Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba jakiegoś szału przez te studia dostanę :roll:... W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. zarejestrowałem się przez IRK, czy ja muszę na uczelnię dostarczać odpis/kopię świadectwa maturalnego (wyników matur)?

2. właściwie co to jest fotografia w wersji elektronicznej? czy to jest po prostu zdjęcie dowodowe zeskanowane do komputera?

1. na 99% nie, jeżeli nie ma nic innego napisanego, to dopiero po ogłoszeniu wyników rekrutacji

2. tak

Odnośnik do komentarza

I kolejne "mądre" pytanie - czym jest kopia poświadczona notarialnie?

 

I aby się już całkowicie upewnić:

- dokumenty wszelkie dostarczam po rekrutacji (jeśli nie zaznaczono inaczej),

- dalej nie wiem jak to zdjęcie w formie elektronicznej dostarczyć, ale to już chyba po uniwerkach podzwonię,

 

Czyli jak jestem zarejestrowany elektronicznie to teraz tylko uiścić opłaty i to wszystko?

Odnośnik do komentarza

Timon, ja pisałem maila i mi napisali, że mogę wstawić zdjęcie dopiero po rekrutacji na IRK.

Co do Twoich wątpliwości, powinno wszystko pisać na stronie uczelni, ja mam jasno rozpisane, teraz tylko wpłaty do określonej daty i 11 lipca bodajże mam wyniki :-k czy się dostałem.

Odnośnik do komentarza
Ja chyba jakiegoś szału przez te studia dostanę :roll:... W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. zarejestrowałem się przez IRK, czy ja muszę na uczelnię dostarczać odpis/kopię świadectwa maturalnego (wyników matur)?

2. właściwie co to jest fotografia w wersji elektronicznej? czy to jest po prostu zdjęcie dowodowe zeskanowane do komputera?

1. na 99% nie, jeżeli nie ma nic innego napisanego, to dopiero po ogłoszeniu wyników rekrutacji

2. tak

ad 2

Raczej nie jest to byle skan zdjęcia, tylko odpowiednik zdjęcia złożonego tradycjnie, tylko że w formacie odpowiednim do legitymacji studenckiej. Na stronie uczelni na pewno znajdziesz odpowiednie informacje.

Odnośnik do komentarza

mam kilka pytań bo już zgłupiałem.

Zarejestrowałem się na Politechnice Krakowskiej. Wydział Inżynierii lądowej a kierunek budownictwo. Chciałem jeszcze "złożyć papiery" na wydział Inżynierii Środowiska i tam wygrać kierunek. Lecz z tego co wywnioskowałem ejst to niemożliwe :| gdyż jako kirunek alternatywny mam do wyboru tylko transport na wydziale Inżynierii lądowej.

 

Może mi ktoś to wyjaśnić? Nie moge już nic wybrać z Inżynierii Środowiska? Pozostaje mi tylko ten transport na inżynierii lądowej?

Odnośnik do komentarza

Zdarza się, że uczelnia ma na każdy wydział osobne rekrutacje (co za tym idzie idąc na 3 różne wydziały płacisz 3 razy ^^). Czyli jak chcesz na WIŚ musisz jeszcze raz konto założyć :-k ino to trochę bez sensowne. Masz jakieś inne wydziały dostępne poza WIL?

 

ogólnie jedź do Gdańska tu jest WIL i WIŚ w jednym jako WILiŚ ;)

Odnośnik do komentarza

do Gdańska mam daleko :D cały dzien jazdy :P a do Krakowa tylko1,5h :)

 

Próbowałem założyć nowe konto ale "Osoba o podanym numerze PESEL jest juz zarejestrowana". Gdy się zaloguje na moje konto mam do wyboru" alternatywny kierunek. I moge wybrać tylko ten kierunek który mi pozostał na WIL czyli Transport. Nie ma możliwośći wyboru WIS. Próbowałem tam dzwonić ale wszystkie telefony zajęte

Odnośnik do komentarza

w końcu udało mi się dodzwonić tam i sprawe wyjaśnić. Okazuje się, że można starać się o przyjęcie na inny wydział.

