Skocz do zawartości

Kącik gier wszelakich


Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, jak już się wypowiedziałem, to z nowszych gier mogę polecieć

 

Endless Space - znakomita turówka spod znaku 4X. Bardzo milusińsko się odkrywa kolejne systemy, kolonizuje je i toczy wojny z okolicznymi wrażymi frakcjami. Gra wygląda jak udoskonalony Master of Orion po trosze. Daje masę satysfakcji z gry, choć bardzo łatwo jest się od niej odbić, bo AI daje radę i jest bezlitosne. Twórcy zadbali by za oldskulową treścią nie poszła taka oprawa i wizualnie gra jest doskonale wywazona. Nie ma wodotrysków w zbędnych miejscach, a są tam, gdzie gracz się ich spodziewa (symulacje bitew). Niemniej jednak najpierw polecam zapoznac się z demo (o ile istnieje) bo to gra starego typu - długa, trudna i "nudna" ;)

 

Euro Truck Simulator 2 - sympatycznie się pociska ciężarówkami po niemal całej Europie. Bardzo ładna oprawa, niezła fizyka gry i ogólnie przyjemne "czucie". Minusem sa kuriozalne miasta, składające się z dwóch skrzyżowań i pewna monotonność, która dopada po kilku godzinach - ale mimo wszystko, przez te paręnaście godzin wiele razy łapałem się na stwierdzeniu "jeszcze jeden kurs", co o grze dobrze świadczy.

Pamiętam swego czasu jak na CMF się zagrywano "Pedal to the Metal" - to mniej więcej ta sama gra, tylko w Europie i o wiele bardziej dopracowana.

 

BTW, ETS2 to chyba pierwsza gra, która ma śląską wersję językową. Jak to wygląda - nie wiem, ale na okładce dumnie po oczach bije pieczęć z taką informacją.

Odnośnik do komentarza

Ale tu są walki robotów, niezbyt współczesne czasy...

 

No to nie wiem...

Dla mnie najlepszym RTSem jest Company of Heroes. II WŚ, ale tam budowanie bazy nie jest tak ważne jak w klasycznym RTS.

Dobrze mi się grało w fantastyczny World in Conflict, ale tam w ogóle nie było budowy bazy, tylko taktyka nasączona akcją.

Odnośnik do komentarza

jeszcze mi się przypomniało War Leaders - miks strategii z RTSem. Gra bardzo, ale to bardzo luźno powiązana z wydarzeniami IIWŚ, ale czasem jest śmiesznie jak się np. Niemcami podbija Brazylię ;)

Trzeba miec na uwadze, że w fazie RTS nie buduje się baz, a walczy tym co się wprowadziło do walki w strategicznej części.

Odnośnik do komentarza

A ja wkleiłem info o tym darmowym demie na forum poświęconemu grom x4. Opinii za wielu nie ma, no ale to dość logiczne, mało czasu, a i nikt inny nie fatygował się poinformować innych o tej promocji.

 

Wypróbowałem i moje zdanie takie że słabizna ew. totalny przeciętniak.

 

Za mało pograłeś.

Jakbyś przysiadł np ze mną czy inną osobą na multi to byś ujrzał potencjał.

Wtedy być może inaczej byś ocenił ;-)

 

Rzadko sie zgadzam z Mairem ale tu ma 100% rację dla mnie też słaba gra.

 

PS. też się zgadzam z Mairem. :)

Odnośnik do komentarza

Pliiiz help. Swędzi mnie mózg przeokrutnie, bo nie mogę sobie przypomnieć tytuły takiej jednej starej gry. Co pamiętam:

 

Gra to taktyczny squad-management, czyli gracz dowodzi grupą najemników w turowym systemie. Świat to jakieś bliskie sci-fi, stylistyka rysunkowa (wręcz komiksowa), kamera izometryczna bez możliwości zmiany kąta. Do wyboru stereotypowe postacie jakieś, typu wielki osiłek, mała snajperka itp. Grałem w demo tego w latach 90 (1996-98?), ale w Polsce chyba nie wydano. Było albo w CDA albo w Gamblerze na cd :-k

 

Nie było to: nic z Jagged Alliance, UFO/XCOM, Laser Squad, Silent Storm...

 

(idę szukać dalej)

 

UPDATE: Znalazłem, mogę z czystym sumieniem iść spać: Shadow Watch

Odnośnik do komentarza

Już paliłem się do odpisania, aż doczytałem Twój update ;). Shadow Watch - baaaardzo przyjemna gra, z równie sympatyczną oprawą graficzną ;). Aczkolwiek osobiście może działanie samego systemu turowego trochę bym zmodyfikował, bo ma swoje mankamenty.

Jeśli dobrze pamiętam, to ta gra nie była do końca liniowa? (było chyba drzewko misji do wyboru z rozwidleniami?)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...