Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, ze to o czym mowicie dotyczy jedynie informatykow. Z innymi kierunkami technicznymi juz takiego czegos nie ma, obojetnie czy to budownictwo ladowe, okretowe, czy srodowiska; to samo wsrod elektrykow i chemikow... sprobujcie isc do jakiegos pracodawcy, robiacego w w/w dziedzinach, bez papieru. Nawet stanowiska nizszego kawowego Wam nie zaproponuje, bo stwierdzi, ze do tej fuchy woli wydepilowane nogi i nieco inne proporcje w klacie. A dobry informatyk to wiadomo - mgr nie potrzebuje, ale broda, sprana koszula w krate, czy tez garb sa juz warunkiem koniecznym... ;)

Odnośnik do komentarza

Koniec tej sesji - ostatni egzamin zaliczony na 5 :jupi: teraz pozostaje już tylko się obronić. Jutro zapadnie ostateczna decyzja czy bronię się 15 lipca czy we wrześniu. Wiele wskazuje na to, że będzie to jednak drugi termin, bo promotor cały czas ma jakieś zastrzeżenia do mojej pracy i wątpię, że jutro na sem przyniesie dobre dla mnie wieści ;)

Odnośnik do komentarza

1 rok dziennikarstwa na uwmie zaliczony bez wrzesnia. 3 egzaminy: historia kultury - 5, historia prasy - 4,5, podstawy komunikowania - 3. zwlaszcza ostatni przedmiot cieszy mnie najbardziej. szanowna pani doktor (na marginesie opiekunka roku) ma ambicje uwalenia polowy roku.

 

od nowego roku prawdopodobnie robie drugi kierunek - filologia polsko-ukrainska. mam nadzieje, ze dam rade.

Odnośnik do komentarza
Koniec tej sesji - ostatni egzamin zaliczony na 5 :jupi: teraz pozostaje już tylko się obronić. Jutro zapadnie ostateczna decyzja czy bronię się 15 lipca czy we wrześniu. Wiele wskazuje na to, że będzie to jednak drugi termin, bo promotor cały czas ma jakieś zastrzeżenia do mojej pracy i wątpię, że jutro na sem przyniesie dobre dla mnie wieści ;)

U mnie to się okaże w środę. Magisterkę już praktycznie skończyłem. Dzisiaj muszę jeszcze tylko kilka stron doklepać. Akurat mój promotor należy do tego rodzaju profesorów, którzy skrupulatnie sprawdzają pracę. Inni u nas generalnie kładą na to lachę i puszczają innym bez poprawek. Jak się do ostatniego rozdziału nie przywali, to w tym tygodniu załatwię wszystkie formalności i ok. 10 lipca będzie obrona :)

Odnośnik do komentarza

Zazdroszcze Wam :P Ja dopiero sesje mam przed sobą - lipiec:

 

6

Zaliczenie z rachunku prawdopodobieństwa

Zaliczenie z j. angielskiego

 

7

Zaliczenie z makro

Poprawkowe zaliczenie z matmy

Zaliczenie ze statsów

 

8

Zaliczenie z prawa

 

9

Egzamin z matmy

 

11

Egzamin z makro

 

13

Egzamin z Zarządzania

Egzamin ze statsów

 

Po prostu nie ma jak dobry rozkład sesji, nie? :D Dziś już 1 koło z matmy... uhhh.. Nie ma lekko... :D

Odnośnik do komentarza
1 rok dziennikarstwa na uwmie zaliczony bez wrzesnia. 3 egzaminy: historia kultury - 5, historia prasy - 4,5, podstawy komunikowania - 3. zwlaszcza ostatni przedmiot cieszy mnie najbardziej. szanowna pani doktor (na marginesie opiekunka roku) ma ambicje uwalenia polowy roku.

 

od nowego roku prawdopodobnie robie drugi kierunek - filologia polsko-ukrainska. mam nadzieje, ze dam rade.

 

I jak wrażenia.. nadal się zastanawiam nad tym kierunkiem.. Dziennikarstwo kusi, ale nie wiem czy Olsztyn to odpowiednie miasto.

 

P.S Czemu nowy kierunek ;>

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko. Czy wie ktoś czy jak dostanę się na uczelnię pedagogiczną i ją ukończę, to czy będę miał jakieś szasne na zatrudnienie w innym zawodzie niż nauczyciel?

Zależy na jaki kierunek pójdziesz... :-k

ja jestem na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studiuje geografię z gospodarką przestrzenną... Moge pracowac w biurze podrózy, mogę pracować jako rezydent itp Gospodarka Przestrzenna pozwoli mi znaleźć zatrudnienie w urzędach gminy itp

Podobno tak jest :keke:

A sam fakt bycia na pedagogicznej daje Ci tylko "dodatkową" możliwość wykonywania zawodu nauczyciela :-k

Odnośnik do komentarza

No dokładnie wszystko zależy od kierunku, na uczelniach pedagogicznych są też specjalizacje inne niż przygotowujące do nauki w szkole. Ja studiuje matematyke na specjalizacji matematyka finansowa i o nauce w szkole nawet nie chce myśleć :]

U mnie sesja zaliczona, cały 4 rok, pozostalości z 3 roku też, na piątym wychodzę na prostą, po raz pierwszy nie mam września i będę miał stypednium naukowe pewnie :D

Odnośnik do komentarza
Ja chciałem na geografię iść do Akademii Świetokrzyskiej(matura mi raczej kiepsko poszła i na lepsze studia się chyba nie dostanę), tam nie ma żadnej specjalizacji, a nie chce być nauczycielem :/

Hmmm.. nie wiem jak u was, ale na AP na geografie w tym roku było/jest 19 osób na miejsce :keke: Ale skoro chcesz iść na lepsze (na te na które trudniej się dostać) studia to gratuluje ambicji :keke:

Odnośnik do komentarza
Ja chciałem na geografię iść do Akademii Świetokrzyskiej(matura mi raczej kiepsko poszła i na lepsze studia się chyba nie dostanę), tam nie ma żadnej specjalizacji, a nie chce być nauczycielem :/

Hmmm.. nie wiem jak u was, ale na AP na geografie w tym roku było/jest 19 osób na miejsce :keke: Ale skoro chcesz iść na lepsze (na te na które trudniej się dostać) studia to gratuluje ambicji :keke:

 

Ilość osób na miejsce to nie zawsze dobry wyznacznik :P jak dobrze pamiętam na mój kierunek zdaje się, że było zaledwie 1,5k chętnych. Przyjęli 300(?) osób, a teraz jest już koło 200(?)...

 

 

(?) - może sto mniej

Odnośnik do komentarza
ale nie wiem czy Olsztyn to odpowiednie miasto.

 

Nie jest.

 

Nie wiem jakie masz ambicje, ale jeśli rzeczywiście chcesz iść na w miarę przyzwoite studia, to tam nie składaj papierów bo poziom jest taki sobie, a miasto do mieszkania też nie jest zbyt ciekawe.

 

Wydaję mi się, że taka opinia chodzi u dużej ilości ludzi, z Warmii i Mazur. Będąc czasami w Olsztynie rozmawiałem ze studentami z poza naszego rejonu i bardzo sobie chwalili miasto. Z poziomem nauczania nie wiem dokładnie, jak jest, ale słyszałem różne opinie. Słyszałem także o ładnych wałkach z egzaminami, ale to pewnie nie tylko tam jest. Dla mnie Olsztyn, to ostateczność. Złożyłem tam, aby mieć zaplecze w przypadku nie dostanie się na Politechnikę w Gdańsku. Jest tam ktoś, może wyrazić opinie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...