Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę pracę licencjacką i mam dość poważny problem. Otóż nie wiem w jaki sposób potraktować jedną dość istotną część w swojej pracy. Temat "Wybory samorządowe w gminach Godów i Wodzisław po 1989 roku". Jest bardzo istotny artykuł, który chciałbym zawrzeć w pracy jego część jest dostępna w necie. I teraz pytanie. Czy lepiej skopiować to w całości dając przypis, że całość pochodzi z Dziennika Ustaw, czy tez może przeinaczyć to swoimi słowami ?

Odnośnik do komentarza
Zale?y na co Ci to - chcesz to wykorzysta? do dalszej dyskusji innego zagadnienia czy omówi? szczegó?owo sam? ustaw??

Ma mi to s?u?y? w przybli?eniu zagadnienia a tak?e w dalszym rozbijaniu konkretnych zagadnie? na szczegó?y dotycz?ce tych dwóch gmin.

Dla przyk?adu:

Art. 11a. Organami gminy s?:

1) rada gminy,

2) zarz?d gminy.

 

W dalszej cz??ci (III rozdzia?) omawiane maj? by? te organy na prze?omie lat 1989-2007 a konkretnie jak zmienia?y si? po wyborach w 1990, 1994, 1998, 2002, 2006 roku. To by mi mia?o pos?u?y? jako takie zarysowanie pó?niejszego schematu. Jest tam te? du?o informacji ogólnych, które w dalszej cz??ci powtarzane nie b?d? ale uwa?am, ?e powinny si? znale?? w pracy jak informacja o cz?stotliwo?ci zwo?ywania sesji. Tylko przera?a mnie ogrom Ustawy i obawiam si?, ?e mo?e to zosta? ?le odebrane przez promotora. I tak ju? sobie wisz? nad tym od godziny i nie wiem co robi? :/

Odnośnik do komentarza

Przypis to musisz dac tak czy inaczej gdy powo?ujesz sie na jakies zrodlo, oboj?tnie czy cytujesz czy piszesz swoimi slowami. Mysle, ze naprawde nie zrobi to wielkiej roznicy, ktory sposob wybierzesz, z tym, ze jak piszesz wlashnymi slowami musisz uwazac, by nie przeinaczyc prawdziwego znaczenia danego artykulu, zacytowanie jest o wiele latwiejsze. gdy mialem z ustawy kilka artykulow do uzycia w pracy nastepowalo to w bliskosci siebie to staralem sie robic naprzemiennie. Natomiast najlepiej zrobic tak jak wymaga od ciebie twoj promotor i ew. recenzent, jesli mu to obojetne to ty tez nie masz co sie przejmowac.

Odnośnik do komentarza

Ju? to zrobi?em i dzi?ki za pomoc :) Promotor równie? powiedzia?, ?e mog? to skopiowa? jak leci z takim wyj?tkiem by nie robi? z tego kolejnego dziennika ustaw, czyli pozbywaj?c si? artyku?ów. No i obowi?zkowo musz? w przypisie pó?niej zaznaczy?, ?e tre?? zawiera art od numeru X do Y. No nic, pisz? dalej bo czas ucieka a 15 czerwca si? zbli?a.

Odnośnik do komentarza

Heh w?a?nie dowiedzia?em si?, ?e 28 czerwca mam obron?, a ja jeszcze jestem w trakcie pisania pracy...

 

Mam temat: "J?zyk dziennikarstwa sportowego w gazetkach wydawanych przez kibiców pi?karskich), ale chyba zmieni? go na "Analiza gazetek wydawanych przez kibiców pi?karskich", czy co? takiego. Mam nast?puj?ce kryteria:

 

- analiza szaty graficznej

- analiza ze wzgl?du na form? przekazu informacji

- analiza ze wzgl?dy na tre?? (najd?u?szy rozdzia?, z podrozdzia?ami m.in. o analizie j?zyka u?ywanego w gazetkach, zwi?zkach frazeologicznych itp)

- inne materia?y/wydawnictwa kibiców - ksi??ki

 

Powiedzcie, czy mo?e by? takie rozplanowanie? Czy dodaliby?cie co?, co mog?o mi umkn?? w ferworze walki?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ja skonczylem studia inzynierskie z informatyki, a spec. to informatyka w telekomunikacji no i sprawa jest taka ze pasowalo by gdzies isc na jakies studia uzupelniajace. najbardziej oczywista sie wydaje informatyka, ale wlasnie mam takie pytanie, bo mam nadzieje ze jest ktos tutaj po podobnych studiach, czy macie jakies propozycja co do kierunku stodiow?? Zeby isc na cos co by sie w jakis sensie wiazalo z tym co juz zrobilem ale zeby cos innego moze niz informatyka bylo jako uzupelniajace.

