Skocz do zawartości

Seria CM ze stajni Eidos


Rekomendowane odpowiedzi

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6937942,Championship_Manager_2010_za__prawie__darmo_.html

 

Dobre, dobre. Ciekawe czy to prawda z tymi płatnymi uaktualnieniami bazy danych.

Jeżeli tak to :lol: .

why?

 

do FM-a sa fanowskie uaktualnienia i od swieta uaktualnienie zwiazane z paczem. oni oferuja regularne uaktualnienia najwazniejszych lig -- co zlego w tym, ze chca za to oplate?

Odnośnik do komentarza

Płatne update'y bazy już były wcześniej zapowiadane, więc w tej kwestii zapewne nic sie nie zmieni.

 

 

ale Prof musi pokazac wszystkie bledy CM-a (nawet te naciagane jak niby nieaktualna baza) bo sie udusi tez

Gwoli ścisłości Prof czepia się również każdej części FM-a, powtarzając w kółko, że znów skopali i jak to znów jest źle, a miało być tak pięknie.

 

A CM jest słaby i tyle. Żaden z ważnych elementów gry nie jest lepszy niż w FM-ie, część jest nawet nieporównywalnie gorsza.

 

do FM-a sa fanowskie uaktualnienia i od swieta uaktualnienie zwiazane z paczem. oni oferuja regularne uaktualnienia najwazniejszych lig -- co zlego w tym, ze chca za to oplate?

No ale to świadczy tylko na niekorzyść CM-a... Bo to, za co gracze CM-a zapłacą, fani FM-a będą mieli za darmo...

Odnośnik do komentarza

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6937942,Championship_Manager_2010_za__prawie__darmo_.html

 

Dobre, dobre. Ciekawe czy to prawda z tymi płatnymi uaktualnieniami bazy danych.

Jeżeli tak to :lol: .

why?

 

do FM-a sa fanowskie uaktualnienia i od swieta uaktualnienie zwiazane z paczem. oni oferuja regularne uaktualnienia najwazniejszych lig -- co zlego w tym, ze chca za to oplate?

 

To, że oferta gry za przysłowiowy grosz i opłatę manipulacyjną to najzwyklejsza podpucha :] .

Odnośnik do komentarza

Prof grzecznie przypomina, że gra w FM 2006 nie dlatego, że w późniejsze wersje grać nie umie. Resztę napisał za niego GeedieZ.

 

Co do płatnych uaktualnień - ile było uaktualnień bazy w FM 2009? Wydaje mi się, że dwa, ale mogę się mylić. Jasne, ludzie to kupią, ale zważywszy na to, że to pierwsze będzie za darmo, najlepiej to dowodzi (braku) jakości bazy CM 2010.

 

A CM 2010 się czepiam niemiłosiernie z dwóch powodów:

 

(1) bo chciałem, żeby im się udało w końcu zrobić porządną grę, tak by w dyskusjach z ludźmi SI ekipa researchersko-tłumaczeniowa otrzymała mocny argument pt. "Zobaczcie, jak dobrze BGS to zrobił, więc nie opowiadajcie, że jest to niewykonalne", więc jestem zły, że nie będzie to możliwe.

 

(2) bo BGS od dłuższego czasu wysyłało sygnały, jaki to CM 2010 będzie świetny, wyznaczy nowe standardy etc., więc wypuszczeniem takiego gniota jako demo samo się wystawiło na ciężki oklep; hubris to się nazywa.

 

A tak już zupełnie na marginesie - czy wie ktoś, czy EIDOS zamierza wypuścić normalne demo (gold demo), bo nie mogę znaleźć o tym informacji? Jeżeli nie, potencjalnym graczom - w tym mnie - pozostaje obecna popierdółka, i ja na pewno CM 2010 nie kupię, bo do BGS nie mam zaufania, więc chciałbym najpierw zagrać w demo, zanim wydam pieniądze na CM 2010.

 

To, że oferta gry za przysłowiowy grosz i opłatę manipulacyjną to najzwyklejsza podpucha :] .

 

Jedna rzecz mnie zastanawia - czy w związku z tą ofertą CM2010 za co łaska sprzedaż CM 2010 będzie zaliczana do rankingu gier komercyjnych na piece (full price), czy raczej supermarketowych (budget price)? Bo chyba nikt nie ma złudzeń, że bez tej oferty sprzedaż CM 2010 w tygodniu otwarcia byłaby zdecydowanie niższa.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam w sumie jeszcze jedno - EIDOSowi ewidentnie się nudzi, skoro zdecydował się pójść na wojnę z całym internetowym handlem detalicznym. Przecież te wszystkie GAME i inne sklepy internetowe, oferujące pre-ordery CM 2010, im tego zagrania nie darują.

 

I jeszcze jedno (mam dziś dzień na trudne pytania):

 

Takie coś wyszperałem odnośnie tych uaktualnień:

 

Imagine taking charge at that point, with all results, bookings and injuries reflecting real life, even a players’ games/goals and average rating all accurate and in line with real world football. That is the opportunity that CM Season Live™ offers.

