by to nie zabrzmialo - kolejne modele od Fuji to tylko ladowanie wiekszej ilosc megapixeli, zmniejszanie gabarytow i wywalanie roznych funkcji - np polecialy zdjecia w RAW.

 

Henio : fakt. S5600 jest zajebisty. Jedyną przewagę, która ma 6500 to jest ręczny zoom w obiektywie. Szkoda, że nie ma tam RAWa :/

 

S6500 ma jak najbardziej RAW - mam okazje sie bawic nim, wspaniala sprawa. Reczny zoom w obiektywie tez super sprawa

ale z S8000 juz RAW wycieto - a zoom na pierscieniu - ma to chyba tez Panasonic FZ50, w sumie rzecz w kompaktach nie spotykana.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety mój Canon 350D odmówił dziś współpracy,

 

Ułamał (wyskoczył) jeden z drucików w slocie karty pamięci. Teraz, nie mogę włożyć karty do aparatu.

 

Orientuje się ktoś, czy da się to jakoś naprawić domowymi sposobami, czy pozostaje serwis i ewentualnie ile może naprawa kosztować?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...