Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No sorki, ale nikt nie będzie studiów wybierał na próbę - z jakiegoś źródła trzeba czerpać informacje - znajomi, prasa, bądź wpomniane przez Ciebie poradniki dla maturzystów ;)

Jak wiesz coś czym chciałbys się podzielić o tym kierunku to proszę... :P

Odnośnik do komentarza
Prawo

Wynik: 198 pkt.

Decyzja dotycząca przyjęcia na studia: kandydat został przyjęty na studia

I już spokój. Z obecnymi wynikami mam jeszcze szanse na Uniwersytet Wrocławski, ale dość małe, żadne na Warszawski, ale i tak moim priorytetem był Uniwersytet Śląski - także mam już wakacje.

Pięknie zresztą UŚ rozegrał tegoroczną rekrutację - najpierw ogłosili, że pierwsze listy będą pod koniec przyszłego tygodnia, po czym wydali je wczoraj rano. Mile więc jestem zaskoczony tym, że się dostałem, tym bardziej, że wyniki moje nie są zachwycające i nie spodziewałem się takiego obniżenia progów w tym roku - jestem w połowie stawki, a przecież mam zeszłoroczne minimum bodajże.

Odnośnik do komentarza
Zalezy co kto lubi. Na pewno lepsze to niz jaka filozofia nie wiadomo do czego rotfl.gif

 

 

Za to takie kierunki jak automatyka i robotyka kreują nam kwiat polskiej inteligencji, których wiedza nie sięga dalej niż wzory, cyferki i części maszyn. Następnym razem zastanów się zanim skrytykujesz jakiś kierunek :| tym bardziej, że na takiego co pozjadał wszystkie rozumy to nie wyglądasz " heheheheh " :doh!:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co wam chodzi. :> Przeciez wiadomo, ze ktos interesujacy sie filozofia i wybierajacy ten kierunek bedzie uznawal go za interesujacy i ciekawy, tak jak fan roznych technologii bedzie za fantastyczny uwazal kierunek a i r. :>

 

A szeroko rozumiane perspektywy pracy/zycia po obu kierunkach sa IMO tak klarowne, ze nie ma o co sie tu spierac. :)

Odnośnik do komentarza
Nie wiem o co wam chodzi. :> Przeciez wiadomo, ze ktos interesujacy sie filozofia i wybierajacy ten kierunek bedzie uznawal go za interesujacy i ciekawy, tak jak fan roznych technologii bedzie za fantastyczny uwazal kierunek a i r. :>

 

A szeroko rozumiane perspektywy pracy/zycia po obu kierunkach sa IMO tak klarowne, ze nie ma o co sie tu spierac. :)

Zgadzam się z Tobą w pełni, tylko nie podoba mi się wyśmiewawanie filozofii przez kogoś kto nie ma o niej bladego pojęcia ;]

 

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza

To ja mam nieco inne pytanie i bynajmniej nie chce sie tutaj nasmiewac a jedynie zaczerpnac informacji od kogos bardziej oswieconego ode mnie. Co mozna robic po ukonczeniu takiego kierunku studiow jak filozofia? Rzecz jasna, poza tym, ze tak samo jak po wszystkim innym mozna np. cement na budowie nosic. Chodzi mi o to, co jest po tym wyuczonym zawodem? Konczy sie politechnike - jest sie inzynierem, projektantem, konstruktorem; konczy sie medycyne - lekarzem, farmaceuta; itd. A kim sie jest (i czym sie zajmuje) po filozofii? Z ewentualnych zajec prosze wykluczyc nauczyciela / wykladowce, bo studiowac cos tylko po to, by za chwile nauczac tego innych i nic wiecej z tego nie wynikalo jest czysta sztuka dla sztuki. Slucham wiec. :]

Odnośnik do komentarza

Sporo ludzi po filozofii pracuje w mediach na przykład.

 

Wiadomo, że nie ma takiej pracy jak 'filozof' ;]. Ogólnie to sie nadaje raczej jako drugi kierunek. Jeśli ktoś uważa, że nie ma tam absolutnie nic ciekawego, to cóż - gówno wie i opiera się na stereotypach, 'hehehehe'.

Odnośnik do komentarza

Media, reklama, PR, tzw. animacja kulturowa.

Filozofię kończył np. taki Miecugow.

 

Zdecydowanie prestiż tego kierunku obniża to, że wiele osób traktuje to jako ostatnią deskę ratunku i sporo jest osób z przypadku.

Ale jak napisał meyde najlepiej traktować te studia jako kierunek hobbystyczny - dodatkowy. Wtedy można naprawdę to polubić, bo jeśli studiuje się na siłę, byle tylko zdać nie ma z tego ani pożytku, ani przyjemności.

Odnośnik do komentarza
najlepiej traktować te studia jako kierunek hobbystyczny

 

Dokładnie. W sumie nie wiem czy jestem najlepszą osobą by kogokolwiek zachęcać, bo sam zmieniam kierunek na historię ;). Ale jako dodatek to świetna sprawa. Jasne, nie ma tam 'praktycznych' rzeczy typu 'obsługa jakiejś maszyny', ale jest sporo informacji, dzięki którym można poszerzyć intelektualne horyzonty.

 

Co do typowego 'filozofa' - freakow jest tam może 10%, natomiast lwia częśc to zwykłe studenty, które żyją od chlańska do chlańska, od juwenaliów do juwenaliów i niczym sie nie różnią od innych. Może tym, że niektórzy uważają siebie za 'lepszych', co już wygląda kuriozalnie ;]

Odnośnik do komentarza
Mile więc jestem zaskoczony tym, że się dostałem, tym bardziej, że wyniki moje nie są zachwycające i nie spodziewałem się takiego obniżenia progów w tym roku - jestem w połowie stawki, a przecież mam zeszłoroczne minimum bodajże.

Nie wiem jak na prawie, ale na WNS-ie zmienili kryteria przyjęć - biorą lepszy wynik matury niezależnie, z którego poziomu :| No i przez to nie dostałem się póki co na wspomnianą wyżej filozofię, mimo że w zeszłym roku zdobyłem indeksy dużo bardziej obleganych kierunków.

Odnośnik do komentarza
[...]

Co do typowego 'filozofa' - freakow jest tam może 10%, natomiast lwia częśc to zwykłe studenty, które żyją od chlańska do chlańska, od juwenaliów do juwenaliów i niczym sie nie różnią od innych. Może tym, że niektórzy uważają siebie za 'lepszych', co już wygląda kuriozalnie ;]

To tak jak na każdym kierunku :keke: Zawsze znajdą się "mega-mózgi" nie mające kontaktu ze światem zewnętrznym, tworzące swoisty folklor :P U mnie na historii było identycznie - kilka dziwadeł, reszta w miarę "normalna", co nie znaczy że gorsza intelektualnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...