Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

Może tu.

 

Potrzebuję mieć obok xp windę 98. Problem zaczyna się po dołożeniu 2 kości po 512. Winda 98 pisz, że nie ma wystarczającej pamięci do inicjalizacji.

Jak zostawię jedną kość 1024 to nie ma problemu. Virtual PC też nie jest rozwiązaniem, bo wprawdzie 98 się uruchamia, ale to z czego mam korzystać już nie. Pytanie brzmi, czy istnieje możliwość wyłączenia jakoś tej pamięci, poza oczywiście wyjęciu jej z gniazda. Czy też zmuszenie windy aby przy inicjalizacji nie widziała więcej niż powiedzmy 512

Odnośnik do komentarza

Skoro tak to napisze rozwiązanie, Problem jest w tym, że Win 98 działa poprawnie do 1 giga ramu. Należy więc w pliku system.ini zapisac linie

 

"Dodaj następujący wiersz w sekcji [386Enh] pliku:

 

MaxPhysPage=40000 (dla stworzenia maszyny 64 Mega)"

 

cały problem można znaleźć : http://support.microsoft.com/kb/304943/pl.

 

może się rzeczywiście komuś kiedyś przydać, bo ja straciłem na rozwiązaniu problemu dwa dni i Trochę filmów, które od roku nagrywałem na HD, który jest moim magnetowidem,

Odnośnik do komentarza

Dobra, mam pytanie - mam zamiar mieć na komputerze dwa systemy - Viste i XP. Moje pytanie brzmi następująco: jeśli na XP zainstaluje Tlena i do tego samego folderu będę chciał zainstalować go na Viscie, to czy da radę? Chodzi mi o to, jak zrobić, żeby Tlen był zainstalowany na obu systemach i korzystał z tych samych danych np. jeśli X napisze mi wiadomość na XP, to żebym miał ją w archiwum na Viscie?

Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że nie da rady. Tzn na pewno nie da się przy użyciu gg, bo gg zapisuje historię np w C:\Documents and Settings\t\Gadu-Gadu\Ja w XP a Viscie jest ta ścieżka już inna. Jeżeli Tlen zapisuje w folderze głównym to nie powinno być problemów. Z tym że instalujesz tlena tylko na jednym systemie, no i pojawia się problem nr 2 czy tlen uruchomi się pod 2 systemem jak nie jest zainstalowany. Zresztą zadajesz głupie pytanie, bo pytań w tym jest tak wiele, że nie sposób odpowiedzieć. Lepiej sam to przetestuj.

Odnośnik do komentarza

@Barton, poszukaj informacji o tlen portable. Chodzi o to, żeby tlen składował wszyskie dane w swoich podkatalogach, a nie w Documents and Settings. Wystarzy, że zainstalujesz taką aplikację na wspólnej partycji (czy nawet na pendrive) i będziesz miał pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza

Dobra, dałem sobie spokój na razie z tym Tlenem, pobawię się tym jak będę miał więcej czasu, teraz kolejne pytanie - czym odtwarzać filmy w Viscie? SubEdit się krzaczy, BestPlayer się krzaczy, Dziobas Player działa, ale wolałbym coś bardziej rozbudowanego.

Odnośnik do komentarza

Mieliście taki problem że po formacie wyskoczyło wam info że macie nielegalnego windowsa, mimo że jest on oryginalny?

Trzeba było zadzwonić do polskiej siedziby microsoftu, i po rozmowie i weryfikacji klucza z sekretarką dawała ona jakiś numer który tą informację o nielegalnym windowsie likwidował.

 

Of kors tak zrobiłem, wszystko mam w porządku, ale pytanie: Czy po formacie znowu będe musiał tam dzwonić i rejestrować? Bo komp tak psioczy że nie da sie na nim pracować, a jeśli mam tam dzwonić po każdym formacie to mnie szlak trafi, krew nagła zaleje :/.

Odnośnik do komentarza

Ktoś mi powie, co mam uczynić, ażeby WinXP działał mi w miarę szybciej na moim kompie?

 

Jutro, a w zasadzie dziś, będę go instalował, a przy moim zestawie (Sempron 2200, 768 ram ddr) obawiam się, że zwyczajnie będzie mi komp mulił na takim systemie. Czy jest coś, co powinienem z miejsca uczynić, ażeby WinXP działał w miarę szybko na moim kompie?

 

Tak, pisze do Was biedny użytkownik starego, wspaniałego Win98...

Odnośnik do komentarza
Mieliście taki problem że po formacie wyskoczyło wam info że macie nielegalnego windowsa, mimo że jest on oryginalny?

Trzeba było zadzwonić do polskiej siedziby microsoftu, i po rozmowie i weryfikacji klucza z sekretarką dawała ona jakiś numer który tą informację o nielegalnym windowsie likwidował.

 

Of kors tak zrobiłem, wszystko mam w porządku, ale pytanie: Czy po formacie znowu będe musiał tam dzwonić i rejestrować? Bo komp tak psioczy że nie da sie na nim pracować, a jeśli mam tam dzwonić po każdym formacie to mnie szlak trafi, krew nagła zaleje :/.

 

 

Niestety po pelnym formacie gdy Winde instalujesz od nowa trzeba wszystko porejstrowac i nie ma sily aktywacje tez potrzebna. Ja ostatnio po formacie bez problemu zaktywowalem WinXp ale juz Office mi nie chcial. Telefon do telpomocy, bla bla, mily pan przelaczyl na maszyne ktora podala mi cyferki i wszystko gra. Bez problemow, zbednego gadania, raz dwa i wszystko dziala. Nie widze problemow aby korzystac z tel pomocy;-) No chyba, ze akurat mialem szczescie i trafilem na odpowiednio kompetentnego pracownika pomocy.

Odnośnik do komentarza
Mieliście taki problem że po formacie wyskoczyło wam info że macie nielegalnego windowsa, mimo że jest on oryginalny?

Trzeba było zadzwonić do polskiej siedziby microsoftu, i po rozmowie i weryfikacji klucza z sekretarką dawała ona jakiś numer który tą informację o nielegalnym windowsie likwidował.

 

Of kors tak zrobiłem, wszystko mam w porządku, ale pytanie: Czy po formacie znowu będe musiał tam dzwonić i rejestrować? Bo komp tak psioczy że nie da sie na nim pracować, a jeśli mam tam dzwonić po każdym formacie to mnie szlak trafi, krew nagła zaleje :/ .

 

 

Niestety po pelnym formacie gdy Winde instalujesz od nowa trzeba wszystko porejstrowac i nie ma sily aktywacje tez potrzebna. Ja ostatnio po formacie bez problemu zaktywowalem WinXp ale juz Office mi nie chcial. Telefon do telpomocy, bla bla, mily pan przelaczyl na maszyne ktora podala mi cyferki i wszystko gra. Bez problemow, zbednego gadania, raz dwa i wszystko dziala. Nie widze problemow aby korzystac z tel pomocy;-) No chyba, ze akurat mialem szczescie i trafilem na odpowiednio kompetentnego pracownika pomocy.

 

ja niestety miałem to szczęście, że na maszynę nie trafiłem, tylko z jakąs Panią o miłym głosie rozmawiałem. I do tego te podawanie numerków przez tą maszynę, horror ! Za pierwszym razem pominął mi jeden blok cyfr, a przy powtarzaniu również nie zdażyłem zapisać ;). Po drugim telefonie "żywa" Pani podała mi cyferki, i niby do teraz wszystko działa. Ale jak mam tam ponownie dzwonić po formacie to mnie skręca :|.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...