Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Pierwsze to typowy Bernoulli jak tutaj: http://matematyka.pisz.pl/strona/1025.html

 

p = 1/5 - prawdopobieństwo zepsucia się pojedynczej maszyny ("sukces")

q = 1 - p = 4/5 - prawdopobieństwo niezepsucia się pojedynczej maszyny ("porażka")

 

a) prawdopodobieństwo zepsucia się jednej maszyny rozumiem tak, że jedna sie psuje a pozostałe działają (1 sukces i 3 porażki)

 

n = 4 - liczba maszyn ("liczba prób")

k = 1 - liczba maszyn z awarią ("liczba sukcesów")

 

P (n, k) = (4 nad 1) * (1/5)^1 * (4/5)^3 = 4 * 1/5 * 64/125 = 0,4096

 

b) wszystkich czerech - albo podstawiasz jak wyżej, żeby przekonać się, żę wyjdzie tak samo, albo po prostu mówisz, że to jest (1/5)^4 = 0,0016

 

n = 4 - liczba maszyn ("liczba prób")

k = 4 - liczba maszyn z awarią ("liczba sukcesów")

P (n, k) = (4 nad 4) * (1/5)^4 * (4/5)^0 = 1 * (1/5)^4 * 1 = 0,0016

 

c) co najwyżej trzech - albo robisz łapatologicznie, że jest to suma prawpodobopieństw, że zepsuje się dokładnie jedna maszyna + zepsują się dokładnie dwie maszyny + zepsują się dokładnie trzy maszyny

 

albo zauważasz, że jest to 1 minus suma prawdopodobieństwa, że zepsują się wszystkie maszyny z prawdopodobieństwem, że wszystkie maszyny będą sprawne.

 

czyli 1 - [ (1/5)^4 + (4/5)^4 ] = 0,5888

 

Mam nadzieję, że się nie pomyliłem :)

Odnośnik do komentarza

Drugie to moim zdaniem też Bernoulli - nie ma słowa o tym, że można to opisać rozkładem Poissona.

 

To będzie 1 - (prawd., że dokładnie zero + dokładnie 1 + dokładnie 2 + dokładnie 3)

 

p = 0,01

q = 0,99

n = 100

k = 0, 1, 2, 3 - jak wyżej

 

Podstawiasz, dodajesz do siebie wyniki dla k =0, 1, 2, 3 i odejmujesz tę sumę od jedności.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wiem, że są tutaj osoby z branży IT to może podpowiecie co lepiej wybrać, bo mam moment wyboru specjalności na studiach:

 

Przedmioty specjalnościowe:
1. Technologie hipertekstowe
2. Środowisko projektowe Phonegap
3. Systemy zarządzania treścią (CMS)
4. Środowisko oprogramowania komponentowego I
5. Środowisko oprogramowania komponentowego II
6. Projektowanie aplikacji mobilnych

 

1. Inżynierskie zastosowania symulacji komputerowych
2. Projektowanie systemów informatycznych
3. Środowisko oprogramowania komponentowego I
4. Środowisko oprogramowania komponentowego II
5. Badania systemu informatycznego przedsiębiorstwa
6. Zaawansowane bazy danych

 

Pierwsza to technologie internetowe, a druga to inżynieria systemów informatycznych.

 

Był jeszcze game design, ale gdzieś wywiało :| No i grafika, ale to ja odrzuciłem. Skłaniam się ku technologią internetowym, bo chciałbym pójść właśnie w projektowanie aplikacji mobilnych.

 

 

Odnośnik do komentarza

1. Technologie hipertekstowe

2. Środowisko projektowe Phonegap

3. Systemy zarządzania treścią (CMS)

4. Środowisko oprogramowania komponentowego I

5. Środowisko oprogramowania komponentowego II

6. Projektowanie aplikacji mobilnych

 

1. pewno html + css

2. javascript, możliwość robienia aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne

3. php

6. pewno android, wątpie żebyście ruszyli wp, a iOSa tym bardziej (chyba że macie urządzenia na uczelni)

 

1. Inżynierskie zastosowania symulacji komputerowych

2. Projektowanie systemów informatycznych

3. Środowisko oprogramowania komponentowego I

4. Środowisko oprogramowania komponentowego II

5. Badania systemu informatycznego przedsiębiorstwa

6. Zaawansowane bazy danych

 

SQL, hurtownie danych i sprawy bazodanowe

 

Wybierz to co bardziej Ci odpowiada i gdzie później chciałbyś pracować, bo te przedmioty dadzą Ci tylko ogólny zarys ;). Po 1. możesz robić przy projektowaniu/tworzeniu stron/aplikacji mobilnych, po 2. jako bazodanowiec, pozyskiwanie i przetwarzanie danych, architekt oprogramowania lub tester.

Odnośnik do komentarza

nie mam notatków ze studiów, to na prawdę są dość trywialne rzeczy jak masz materiały wykładowe/ćwiczeniowe

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące później...

3.Pocisk poruszający się z szybkością 150m/s uderza w środek nieruchomego drewnianego klocka by tam utknąć.Masa pocisku wynosi m=0,08kg a masa klocka M=4kg.Klocek i pocisk poruszają się dalej ze stalą prędkością Vm/s.

a)znajdź wartość V

b)całkowita prace wykonana by ten klocek osiągnął prędkość V.

c)Średnia sile tarcia w strukturze klocka jeśli pocisk zatrzymał się przebywając w nim drogę d= 0,25m.

a) Odp: Po zderzeniu klocek i pocisk poruszają się z prędkością V = 2,94 m/s

b)  Odp całkowita praca, żeby klocek osiągnął prędkość V wynosi 17,63 J

 

A c?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Promotorkę, niestety nie pomaga za wiele, nie zna się na tym ;) Ona może poprawiać moje błędy, " jako promotor pracy, wskazać czego brkuje, co należałoby jeszcze zrobić, jednak problemy informatyczne będzie Pan musiał rozwiązywać sam - na tym polega praca inżynierska."

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...