 

http://www.championshipmanager.co.uk/server/show/ConWebDoc.917

 

Zwróćcie uwagę, co EIDOS obiecuje - co miesiąc uaktualnienie bazy (całego świata, jak rozumiem, bo żadnej informacji przeciwnej nie widzę) o wyniki, kontuzje, kartki, bramki, występy i oceny meczowe każdego zawodnika. We wszystkich ligach. Zważywszy na to, że baza na 1 lipca jest koszmarnie niedorobiona, nie bardzo wierzę, by im to wyszło. Raczej spodziewam się skupienia na Anglii, może najwyższych dużych ligach typu Primera czy Serie A, a cała reszta będzie tylko dziubnięta. A jeśli rzeczywiście zrobią to, co zapowiadają, będę pod wielkim wrażeniem.

Odnośnik do komentarza

Zwróciłem uwagę na nieaktywne CM Season Live w demie i rzeczywiście wstępnie brzmi to wręcz bajkowo, bo mozna sobie tylko wyobrazić mp. objęcie Newcastle czy Betisu na miesiąc - dwa przed końcem rozgrywek, jak rozumiem z piłkarzami ze skrajnie niskim morale i walkę o utrzymanie w rozgrywkach. Trzeba rzeczywiscie poczekać na jakaś wersję finalną, chociażby gold demo, ale patrząc na liczbę niedoróbek i badziewnych rozwiązań w beta odsłonie CM'a wydaje się to awykonalne.

 

BTW. Czy tylko mi wydaje się irytujące i zmudne przydzielanie indywidualnych poleceń piłkarzom?

Odnośnik do komentarza

Moje trzy grosze do dyskusji ...

 

1.CM10 jak to CM - kolejny rok czekania może będzie konkurencja

Na razie sa tylko trzy manager FM,CM oraz FIFA

 

Kazdy przyzna mi racje ze jakby wyciągnąc z kazdego co ma najlepsze to wyszedłby super program

Niestety to utopia ;(

 

2.

Jeśli już firmy zaczynają mysleć o płatnych patcha z aktualizacją bazy ...

to jest źle

 

Bo jak wszyscy to wprowadza to ... na 100% zakażą legalnego "własnego updejta"

i moderatorzy będą pisać - ban za update ;)

 

3.

Wszystkie trzy gry , a właściwie producenci tych gier robią nas w ...(w co tam kto uważa)

Bo jakie małe różnice sa pomiędzy grami ...

Odnośnik do komentarza

Różnice są zdecydowane.

 

FM - na plus realizm (w sensie liczby detali) + baza danych

FIFAM - na plus grafika, zwłaszcza 3D, arkadowość (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), FPP mode

CM - chciałby połączyć jedno z drugim i dlatego ma problem z tożsamością, bo grafikę i 3D ma gorsze od FIFAM, a bazę, ME i realizm imo gorsze od FM.

Odnośnik do komentarza
Zwróćcie uwagę, co EIDOS obiecuje - co miesiąc uaktualnienie bazy (całego świata, jak rozumiem, bo żadnej informacji przeciwnej nie widzę)

 

"Each monthly update features full information for 49 competitions across 10 European countries" - więc mowa o 10 europejskich krajach (w tym Polska). Jeszcze jedna rzecz odnośnie CM Season Live i opłaty za niego - umówmy się, że to nie są takie uaktualnienia bazy danych jakie znamy z FM-a. Istotą CMSL jest to, że dostajemy aktualne składy, ale też stany rozgrywek i przede wszystkim zaczynamy grę w trakcie sezonu, ze zmienioną datą (będzie 6 uaktualnień, więc będzie można zacząć grę w sześciu punktach sezonu + normalna rozgrywka od lipca, a więc w sumie 7 możliwości). Więc nie do końca jest tak, że grający w CM-a zapłacą za to, co grający w FM-a dostaną za darmo, bo FM takiego czegoś nie oferuje. Poza tym wiadomo już, że w dniu premiery CM-a pojawi się uaktualnienie bazy danych - oficjalne i darmowe - a więc tak jak uaktualnienia FM-owe SI. Gdzieś też jakieś przebąkiwania były o edytorze bazy danych, więc uaktualnienia fanowskie też prawdopodobnie będą powstawały.

 

I jeszcze słowo o silniku meczowym - choć jeszcze w demo CM 2010 nie grałem, więc może moja chęć obrony twórców po tym fakcie też wygaśnie :P - w każdym razie chciałbym zwrócić uwagę kolegów, że silnika meczowego nie pisze się od zera, on powstaje sukcesywnie latami. Ten z FM 2009 jest efektem kilkunastu lat pracy - w zasadzie kompletnie od zera pisany był chyba CM2, to był 1995 rok, więc w ostatnim FM-ie miał on 14 lat. Tak naprawdę działanie kodu zobaczyliśmy pierwszy raz w CM4 - w 2003 roku, a więc w wieku mniej więcej 9 lat i też było tragicznie. A silnik made by BGS ma w tym momencie jakieś 5 lat.

