Skocz do zawartości

Aparaty fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Na spacery, imprezy, wakacje mogę polecić to:

 

https://saturn.pl/foto-i-kamery/aparat-olympus-xz-2-czarny

 

Kupiłem go z myślą że się będę bawił, bo kiedyś bawiłem się lustrzankami, ale trochę mi czasu brakuje. Jeśli kręci cię fotografia, to jest to naprawdę fajna zabawka. Ale teraz to już chyba jakieś nowsze są w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Chciałem kupić nowy aparat. Od razu zaznaczam, że lustrzanka mnie nie interesuje, bo nie mam aspiracji bycia (pół)profesjonalnym fotografem, ani tachać ze sobą plecaka na aparat i obiektywy. Ma to być uniwersalny kompakt, który w domu posłuży żonie do studyjnego utrwalania jej hobby (manicure i zdobienia), a dodatkowo będzie go można zabrać na wycieczkę rowerową i zrobić zdjęcie panoramy, albo sarniego zadu ze sporej odległości, a wszystko to w trybie półautomatycznym. No i koniecznie z dedykowanym akumulatorem, bo co prawda użytkownicy aparatów na baterie AA chwalą się, że mogą je kupić wszędzie w każdym kiosku, ale ja już to przerabiałem i wolę naładować akumulator przy każdym gniazdku elektrycznym/w samochodzie niż jeździć po kioskach :P

 

I w oko wpadły mi Nikony Coolpix serii P, które wyszły około 2014-15, a których... nigdzie nie ma, a na stronie producenta widnieją jako wycofane. :-k

 

Ktoś zna powód?

 

(albo ktoś zna aparat, który może mi polecić?)

Odnośnik do komentarza

Gabe, mówimy o tym modelu? http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/3748825- w takim budżecie kupiłbym flagowego smartofna z androidem będzie robił lepsze zdjęcia w półautomacie - za wyjątkiem może scen z lampą błyskową i dużych zooomów, do hobby będzie perfekcyjny

 

podstawowy P510 to rok 2011-12, co jest już archetypem zlekka. nic dziwnego, ze nie mozna go dostac :)

 

w jakim budżecie się poruszasz?

Odnośnik do komentarza

No a ja nie jestem w stanie zrozumieć sensu telefonu z aparatem zamiast aparatu ;P

 

To znaczy rozumiem, że w pewnych momentach smartfon spełnia jego rolę. No ale jednak aparat ma kilka przewag:

 

- wspomniany zoom, który jest jedną z motywacji kupna aparatu

- wygoda w trzymaniu

- możliwość robienia zdjęć makro, szerokich kątów i wspomnianych zbliżeń (być może smartfony mają takie możliwości)

- lampa błyskowa

- używanie jedynie do zdjęć, czyli nie ma możliwości rozładowania baterii na głupoty :)

- możliwość umieszczenia na statywie

- możliwość robienia zdjęć automatem, ale i ustawień manualnych

Odnośnik do komentarza

Gabe, telefon ma wszystkie wspomniane funkcje poza tym zoomem, gdzie mocno się traci na jakości przy zbliżeniach, ale właściwie w aparatach kompaktowych to działa chyba tak samo :-k

 

Ja tylko powiem, że na swojej ostatniej wyprawie lecieliśmy z żoną na cztery urządzenia: aparat (nie taki malutki, tylko większa kobyłka Canona), GoPro, iPhone 5s i Galaxy s7 i jednak najlepsze zdjęcia wyszły właśnie z Samsunga.

 

Ale już nieważne, jesteś świadomym użytkownikiem, więc jeśli wolisz aparat, to powodzenia w szukaniu :)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem szwagierce na gwiazdkę, bo sobie wymarzyła, ale sensu tego urządzenia ni hu hu nie jestem w stanie zrozumieć...

 

no i Jahu Polaroid to firma, a nie rodzaj aparatu. Ten model to Fujifilm Instax.

Wiem chodziło mi o polaroid w sensie że od razu masz fotki ;) Fajnie ogólnie pstryknąć sobie fotkę i od razu mieć ją w ręku :) Tylko strasznie drogie wkłady są do tego cholerstwa za 10 wkładów 45 zł...

Odnośnik do komentarza

No a ja nie jestem w stanie zrozumieć sensu telefonu z aparatem zamiast aparatu ;P

 

To znaczy rozumiem, że w pewnych momentach smartfon spełnia jego rolę. No ale jednak aparat ma kilka przewag:

 

- wspomniany zoom, który jest jedną z motywacji kupna aparatu

- wygoda w trzymaniu

- możliwość robienia zdjęć makro, szerokich kątów i wspomnianych zbliżeń (być może smartfony mają takie możliwości)

- lampa błyskowa

- używanie jedynie do zdjęć, czyli nie ma możliwości rozładowania baterii na głupoty :)

- możliwość umieszczenia na statywie

- możliwość robienia zdjęć automatem, ale i ustawień manualnych

Znalazłeś coś?
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...