 

Teraz jeszcze jedna sprawa. Zarejestrowałem się też na AGH. Tylko teraz na jakie konto wpłacić te 70zł? Nie podali żadnego. Znalazlem tylko taka informacje: "... opłatę rekrutacyjną proszę wpłacić na numer naszego konta z dopiskiem blebleble" Cos takiego. Numery nie znalazłem :/

Odnośnik do komentarza

Od października jestem na 3 roku studiów niestacjonarnych, licencjackich (czy jak kto woli: zaocznych), kierunek informatyka i ekonometria na AE w Poznaniu (jeszcze tylko kampania wrześniowa :P). Na początku 2 roku kazali nam wybrać promotora. Niestety wybrałem fatalnie, gość jest tragiczny, wstawia cliparty z Worda do prezentacji i świeci laserem na wykładach. :D Pytanie, mozna zmienić promotora, czy raczej każda uczelnia ma swoje zasady i ciężko stwierdzić jednoznacznie?

Inna sprawa to fakt, że on jest pracownikiem katedry Informatyki ekonomicznej, a ja z tego będę pisał pracę lic. Mogą robić jakieś problemy potem, że kombinuje z promotorem na starcie? ;)

Odnośnik do komentarza

Im szybciej zaczniesz kombinować, tym lepiej. Ja też zmieniłem promotora, bo okazało się że historię najnowszą to on prowadzi tylko dla zaoczniaków i średnio mi się widziało pisać magisterkę o Szkotach w XVII-wiecznym Krakowie :D U mnie obyło się bez zbędnych formalności. Po prostu poszedłem do innego i zapytałem się czy ma jeszcze miejsca. Powiedział że spoko. Udałem się więc do dotychczasowego promotora i problemów nie robił. Ale to było na pierwszym semestrze seminariów, dlatego miałem luz. Moja dziewczyna też zmieniła promotora - poszła po prostu do dziekanatu i tam wypytała się dokładnie co i jak. Co uczelnia to obyczaj, najlepiej skieruj się jak najszybciej do dziekanatu. Im to zrobisz wcześniej - tym lepiej. W tym wypadku leć od razu we wrześniu.

Odnośnik do komentarza

Ja walczyłem ze 3 miesiące zanim trafiłem do promotora, którego sobie upatrzyłem. Najpierw trafiłem do doktora, który nie lubi studentów. Ten w końcu zrezygnował, bo liczył że nikt do niego nie przyjdzie (niestety, studentów więcej niż miejsc). Trafiłem z deszczu pod rynnę do kolesia który z kolei wykorzystywał studentów w swojej firmie (nieciekawa praca za psie pieniądze). Na szczęście nie robił problemów z odejściem, więc jedyną przeszkodą był limit seminarzystów u profesora. Akurat miałem szczęście, bo ktoś zrezygnował i ja wskoczyłem na jego miejsce. Ale było przy tym trochę chodzenia za profesorami.

Odnośnik do komentarza

Elo, mi sie w koncu udalo zdac Analize Matematyczna xD Po trzech latach walk, niezliczonych podejsciach do egzaminu i trzech prowadzacych przedmiot :D Zostal mi ostatni semestr studiow inzynierskich, w ktorym mam pisac prace. Promotora mam lajtowego jak nie wiem i ogolnie jestem pozytywnie nastawiony do zycia :D

Odnośnik do komentarza

# Politologia - stacjonarne pierwszego stopnia
Wynik: 110 pkt.
Decyzja kwalifikacyjna: kandydat zakwalifikowany
Pozycja na liście: 164
Uwagi: Zakwalifikowany. Do przyjęcia konieczne jest osobiste dostarczenie dokumentów (patrz Start-> Aktualności-> WYMAGANE DOKUMENTY) oraz dokonanie wpisu na studia na Wydziale Politologii, Pl. Litewski 3, w pok. 06 w dniach od 14.07.2008 do dnia 18.07.2008 w godz. 10.00-14.00
# Filozofia - stacjonarne pierwszego stopnia
Wynik: 152 pkt.
Decyzja kwalifikacyjna: kandydat niezakwalifikowany na studia
Pozycja na liście: 51
Uwagi: Zgodnie z wybranymi priorytetami kandydat zakwalifikowany na inny kierunek studiów (Politologia - stacjonarne pierwszego stopnia)

 

Jak mam to rozumieć skoro na politologię jest bodajże 150 miejsc? ;| bo sam juz nic z tego nie wiem, może to tylko kwalifikacja do 2 tury ? może mi ktoś pomóc ?:)

Odnośnik do komentarza

Albo przyjęli więcej osób niż planowali, bo na pierwszym roku i tak będzie przesiew (ja tak miałem na Politechnice Śląskiej, przyjętych około 100, po pierwszym semestrze zostało koło 60), albo jesteś 164 na liście, ale przed tobą już kilka osób zrezygnowało. Jeżeli napisali że cię przyjęli to cię przyjęli,

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...