Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie nie dostalem na dzienne dziennikarstwo na UG, ale to bylo do przewidzenia, gdyz nie zdawalem historii, a liczylem na to, ze rozszerzonym polskim, angielskim i WOSem zdolam tyle nadrobic. nie udalo sie. i teraz jestem w dupie, bo w gre wchodza studia zaoczne, albo inny kierunek. ale przesiadywanie na uczelni w weekendy troche mija sie z celem, gdy chce pisac o wydarzeniach sportowych, ktore najczesciej maja miejsce wlasnie w dni wolne...

 

rozsadna opcja wydaje sie przeczekac rok i zdawac historie na maturze w przyszlym roku i wtedy sprobowac, ale wtedy... w tym roku nie wiem co robic. czy tylko i wylacznie pracowac, czy sprobowac swoich sil na miedzynarodowych stosunkach gospodarczych/finansach i rachunkowkosci (na oba dostalem sie bez problemow)...

Odnośnik do komentarza

Demren, możesz składać dokumenty jeszcze w poniedziałek i wtorek. Na moim wydziale od godziny 11 do 13. A przekroczonym progiem się nie martw - ja zakwalifikowałem się jako 115. na kierunek, na którym było teoretycznie 100 miejsc. Swoją drogą, wystarczyła zmiana nazwy kierunku z "socjologia, stosowane nauki społeczne" na "socjologia stosowana i antropologia społeczna", aby próg punktowy w rekrutacji podniósł się z niespełna 61 pkt. w poprzednim roku do 70,04 - w momencie z pewniaka na ten kierunek stałem się jednym z ostatnich zakwalifikowanych. Uf.

 

Ktoś się na niego wybiera? Albo czyjś znajomy?

Odnośnik do komentarza

ja sie nie dostalem na dzienne dziennikarstwo na UG, ale to bylo do przewidzenia, gdyz nie zdawalem historii, a liczylem na to, ze rozszerzonym polskim, angielskim i WOSem zdolam tyle nadrobic. nie udalo sie. i teraz jestem w dupie, bo w gre wchodza studia zaoczne, albo inny kierunek. ale przesiadywanie na uczelni w weekendy troche mija sie z celem, gdy chce pisac o wydarzeniach sportowych, ktore najczesciej maja miejsce wlasnie w dni wolne...

 

rozsadna opcja wydaje sie przeczekac rok i zdawac historie na maturze w przyszlym roku i wtedy sprobowac, ale wtedy... w tym roku nie wiem co robic. czy tylko i wylacznie pracowac, czy sprobowac swoich sil na miedzynarodowych stosunkach gospodarczych/finansach i rachunkowkosci (na oba dostalem sie bez problemow)...

 

Mógłbyś podać jakie przedmioty podałeś i ile miałeś % w podaniu na FiR?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Za rok kończę studia licencjackie - filologia angielska. Od niedawna naszła mnie myśl żeby wyemigrować, bo w tym cholernym Żaganiu powoli umieram śmiercią naturalną. Wstępnym kierunkiem jest Holandia. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda procedura notyfikacji dyplomów w tym kraju? Czy w ogóle polski licencjat ma się jakoś do holenderskiego odpowiednika "bachelora"? Nieśmiało marzy mi się uczenie angielskiego w ichnich szkołach, ale zdaję sobie sprawę że może być to marzenie ściętej głowy. Mimo to dyplom i tak by się przydał, jeśli nie w szkole to gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Za rok kończę studia licencjackie - filologia angielska. Od niedawna naszła mnie myśl żeby wyemigrować, bo w tym cholernym Żaganiu powoli umieram śmiercią naturalną. Wstępnym kierunkiem jest Holandia. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda procedura notyfikacji dyplomów w tym kraju? Czy w ogóle polski licencjat ma się jakoś do holenderskiego odpowiednika "bachelora"? Nieśmiało marzy mi się uczenie angielskiego w ichnich szkołach, ale zdaję sobie sprawę że może być to marzenie ściętej głowy. Mimo to dyplom i tak by się przydał, jeśli nie w szkole to gdzie indziej.

konczysz państwową czy prywatną uczelnię ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam trochę problem w dogadaniu się z promotorką. ;) Przyczepiła się do moich przypisów i w zasadzie nie wyjaśniła mi jak mam je poprawić, tylko powiedziała, żebym sobie sprawdził. Ale tak szukam po internecie i nie mogę nic konkretnego znaleźć. W magisterce robiłem przypisy tak samo jak w licencjacie, gdzie poprzedniemu promotorowi pasowały i mi też wydawało się, że są w miarę przejrzyste. Chodzi o dwa przypadki. Pierwszy to przypisy artykułów z internetu, a drugi to artykuły z pracy zbiorowej. Ja pisałem np. tak:

[1] N. Ben-Yehuda, The Masada Myth, http://www.bibleinterp.com/articles/masadamyth2.htm

[1] L. Janicki, Projekty ustawy o stanie wyjątkowym w Niemieckiej Republice Federalnej, „Przegląd Zachodni” 1996 nr 1.[w:] M. Maciejewski, M. Marszał (red.), Pod znakiem swastyki: polscy prawnicy wobec Trzeciej Rzeszy, 1933-1939: wybór pism, Kraków 2005., s. 72.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym przypadku brakuje czasu dostępu do danego źródła internetowego.

IMHO powinno być (data przykładowa):

[1] N. Ben-Yehuda, The Masada Myth, http://www.bibleinte...masadamyth2.htm, [08-08-2012].

Co do drugiego to nie jestem pewien, ale może to kwestia drugiejczęści przypisu po [w:] dać najpierw tytuł a potem "pod red.M. Maciejewskiego, M. Marszała' i pozostała część przypisu. Chociaż tutaj nie jestem pewien. Musiałbym zobaczyć pewne zapiski w domu, a to pewnie dopiero najwcześniej jutro ;)

 

btw.

Nie macie jakiegoś uczelnianego syllabusa odnośnie przypisów? :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Tyle obecnie się mówi o upadku znaczenia i jakości studiów, a tak międzywojnenny Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego opisywał Wojciech Wasiutyński:

 

Profesorowie wydziału prawa reprezentowali wysoki poziom naukowy, ale system nauki był zły. [...] Wystarczyło przyjść dwa razy - na początku i na końcu trymestru - żeby wziąć podpis profesora; poza tym można go było nawet nie słuchać. [...] W pierwszych latach studiów wchłonęła mnie bez reszty polityka, piłem za dużo. Spotykaliśmy się prawie co dzień w południe przed Bratniakiem na uniwersytecie i szliśmy prawie zawsze do baru. Każdego tygodnia była albo kwatera albo czyjeś imieniny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...