Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się wyrobiłem ;) choć dosłownie na styk ;] od godziny 7:00 w niedziele do 18:00 wczoraj nawet na chwilę nie zmrużyłem oka... poprawki, do samochodu i jazda z pracą do promotora, do domu i kolejne poprawki, znów do promotora, akceptacja pracy, obrobka graficzna i oprawianie i kiedy byłem już z pracą w sekretariacie to nie przyjęli mi jej bo... na stronie tytułowej zabrakło mi napisu: "Kierunek" :roll: miałem po prostu "Politologia" a powinno być "Kierunek Politologia" :/ no i wszystkie 3 prace do rozszywania, nowe strony tytułowe, znów do promotora po podpisy i w sekretariacie byłem o 15:50 czyli na 10 minut przed upływem ostatecznego terminu oddawania prac ;] pewnie przyjdzie mi mandat bo na 100% przewaliłem koło radaru z prędkością 120km/h przy ograniczeniu 90 ;) ale zdążyłem :jupi: obrona 15 lipca.

Odnośnik do komentarza
Witam.

Może ktoś z was studiuje/studiował politologie? Jestem ciekaw jakie są perspektywy po tych studiach i w jakim zawodzie można pracować.

Pozdrawiam :)

W każdym - od zmywaka w londyńskiej knajpie poprzez wszelkiej maści urzędy i jednostki samorządu terytorialnego oraz media (niekoniecznie związane z profilem studiów) po stanowiska kierownicze w ministerialnych departamentach oraz posady radnych sejmiku województwa. Służę konkretnymi przykładami...

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanko do krakowskich studentów. Czy życie w Krakowie dla studenta jest drogie? Ile trzeba mieć mniej więcej pieniędzy na miesiąc by się utrzymać? Ile może mieszkanie kosztować jedną osobę na miesiąc, biorąc pod uwagę, że mieszka się w 4 osoby w wynajmowanym dwupokojowym mieszkaniu lub kawalerce w dwie osoby, ewentualnie akademik? Co prawda studentem nie jestem jeszcze i nie wiadomo czy nim zostanę, ale muszę w razie czego wiedzieć, czy będzie moich rodziców stać na początek na to, by mnie utrzymywać.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informację. :)

Odnośnik do komentarza
Witam, mam pytanko do krakowskich studentów. Czy życie w Krakowie dla studenta jest drogie? Ile trzeba mieć mniej więcej pieniędzy na miesiąc by się utrzymać? Ile może mieszkanie kosztować jedną osobę na miesiąc, biorąc pod uwagę, że mieszka się w 4 osoby w wynajmowanym dwupokojowym mieszkaniu lub kawalerce w dwie osoby, ewentualnie akademik? Co prawda studentem nie jestem jeszcze i nie wiadomo czy nim zostanę, ale muszę w razie czego wiedzieć, czy będzie moich rodziców stać na początek na to, by mnie utrzymywać.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informację. :)

Akademik odradzam, dawniej jeszcze podobno było warto, teraz znaczy od pażdziernika nie będzie. Warunki na prawde średnie, mooocno średnie, a cena bardzo wygórowana. Teraz mieszkałem w akademcu przez miesiąc i zapłaciłem 285zł (z netem i kablówką) czyli nie jest źle :] ale od nowego roku akademickiego cena ma skoczyć do 320 zł :o , a to zdecydowanie za dużo jak za takie warunki.

 

Mieszkanie.. hmm na pierwszym roku płaciłem 400 zł (już z mediami) za jeden 2 osobowy pokój :| , na 2 i 3 roku miałem jedno mieszkanie też jedno pokojowe, ale duże około 40 metrów2 (mieszkało nas 3 i wychodziło po 300-320 zł z rachunkami).

Trzeba liczyć, że za pokój 2 osobowy można zapłacić do 330 zł (już ze wszystkim) bo ta cena jest w miare "normalna". Oczywiście w Nowej Hucie mozesz znaleźć mieszkanie za grosze, ale pół dnia bedizesz spędzał w autobusie w korku :keke:

 

A co do wydatków no to ja dostawałem na ręke z 750zł miesięcznie, oczywiście z tego musiałem zapłacić mieszkanie, żarcie no i jakieś imprezki. Powiem że wystarczy, bez rewelacji ale da się przeżyć :)

 

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal na priv

Odnośnik do komentarza
STudia językowe, chciałbym mieć do czynienai z językiem angielskim. Jest filologia angielska, amerykanistyka, coś jeszcze?

 

Kolegium nauczycielskie, lingwistyka stosowana, pewnie jeszcze jakieś wynalazki.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?

 

A co chcesz wiedzieć?

Odnośnik do komentarza

AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, STUDIA NIESTACJONARNE DRUGIEGO STOPNIA, Informatyka, Systemy komputerowe

Tak to sie nazywa wg ich strony. Ale czy na 100% tam to sie dowiem we wrzesniu, bo wtedy sie rekrutacja zaczyna. Jedyne co boli to cena 3k za semestr:/ Wolalbym telekomunikacje, ale wszedzie jest z elektronika, a z tego ja noga jestem.

Odnośnik do komentarza

Też już tylko czekam na wyniki rekrutacji.. Mój główny cel to prawo, ale przygotowałem sobie kilka opcji awaryjnych.. I w związku z tym mam pytanie.. Co wybrać na UMK? Filologię Polską czy Administracje.. Ten pierwszy kierunek przyszedł mi do głowy nie dawno (ludzie mnie namawiają..), ale ja raczej nie mam zupełnie do niego przekonania.. Chyba raczej jest mało perspektywiczny :> Wie ktoś coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Sie czepiasz :P Myślę, że wyniki 88 na rozszerzonym pisemnym i 100 na ustnym pozwalają mi jednak myśleć o filologii i nie powinien tego zmienić jeden napisany na szybko (bo tuż po pracy...) post...

 

Co nie nie zmienia faktu, że mea culpa :P

Odnośnik do komentarza
Witaj!

Gratulujemy, zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia na studia z preferencji numer: 1 na Wydział Informatyki i Zarządzania, kierunek: Informatyka, studia: Stacjonarne (dzienne) Studia I-go stopnia (inżynierskie), miejscowość: Wrocław.

:jupi: za pięć lat, jak Bozia pozwoli, będę informatykiem :D

Odnośnik do komentarza

@Pawoj: w jakim akademolu mieszkałeś? Bo w "Za kolumnami" (akademol AP) jest przecież wypas. Budynek jest nowy (z 2004), pokoje duże. Moja siostra tam mieszka i jest zadowolona. Płaciła tyle co Ty (tak pi razy oko). Z drugiej strony przeciętny poziom "luksusu" w akademikach miasteczka jest kiepski, zdaję sobie z tego sprawę.

 

Co do ceny, to 320zł/miech jest standardem w Katowicach (w wakacje 220zł). Tyle że my mamy akademiki dość daleko centrum. Standard jest może nieco wyższy niż w Kraku (napewno wyższy niż na krakowskiej polibudzie), ale też bez luksusów. Niby remontowali (i dalej niby remontują), ale sprowadza to się do malowania i nowej posadzki na korytarzach (mówie o akademikach AE). Na UŚ remont ma nieco większy zakres.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...