Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Znakomity fiński skoczek narciarski, pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i dwukrotny medalista olimpijski, Janne Ahonen oficjalnie ogłosił zakończenie kariery. Potwierdził tym samym zapowiedzi, że zakończony 16 marca sezon jest ostatnim w jego zawodowej karierze.

 

http://www.sport.pl/skoki/1,65075,5057306.html

Wielka szkoda. Janne był obok Adama Małysza najjaśniejszą postacią skoków w ostatnich kilku latach. Będzie go brakować na skoczniach. Ale z drugiej strony sportowiec powinien wiedzieć kiedy zejść z areny i zapewne ten moment był dla Fina najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Łukasz Kruczek został trenerem kadry narodowej skoczków narciarskich. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego jednomyślnie podjął w piątek decyzję w tej sprawie.

Asystentem Łukasza Kruczka będzie Zbigniew Klimowski, który pełnił tę funkcję również i w poprzednich dwóch sezonach, kiedy to polskimi skoczkami opiekował się Hannu Lepistoe.

Czyli de facto bedzie wszystkim krecil Polo :]

Odnośnik do komentarza
Łukasz Kruczek został trenerem kadry narodowej skoczków narciarskich. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego jednomyślnie podjął w piątek decyzję w tej sprawie.

Asystentem Łukasza Kruczka będzie Zbigniew Klimowski, który pełnił tę funkcję również i w poprzednich dwóch sezonach, kiedy to polskimi skoczkami opiekował się Hannu Lepistoe.

Czyli de facto bedzie wszystkim krecil Polo :]

a czy tak właśnie nie miało być...Tajner sam siebie nie mianuje, a jakiś parawan musi być, poza tym w razie klapy kozioł ofiarny już jest...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to już dawno było ustalone. Te wszystkie spekulacje na temat Shoedlera czy Nikkunena to były zwykłe wymysły. Od początku był tak naprawdę jeden kandydat i był nim właśnie Kruczek. Ale myślę że to dobrze że trenerem został Polak.

Odnośnik do komentarza
Kruczek zastąpił na stanowisku szkoleniowca Fina Hannu Lepistoe, z którym Polski Związek Narciarski nie przedłużył umowy. Za to w sprawie zatrudnienia dotychczasowego drugiego trenera związek podjął jednomyślną decyzję. W sztabie Kruczka znajdzie się pięć osób pracujących na stałe i cztery współpracujące (m.in. fizjolog, psycholog, biomechanik i ekspert od aerodynamiki). Jak się dowiedzieliśmy, najbliższym współpracownikiem nowego trenera miałby być Robert Mateja.

 

Po marcowych mistrzostwach Polski, w których 34-letni Mateja indywidualnie wywalczył dwa srebrne medale mówił nam: - Emerytura? To dopiero po 65. Teraz to chyba zajmę się trenerką. Co z tego, że jestem w formie, skoro nie mam tego gdzie pokazać.

 

- Nie chciałbym dywagować. Łukasz ma trzy tygodnie, by skompletować sztab i przedstawić go zarządowi - mówi Apoloniusz Tajner, prezes PZN. - Jeśli Mateja zdecyduje się zakończyć karierę i ma dokumenty instruktorskie, to może być jednym z kandydatów.

 

Zbiera się mistrzowska ekipa. Kruczek+Mateja i strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...