Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Fiński skoczek narciarski Harri Olli został zawieszony do końca sezonu. Powodem jest jego zachowanie podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, gdzie po całonocnej zabawie z prostytutkami skakał pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek ekipa Finlandii wróciła do kraju. Planowaną konferencję prasową odwołano, a Olli powiedział mediom, że nie będzie startował tak długo, jak szefem reprezentacji będzie Janne Marvaila.

 

Fiński związek narciarski oświadczył we wtorek, że Olli został zawieszony do końca sezonu i nie będzie zgłaszany do konkursów Pucharu Świata. Oficjalnym powodem jest złamanie regulaminu, który mówi, że zawodnicy muszą spędzać noc w hotelu reprezentacji. Poza tym Olli, będąc w stanie nietrzeźwym, publicznie obraził kierownictwo ekipy podczas rozmów z dziennikarzami.

Jak pisze fiński dziennik "Iltalehti" Olli spędził noc z dwiema kobietami, pijąc wódkę w jakimś hotelu; nie pamięta jednak w którym. Wrócił w porze lunchu, zaledwie na kilka godzin przed sobotnim konkursem.

 

:kekeke:, a nieźle się zapowiadał :]

 

Eee tam, przy Matti Nykaenenie to leszczyk jest.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Decyzja o zwolnieniu raczej dobra Lepistoe, nic wielkiego nie zrobił. W poprzednim sezonie Małysz zdobył kryształową kule, ale jakoś Hannu nie udało się znaleźć następców, Stoch skacze zaledwie nieźle, choć nie da się ukryć że w tym chłopaku jest potencjał. O pozostałych zawodnikach nie warto nawet wspominać.

Odnośnik do komentarza

Na usta aż ciśnie się w tym momencie pytanie - kto teraz poprowadzi naszych uskrzydlonych skoczków do wielkich sukcesów? Jakiś czas temu obiło mi się o uszy nazwisko Horngachera... o ile skoczkiem był niezłym, o tyle jakoś niechętnie widziałbym go na stołku pierwszego trenera...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj czy dwa dni temu w sportowym wieczorze było na ten temat. Mówili że chcą Kruczka by Tajner mógł nim sterować z tylniego siedzenia. Nawet puścili rozmowę jak jeden z działaczy mówi do Tajnera na ucho, że powinien trewnować kadre z drugiego miejsca i do tego dąży związek.

Odnośnik do komentarza

Według mnie decyzja jest zła. Przed ostatnim konkursem niepotrzebne jest to zamieszanie. Mógł spokojnie doprowadzić do końca sezonu i wtedy ewentualnie zwolnić. Nie wiem, czy powinno się winić Lepistoe za taki wygląd polskich skoków. Małysz się starzeje, coraz gorsze skoki nie powinny specjalnie nikogo dziwić. Jednak u nas jest dziwne podejście - ludzie chcieliby, żeby cały czas był taką maskotką, która cały czas wygrywa. Tak się nie da!

 

Co do innych skoczków - Stoch skakał w miarę dobrze, Żyła też coś tam kombinował. Kot się nie sprawdził, ale ma jeszcze sporo czasu. Rzeczywiście coś się zaczęło walić, ale to może zmęczenie tylko jest... Ja bym Lepistoe dał jeszcze szansę.

 

Kandydaci... Kruczek to według mnie pomyłka. Nie widziałbym także na tym stanowisku Horngachera. Wymienia się też Fijasa, Nikunena i Schödlera. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnienie Nikunena. Nie wiem tylko jak jego pozycja w fińskiej kadrze.

Odnośnik do komentarza
W kwestii nowego trenera prawie wszystko już wiadomo. PZN nawet nie podjął rozmów z trenerami zagranicznymi. Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem polskiej kadry będzie Polak. Jednak jego rola ma być mocno ograniczona, polskimi skoczkami ma się zajmować kilkuosobowa grupa - jak za czasów największych sukcesów Adama Małysza.

Grono kandydatów jest wąskie i w tej chwili ogranicza się już właściwie do dwóch osób - dotychczasowego asystenta trenera kadry A lub trenera kadry B. Na pytanie, czy nowym trenerem zostanie Łukasz Kruczek, czy Piotr Fijas, prezes PZN Apoloniusz Tajner nie chciał jednak odpowiedzieć:

 

- Mam swojego faworyta, ale nie wymienię - byłoby to nie w porządku wobec obu panów a także moich kolegów ze związku.

Źródło: skijumping.pl

 

:>

Odnośnik do komentarza

Ja tam pesymistą nie jestem, ale podzielam zdanie Profa. Moim zdaniem Kruczek się nie nadaje. Żeby wycisnąć coś z naszej reprezentacji, żeby dobrze skakali wszyscy a nie tylko Małysz potrzeba kogos naprawdę dobrego, z doświadczeniem, charyzmą i poważaniem. Polsce brakuje kogoś takiego jak Kojonkowski, gdy objął Norwegów. Ale z największą przyjemnością odwołam moje słowa o Kruczku jeśli tylko wyniki bedą go broniły :)

Odnośnik do komentarza

I dziesięciu Kojonkoskich z pięcioma Nikunenami nic nie zrobią, dopóki za plecami będą mieli szanownego przezesa PZN, który od czterech lat ma ambicję udowodnienia całemu światu, że wie najlepiej, czego Małyszowi potrzeba, wszystkie sukcesy są jego zasługą i tylko wrodzona skromność nie pozwala mu na nominowanie siebie na dożywotniego trenera polskiej kadry. Kruczek będzie tylko figurantem wszakże, czy ktoś naprawdę myśli, że Polo pozwoli mu podejmować samodzielnie decyzje?

Odnośnik do komentarza
I dziesięciu Kojonkoskich z pięcioma Nikunenami nic nie zrobią, dopóki za plecami będą mieli szanownego przezesa PZN, który od czterech lat ma ambicję udowodnienia całemu światu, że wie najlepiej, czego Małyszowi potrzeba, wszystkie sukcesy są jego zasługą i tylko wrodzona skromność nie pozwala mu na nominowanie siebie na dożywotniego trenera polskiej kadry.

Amen!

Odnośnik do komentarza

Żenujące posunięcie Tajnera. Nie wiem jak Kruczek może wpłynąć pozytywnie na Małysza skoro jako skoczek do pięt mu nie dorasta, a trener nie ma żadnego doświadczenia. Małysz powinnien teraz powiedzieć że skoro tak się porobiło to że kończy karierę i Tajner od razu miałby pełno w gaciach i może znalazłby godnego trenera Małyszowi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...