Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

..pisanie pracy magisterskeij to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie- nikt za ciebie nie napisze- wiec musisz siedziec i dlubać na tym kompie:(- nie lubie tego..

trzeba było pójść na medycynę, tam się magisterki nie pisze :keke:

 

ale za to studiujesz 6 lat + 1 rok stażu = 7lat:)...po tym i tak nic nie masz a specjalizacja kolejne 3 lata = 10 lat studiów....a pozniej i tka 1200 brutto:) ( to bylo swiadome uproszczenie )

nie ma tak dobrze:

zabiegowcy - minimum 6 lat

nie zabiegowcy - minimum 5 lat :kawa:

Odnośnik do komentarza
..pisanie pracy magisterskeij to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie- nikt za ciebie nie napisze- wiec musisz siedziec i dlubać na tym kompie:(- nie lubie tego..

trzeba było pójść na medycynę, tam się magisterki nie pisze :keke:

 

ale za to studiujesz 6 lat + 1 rok stażu = 7lat:)...po tym i tak nic nie masz a specjalizacja kolejne 3 lata = 10 lat studiów....a pozniej i tka 1200 brutto:) ( to bylo swiadome uproszczenie )

nie ma tak dobrze:

zabiegowcy - minimum 6 lat

nie zabiegowcy - minimum 5 lat :kawa:

 

hmm..a to ciekawe bo moj szwagier zrobil specjalizacje z anasteziologii w 3 lata...moze jakos na skróty poszedł:))

 

Fenomen- no tka moze to jest "kopiuj i wklej"- ale to dotyczy tylko części teoretycznej- niestety niektórzy ( czyt. ja ) jeszcze muszą przeprowadzic badania- dodac metodologie badań- analizowac wyniki- a w ogole to na poczatku wybrać bądz stworzyć samemu narzędzie badawcze...a to juz nie jest kopiuj-wklej:(...

Odnośnik do komentarza

Ja mam wrażenie, że większość prac jest tak pisana.

W pracy magisterskiej chyba o to chodzi, aby coś tam napisać, nie namęczyć się, żeby to nie zajmowało dużo czasu, nie było zbyt ambitne i żeby na tym 5 roku zająć się pracą, albo czymś tam innym.

No chyba, że piszę się o czymś co się może przydać później.

Odnośnik do komentarza
W pracy magisterskiej chyba o to chodzi, aby coś tam napisać, nie namęczyć się, żeby to nie zajmowało dużo czasu, nie było zbyt ambitne i żeby na tym 5 roku zająć się pracą, albo czymś tam innym.

a potem ludzie się dziwią, że pracodawcy mają w dupie wykształcenie.

chyba za duzego skrotu myslowego uzyles - w wiekszosci (99%) ogloszen o prace jesli o na przyklad o informatykow chodzi wyzsze wyksztalcenie jest wymagane.

 

wiadomo, ze potem nastepuje weryfikacja wiedzy i sprawdzenie praktyczne umiejetnosci u pracodawcy, ale na wstepnie bez mgr nie podejdziesz - chyba, ze jestes geniuszem w swojej dziedzinie albo masz mocne plecy :]

Odnośnik do komentarza

Pieprzysz henkel. Coraz wiecej jest ofert, w ktorych podstawa jest to, co dany kandydat umie (lub/i jakim doswiadczeniem/portfolio dysponuje), a nie jaki papierek posiada. Przede wszystkim dotyczy to webdeveloperow, coraz czesciej tez klepiacych zwykle programy. Co prawda u nas na podobne ruchy decyduja sie przewaznie tylko ci najlepsi i co za tym idzie, nieliczne firmy, aczkolwiek 99% ofert z wymaganym wyksztalceniem wyzszym to gruba przesada w tym sektorze imho. Na szczescie coraz czesciej bierzemy przyklad z zagranicy, gdzie wyksztalcenie nie jest niezbedne, a w zasadzie posiadane umiejetnosci. I tak w tym biznesie powinno byc, moim zdaniem :).

 

Spotkalem sie tez z teza, ze pracownik bez wyzszego wyksztalcenia nie moze sie pochwalic jakimis umiejetnosciami interpersonalnymi, znajomoscia kultury i innych takich, ktorymi katuje sie studentow infy w przedmiotach dodatkowych typu socjologia etc. To w sumie prawda, ze studia daja czlowiekowi nie tylko wiedze, ale gruntuja pewne postawy, poszerzaja horyzonty, ale tak naprawde i to nie jest przeszkoda w podjeciu pracy czlowieka bez magistra - typa, ktory w ogole nie kuma co sie do niego mowi mozna z latwoscia przesiac w rozmowie kwalifikacyjnej.

Odnośnik do komentarza

Ja nawet nie mam zamiaru póki co robić studiów magisterskich, tylko inżynierskie. W tym czasie, w którym robiłbym studia uzupełniające mam zamiar pracować (zdobywać doświadczenie) + szkolić się. Dodam tylko, że patrząc z perspektywy informatyka magister jest tylko i wyłącznie tytułem naukowym :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...