Jesli chodzi o ouczelnie to praktycznie w gra wchodzi jakas uczelnia w krakowie. Moze macie jakies propozycje??;)

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś może jakiś wzór podania o możliwość obrony pracy licencjackiej we wrześniu? Bo z tego co wiem musimy coś takiego złożyć do końca czerwca jeżeli ktoś się nie wyrobi, a na roku niestety nikt takowego wzoru nie posiada.

Nie wiem jak u Was na uczelni ale u mnie nie trzeba żadnego wniosku składać. Po prostu ostateczny termin oddawania prac to 30 wrzesień. Jeżeli oddałbyś pracę później to wtedy potrzebujesz zgodę dziekana i dodatkowo musisz zapłacić za wyznaczenie terminu. Po prostu idź do dziekanatu i się spytaj ;)

 

 

Powoli kończę swoją pracę :) jeszcze 2 tygodnie temu nie wierzyłem, że zdołam ją napisać przed pierwszym terminem, a jednak :) Brakuje mi jeszcze pół rozdziału i podsumowania. Chciałbym jutro dać ostateczną wersję promotorowi by ostatni tydzień mieć czas na nanoszenie ewentualnych poprawek. 25 czerwca to ostateczny termin składania prac do recenzji.

Orientuje się ktoś ile kosztuje i jak długo się czeka na oprawienie pracy?

Odnośnik do komentarza
Ma ktoś może jakiś wzór podania o możliwość obrony pracy licencjackiej we wrześniu? Bo z tego co wiem musimy coś takiego złożyć do końca czerwca jeżeli ktoś się nie wyrobi, a na roku niestety nikt takowego wzoru nie posiada.

U mnie tez nie bylo jakiegos specjalnego wzoru tylko podanie o przedluzenie terminu.

Prosze o przedluzenie terminu oddania pracy dyplomowej ze wzgledy na duza zlozonosc pracy oraz z powodu..... (wpisz co chcesz:P) Prosze o przedluzenie terminu do dnia....

Takie pisemko poszlo do sekretariatu. Wystarczy jeszcze tylko sie dowiedziec do kogo ma byc skierowane itp. U mnie na uczelni nie bylo problemu zeby przedluzyc termin, nawet jak ktos nie zlozyl podania to po 2 tyg, dzwonili do niego i sie pytali czy ma zamiar prace oddawac:P

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak u Was na uczelni ale u mnie nie trzeba żadnego wniosku składać. Po prostu ostateczny termin oddawania prac to 30 wrzesień. Jeżeli oddałbyś pracę później to wtedy potrzebujesz zgodę dziekana i dodatkowo musisz zapłacić za wyznaczenie terminu. Po prostu idź do dziekanatu i się spytaj

 

No właśnie u nas też trzeba mieć zgodę dziekana i trzeba napisać podanie.

 

U mnie tez nie bylo jakiegos specjalnego wzoru tylko podanie o przedluzenie terminu.

Prosze o przedluzenie terminu oddania pracy dyplomowej ze wzgledy na duza zlozonosc pracy oraz z powodu..... (wpisz co chcesz:P) Prosze o przedluzenie terminu do dnia....

Takie pisemko poszlo do sekretariatu. Wystarczy jeszcze tylko sie dowiedziec do kogo ma byc skierowane itp.

 

O coś takiego mi właśnie chodziło, taki ogólny zarys jak to ma brzmieć. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

heh..ja tez jestem w trakcie pisania pracy mgr..

 

na 25 czerwac musze oddac 30 stron do promotora:)- a mam 3:)- i jade z koksem ostro:)

Temat pracy: " Pożądane kompetencje osobowościowe w pracy nauczyciela -wychowawcy"...

 

..pisanie pracy magisterskeij to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie- nikt za ciebie nie napisze- wiec musisz siedziec i dlubać na tym kompie:(- nie lubie tego..

Odnośnik do komentarza
..pisanie pracy magisterskeij to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie- nikt za ciebie nie napisze- wiec musisz siedziec i dlubać na tym kompie:(- nie lubie tego..

trzeba było pójść na medycynę, tam się magisterki nie pisze :keke:

 

ale za to studiujesz 6 lat + 1 rok stażu = 7lat:)...po tym i tak nic nie masz a specjalizacja kolejne 3 lata = 10 lat studiów....a pozniej i tka 1200 brutto:) ( to bylo swiadome uproszczenie )

Odnośnik do komentarza
(...)Orientuje się ktoś ile kosztuje i jak długo się czeka na oprawienie pracy?

Na miejscu robia. Dajesz prace, czekasz chwilke, placisz jakis 13 zl, odbierasz prace i juz. Mowie tu o twardej oprawie oczywiscie. Generalnie jak chcesz bindowac, to wyjdzie Ci taniej. Ja tam z licencjatem sie nie szczypalem i tylko zbindowalem. Magieterke oprawiam w twarda dla recenzenta, a do dziekanatu bindzik.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...