Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie powitać kolejnego forumowicza z wyższym wykształceniem ;)

 

Dziś obroniłem pracę na temat "Specyfika merytoryczna, techniczna i językowa gazetek wydawanych przez kibiców piłkarskich". Licencjat zaliczony, czas na uzupełniające magisterskie :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluje Guliemu i dragonowi - oj, bedzie co opijac na zjezdzie... ;)

 

Zna ktoś może UKSW w Warszawie? Co sądzicie o tym uniwersytecie? Warto tam iść? Coraz poważniej zaczynam się nad tym zastanawiać.. Mam chyba spore szanse żeby się tam dostać...

 

Uczelnia, na ktora ida w duzej mierze ci, ktorzy nie dostali sie na UW, aczkolwiek kadra naukowa jest na poziomie - z ludzmi bywa naprawde roznie.

Odnośnik do komentarza
Welcome Marek,

 

Your Personal ID is: xxxxxxxxx.

 

The current status of your Application is:

 

Congratulations! Your offer* has been confirmed.

 

*University of Bristol, LL12, Oct 2007, Unconditional Firm , 12-Jul-2007

 

Wyniki matury wyzsze niz wymagania jakie mi postawili, wiec decyzja o przyjeciu na Uni of Bristol byla formalnoscia. Dzis otrzymalem mailem potwierdzenie i moge zaczac przygotowania do wyjazdu :D

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Wielu maturzystów w pierwszej fazie rekrutacji nie dostało się na studia, bo uczelnie dostały błędne wyniki z Krajowego Rejestru Matur.

Krajowy Rejestr Matur zbiera wyniki z okręgowych komisji egzaminacyjnych i przekazuje je do bazy danych uczelni. Na tej podstawie ogłaszają one listy przyjętych. System, z którego w tym roku skorzystały 63 uczelnie, nie zadziałał jednak tak jak powinien. Niektóre uczelnie dostały błędne dane.

 

Problem dotyczy w szczególności uczelni medycznych, które jako pierwsze ogłosiły wyniki rekrutacji.

 

W Akademii Medycznej w Gdańsku poszkodowany był aż co piąty kandydat.

 

- Ogłosiliśmy listy przyjętych w poniedziałek i od razy zaczęły się urywać telefony od osób, które miały źle naliczone punkty rekrutacyjne i przez to nie zostały przyjęte. Okazało się, że miały rację, Rejestr wprowadził nas w błąd - mówi Wiesława Mickiewicz, kierowniczka uczelnianego biura rekrutacji.

 

W bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika problem złych danych dotyczy stu kandydatów. - Trwa weryfikacja danych. Ostateczną poprawioną listę przyjętych ogłosimy jutro - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik CM. - Osoby, które mają wyniki zaniżone przez Rejestr, a w rzeczywistości zdobyły wystarczającą liczbę punktów na maturze, zostaną przyjęte. Jeżeli wyprą z listy przyjętych osoby, które już się znalazły na liście, zwrócimy się do Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego o zwiększenie limitów. Nie możemy pozwolić na to, by skreślić z listy kogoś, kto już został przyjęty.

 

Na Uniwersytecie Wrocławskim poszkodowanych jest kilka osób. - Nasza uczelnia na większości kierunków ogłasza wyniki dopiero w piątek, dlatego zdążyliśmy poprawić błędy - mówi Małgorzata Gregier-Głowacka, kierowniczka działu nauczania.

 

Krajowym Rejestrem Matur zajmuje się Uniwersytet Warszawski. Kto jest winien zamieszania związanego z rekrutacją? Anna Korzekwa, rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego, twierdzi, że Okręgowe Komisje Rekrutacyjne: - Nasz system działa bez zarzutu. To pracownicy OKE błędnie wprowadzili dane. Na szczęście już je poprawili, a my zaktualizowaliśmy system, więc uczelnie, które w najbliższych dniach ogłoszą listy przyjętych, nie powinny mieć już żadnych problemów.

 

Irena Łaguna, dyrektorka OKE w Gdańsku nie czuje się odpowiedzialna za pomyłki. - Błędy się zdarzają, szczególnie w sprawach komputerowych. Na szczęście zostały już poprawione.

 

[LINK]

 

Słodkie. Błędy się zdarzają :doh!:

Odnośnik do komentarza
Ale lipa ogólnie :/ Jestem 278 na UKSW. Przyjmują 200 kandydatów.. Także chyba odpuszczę sobie składanie dokumentów..

 

Raz że mogą przyjąć więcej kandydatów, przynajmniej tak było i na studiach na Politechnice Śląskiej i na UŚ jak zaczynałem, a dwa że może trochę osób zrezygnować dla których to był rezerwowy kierunek.

Odnośnik do komentarza

Koniec! Koniec! Koniec! Obroniłem się! :jupi:

Obrona poszła w miarę dobrze i sprawnie, otrzymałem ocenę dobry+, z pracy również dobry+ i z ocen 4,5 co daje mi dobry plus na dyplomie :jupi:

Jestem wyjebany jak koń po westernie - obrona trwała 35 minut :/

Wyższe zawodowe już jest :) teraz trza się oglądać za magisterskimi ale na razie o tym nie myślę :D trza opić sukces :impreza:

Odnośnik do komentarza
Koniec! Koniec! Koniec! Obroniłem się! :jupi:

Obrona poszła w miarę dobrze i sprawnie, otrzymałem ocenę dobry+, z pracy również dobry+ i z ocen 4,5 co daje mi dobry plus na dyplomie :jupi:

Jestem wyjebany jak koń po westernie - obrona trwała 35 minut :/

Wyższe zawodowe już jest :) teraz trza się oglądać za magisterskimi ale na razie o tym nie myślę :D trza opić sukces :impreza:

 

Brawo Icon :) :)

Odnośnik do komentarza
Witaj!

Gratulujemy, zostałeś przyjęty na studia z preferencji numer: 1 na Wydział Informatyki i Zarządzania, kierunek: Informatyka, studia: Stacjonarne (dzienne) Studia I-go stopnia (inżynierskie), miejscowość: Wrocław.

Decyzja o przyjęciu oraz pozostałe informacje związane z organizacją roku akademickiego zostaną przesłane pocztą.

to tak na wypadek, jakby nam brakło powodów do zjazdowego chlania :]

Odnośnik do komentarza

A u mnie prawie wszyscy znajomi już opisami walą gdzie to się nie dostali [zazwyczaj UMK] i pytają gdzie ja się dostałem... a ja wyniki mam dopiero 21, czuje w kościach, że się nie uda w sumie przed wynikami z matury czułem, że polski uwaliłem. Oby była powtórka z rozrywki...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...