Skocz do zawartości

Scouting


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

Kartvel z tymi gwiazdkami co piszesz moze byc ciekawie.. poniewaz grajac Dyskobolia mam w klubie 3 super bramkarzy wedlug mnie.. 2 Polakow i 1 Slowenca.. i w ogserwacjach pokazuje mi maksymalna ilosc gwiazdek przy bramkarzy ktory ma juz 30 lat. Czy to tylko pokazuje przez doswiadczenie gracza? Bo moi bramkarze maja gdzies tak po 24 lata

 

Mógłbyś ewentualnie dać screen raportu scouta, oraz parametrów obu bramkarzy - obserwowanego i Twojego, uznanego przez scouta za najlepszego w drużynie. Byłoby łatwiej ocenić. Na pierwszy rzut oka, albo ten 30-latek ma lepsze parametry niż Twoi bramkarze, albo, choć w tym wieku w to wątpię, ma wysokie PA i scout to zauważył (niezależnie od tego, czy jest jeszcze na fali wznoszącej, czy już na opadającej). Abstrahując od tego, powiem tylko tyle, że dzięki scoutom znalazłem już kilkunastu świetnych piłkarzy, którzy stali się ozdobą ligi polskiej, większość z nich za śmieszne grosze - choć bywały i transfery chybione, np. 27-letni Białorusin, ponoć z rewelacyjnym potencjałem, niestety nie dałem rady go rozwinąć...Ale to temat na zupełnie inną historię - może jutro podsumuję historię moich transferów w tym punkcie, jeśli uda mi się ubrrać to w ładne wnioski...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że rekomendacja zależy od posiadanego składu.

 

Z moich obserwacji:

 

6*, 7* - whatever the price / at any cost

5* - quality signing

4* - good signing

3* - decent signing

2* - last resort

1* - not worthwhile

 

I tu 4* oznacza tyle, że jest to zawodnik mający obecne lub przyszłe umiejętności na poziomie obecnego najlepszego zawodnika na tej pozycji z naszej drużyny. Stąd np. jeśli nie mamy w kadrze żadnego zawodnika z pozycją WB L, to automatycznie wysokie rekomendacje będą dostawać byle jacy zawodnicy którzy mają taką pozycję jako główną. Słowem, chcąc wzmocnić skład należy kupować zawodników opatrzonych minimum 5 gwiazdkami.

Odnośnik do komentarza
Może jednak rekomendacja zależy od posiadanego składu? Ktoś ma jakieś uporządkowane przemyślenia? Bo mówiąc szczerze, trochę się gubię :(

 

Ależ oczywiście, że zależy! Gwiazdki są względne wobec siły Twojego zespołu. Z reguły najwięcej gwiazdek będą dostawać zawodnicy, którzy grają na tej samej pozycji, co najsłabszy zawodnik w Twojej jedenastce (o ile nie są jakimiś super gwiazdami). Wydaje mi się, że działa to mniej więcej tak:

jeśli grasz Barceloną i masz w składzie Eto'o, to dajmy na to Matusiak dostanie 1 albo 2 gwiazdki max.

jeśli grasz Widzewem i masz powiedzmy Bogunovića, to Matusiak dostanie 5-7 gwiazdek.

Ale w Barcelonie możesz mieć jednocześnie słabego bramkarza, i wtedy scout znajdzie wielu bramkarzy na 5-7 gwiazdek, choć mogą mieć CA/PA dużo mniejsze od Matusiaka. Przynajmniej ja tak to widzę...

... no i w sumie ja też to zacząłem tak widzieć :) Obrazowo rzecz ujmując, jeśli mamy na jakiejś pozycji gracza o CA 199, to scouci wysłani do jakiegoś regionu nie dość, że rzadko znajdą gości na tą pozycję, to jeśli już, nie ma raczej szans, aby dostał 6, czy 7*. Gram jednak obecnie słabą drużyną i ciężko mi będzie dokonać jakiś potwierdzających testów. Chyba, że znajdę jakiś starszy save.

W sumie tak sobie myślę, że jest to nawet logiczne :)

 

Oczywiście że rekomendacja zależy od posiadanego składu.

 

Z moich obserwacji:

 

6*, 7* - whatever the price / at any cost

5* - quality signing

4* - good signing

3* - decent signing

2* - last resort

1* - not worthwhile

 

I tu 4* oznacza tyle, że jest to zawodnik mający obecne lub przyszłe umiejętności na poziomie obecnego najlepszego zawodnika na tej pozycji z naszej drużyny. Stąd np. jeśli nie mamy w kadrze żadnego zawodnika z pozycją WB L, to automatycznie wysokie rekomendacje będą dostawać byle jacy zawodnicy którzy mają taką pozycję jako główną. Słowem, chcąc wzmocnić skład należy kupować zawodników opatrzonych minimum 5 gwiazdkami.

Dokładnie. Warto też doczytać info przy potencjale. Przy 5* pisze bodajże, że ów zawodnik ma większy potencjał od zawodnika obecnie posiadanego. Dalej chyba jest napisane, że zawodnik może być o wiele lepszy od zawodnika X.

 

Przyznam, iż na początku podchodziłem do tego w ten sposób, że jeśli scout mi pokazał gościa 7*, to sądziłem, że taki koleś ma PA w przedziale powiedzmy 180-200. I stąd te wszystkie moje wątpliwości :) Aż sam się dziwię, że dopiero po takim czasie grania w FMa, doszedłem do takich wniosków ;)

btw: a czy ktoś może mi powiedzieć, od kiedy istnieje taka forma oceny piłkarzy? Bo jak gram już kilak ładnych lat w CM/FM to nie mogę sobie jakoś tego skojarzyć :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...