Odnośnik do komentarza

Tyle że "new match engine" w tych grach odnosi się raczej do nowych widoków meczu - odpowiednio 2D i 3D. Silnik meczowy w moim rozumieniu to pojęcie, którym opisujemy bardziej to, co się dzieję pod spodem - logikę gry, inteligencję zawodników itd, a nie warstwę prezentacji spotkania. Wiadomo, że ten silnik był najbardziej zmieniony w CM4 i FM 2009 w związku z pojawianiem się nowego widoku meczu, bo to wymagało również dużych zmian w logice, ale to nie znaczy, że była ona pisana od nowa (co zresztą w przypadku FM 2009 jasno mówił Miles przy zapowiedzi -

mniej więcej od 8:35). Zresztą też nie o to chodzi - SI tak czy siak ma kilkunastoletnie doświadczenia przy pracy nad silnikiem meczowym, też uczyło się na błędach, natomiast miało ten komfort w początkowym stadium pracy, że błędy silnika były maskowane przez tryb tekstowy. BGS takiego komfortu nie ma, bo widzimy wszystko jak na dłoni, a ze względu na to, że prace nad silnikiem są mniej więcej na etapie środkowych wersji CM3, trudno spodziewać się dzieła w tym elemencie konkurencyjnego z FM 2009.
Odnośnik do komentarza

Wiesz, gdyby CM 2010 dorównywał jakością silnika CM 3 00/01 i oferował 3D, już bym go był zamówił - naprawdę. Bo to jest jedyna nisza dla CM, jaka pozostała na rynku - dobra baza, bezbolesny, ale nie tak wymagający taktycznie jak FM silnik meczowy, gra dla niedzielnego gracza a nie fanatyka taktyki. Ale moim zdaniem BGS odpuściło sobie to, co sugerujesz, czyli stopniową rozbudowę ME, i rzuciło się od razu na robienie czegoś, co miałoby zdetronizować produkt SI. A to było i nadal jest błędem.

Odnośnik do komentarza

Różnice są zdecydowane.

 

FM - na plus realizm (w sensie liczby detali) + baza danych

FIFAM - na plus grafika, zwłaszcza 3D, arkadowość (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), FPP mode

CM - chciałby połączyć jedno z drugim i dlatego ma problem z tożsamością, bo grafikę i 3D ma gorsze od FIFAM, a bazę, ME i realizm imo gorsze od FM.

Dodałbym że FIFA ma tez bardzo dobry prosty edytor,m w którym można edytować rozgrywki

(ilość lig , ilość zespołów w ligach itp ..)

Odnośnik do komentarza

Witam, wieczorna porcja szyderstw plus ostrzeżenie. Preorder za co łaska jest spieprzony, po złożeniu zamówienia pojawia się komunikat o błędzie - co nie oznacza, że zamówienie nie zostało przyjęte. Na forum CM zbiera się tłum oburzonych graczy, którzy zapłacili X razy za preorder.

 

Gorąco radzę chętnym wstrzymać się z zamówieniami parę dni, aż skrypt będzie działać jak należy.

 

http://forums.championshipmanager.co.uk/forums/showthread.php?p=1136117#post1136117

 

Swoją drogą czytam właśnie, jak to w odpowiedzi na pytanie, czemu w CM 2010 Athletic Bilbao może kupować nie-Basków (bo nie ma narodowości baskijskiej i w CM 2010 nie będzie), researcher klubu opowiada, że w sumie ta polityka nie jest nigdzie przez klub sformalizowana, więc to od menedżera powinno zależeć, czy będzie kupować tylko Basków, czy nie.

 

Bug zrozumiem, wywracania kota ogonem, byle się nie przyznać do błędu - nigdy.

 

http://forums.championshipmanager.co.uk/forums/showthread.php?t=60088

Odnośnik do komentarza

Różnice są zdecydowane.

 

FM - na plus realizm (w sensie liczby detali) + baza danych

FIFAM - na plus grafika, zwłaszcza 3D, arkadowość (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), FPP mode

CM - chciałby połączyć jedno z drugim i dlatego ma problem z tożsamością, bo grafikę i 3D ma gorsze od FIFAM, a bazę, ME i realizm imo gorsze od FM.

Dodałbym że FIFA ma tez bardzo dobry prosty edytor,m w którym można edytować rozgrywki

(ilość lig , ilość zespołów w ligach itp ..)

 

Od siebie dodam, że mnie zafascynowała strona ekonomiczna tej gry, naprawdę robi wrażenie. Natomiast całkowicie się zniechęciłem, gdy okazało się, że moje decyzje odnosnie taktyki, przydzielone instrukcje piłkarzom, wszystko to nie ma znaczenia, gdyż mecz tego nie odwzorowuje, a wynik jest praktycznie losowy.

 

Wracając do CM 2010, na tym własnie polega cała przyjemność, że mozna grac tylko Baskami, jeszcze jest jakiś Nacional w którejś z lig, gdzie mozna kupować tylko krajan. Ale nie jestem przekonany czy ten lotti, to ktoś z BSG.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...