Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z XP.

Zainstalowa?em zgodnie z zaleceniami i z ORYGINALNEGO Windowsa XP system, wszystko pieknie ?miga, wogóle bajka do pewnego momentu

Mianowicie wchodz?c do internetu na jakielkowiek przegl?darce czy to IE, Opera czy Netscepe internet mi dzia?a jakie? 2 min po czym wywala standartow? stron? ?e brak netu. Programy ?ledz?ce przesy? danych informuj? mnie o tym ?e net jest "w komputerze"

natomiast nie ma go w ?adnej przegl?darce, w gg, tlenie czy innym komunikatorze. Ma?o tego, jak w ci?gu tych ok 2 min "dzia?ania" netu zaczn? co? sci?ga? to co co? mi si? sci?gnie natomiast ju? ?adnej strony obejrzec nie mog?, mog? obejrze? strony które ogl?da?em wczesniej (które nie s? zapisywane w trybie off-line).

Czy kto? mo?e mi pomóc jak to naprawi?? z wy??czeniem porad -- format c:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Free nie mam, WU ju? jest.

Jest to dla mnie nijako wyzwanie dlaczego to "co?" nie dzia?a. Pozmienia?em ju? myszki, klawiatury - bo czasem winda g?upieje na róznego rodzaju sprzecie i zawsze jest to samo, sie? te? ju? pod??cza?em na dwa sposoby i USB i karta sieciowa i nic.

P.S. winda jest zarejestrowana, podobnie jak office bo wszystko mam orgi.

Odnośnik do komentarza

hmm... przedziwny problem, sprobuj skonfigurowac polaczenie internetowe recznie (PKM na IE, wlasciwosci internetowe, polaczenia, ustawienia...), Sam mialem kiedys taki problem z radiowka gdzie internet szwankowal podobnie ale po wyczyszczeniu rejestru ze zbednych smieci dzialal poprawnie, sprobuj easycleanerem CLICK. Jesli masz to zwolnij kilka razy karte sieciowa po czym ja ustal ponownie... innych pomyslow nie mam

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza

wszystko mam skonfigurowane jak pan Bóg przykaza?

na poczatku my?la?em ?e problem le?y w grupie roboczej, bo przy instalacji systemu przez przypadek zmieni?em gryp? robocz? z WORKSYSTEM na X, ale po zmienie w drug? stron? problem jest ten sam

nie wiem czy system "nie zapami?ta?" zmiany czy szukac gdzie indziej, tzn w ustwaieniach itp pierdach

 

Do czyszczenia rejestru u?ywam RegCleaner'a i zgadnij efekt? :)

Odnośnik do komentarza
hmm... przedziwny problem, sprobuj skonfigurowac polaczenie internetowe recznie (PKM na IE, wlasciwosci internetowe, polaczenia, ustawienia...), Sam mialem kiedys taki problem z radiowka gdzie internet szwankowal podobnie ale po wyczyszczeniu rejestru ze zbednych smieci dzialal poprawnie, sprobuj easycleanerem CLICK. Jesli masz to zwolnij kilka razy karte sieciowa po czym ja ustal ponownie... innych pomyslow nie mam

 

powodzenia

o to to jest my?l

 

zrób tak: Start -> Uruchom -> wpisz 'cmd" potem wpisz 'ipconfig" wyskocz? Ci wiadomo?ci o karcie i ??czeniu. Potem wpisz 'ipconfig /release', a kiedy ju? j? zwolnisz to wpisz 'ipconfig /renew'. Mam nadziej?, ?e pomo?e :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to da efekt, skoro net ?apie na jaki? czas to przypuszczam ze problem le?y gdzie indziej.

zreszt? te Wasz pomys?y wykorzystam dopiero jutro, bo ten problem dotyczy komputera mojej mamy

Ale ze wszytkich pomys?ów/porad jakie tu podali?cie wykrzystalem ju? wi?kszo??, aby nie powiedzie? ?e wszystkie.

Nawet pytanie wys?a?em do Mikrosziftu, ale oni nigdy nie odpowiadaj?, no chyba ze na pytanie do czego s?u?y kosz.

Odnośnik do komentarza

Gdyby cokolwiek si? odlutowa?o pad?o czy co? innego, net by si? nie pojawi? nawet na chwil?, a tu sie pojawia a pó?niej znika. Zapomnia?em powiedzie? ?e net ?miga pod NEO, na trzech innych kompach wszystko gra i trabi, a ten "wariuje".

Odnośnik do komentarza

No to sprawd? kart? sieciow?, objawy do?? typowe. Sk?d masz pewno??,?e nie jest uszkodzona. A mo?e kabel. Odepnij kompa i pod??cz w miejsce tego który chodzi. Tak wyeliminujesz przewód.(ja ju? i w te zielone lampki nie wierze) A zapomnia?em. W pierwszej kolejno?ci zamie? kable na routerze. Tak wyeliminujesz uszkodzenie gniazda na routerze.

Potem sprawd? kart?. U mnie po prostu nie kontaktowa?o gniazdo.

Odnośnik do komentarza

pewno?? jest taka ?e net dzia?a pod USB, druga pewno?? ?e na tych ustawieniach mój komputer te? dzia?a, laptopy matki i ojca równie?. Prze??czenie komputera na kart? sieciow? z USB daje dok?adnie taki sam efekt. Tzn: 2 min ?migam po necie a? mi?o a pó?niej net siada

Odnośnik do komentarza
?ci?gn??em z sieci instalk? Ubuntu, ale mam problemy z zainstalowaniem tego?. Jak skonfigurowa? partycj?/e, ile powinny mie? miejsca ? Szczególnie chodzi mi o partycj? wymiany (o ile dobrze pami?tam nazw?) - to chyba wa?ne ogniwo Linuxa?.

A ile miejsca na dysku chcesz przeznaczy? dla tego Linucha?

Odnośnik do komentarza
?ci?gn??em z sieci instalk? Ubuntu, ale mam problemy z zainstalowaniem tego?. Jak skonfigurowa? partycj?/e, ile powinny mie? miejsca ? Szczególnie chodzi mi o partycj? wymiany (o ile dobrze pami?tam nazw?) - to chyba wa?ne ogniwo Linuxa?.

Ile masz pamieci?

 

Ogniwo wazne, ale bez przesady. Linux bardzo dobrze radzi sobie z administracja pamiecia i swapa tyka dosc rzadko.

Odnośnik do komentarza
A ile miejsca na dysku chcesz przeznaczy? dla tego Linucha?

Powiedzmy oko?o 30-40 GB (mam wolne 140 GB obszaru bez partycji).

 

Ile masz pamieci?

Rozumiem, ?e chodzi o RAM - 1 GB, ale by? mo?e za kilka dni b?d? to 2 GB (nu?y mnie czekanie na przemielenie kolejnej kolejki przez eFeM :D).

 

Poza tym AFAIK to Ubuntu i pochodne same przy instalacji ustalaj? wielko?? swapa. A na system to ze 2GiB my?l?, ?e b?dzie akurat.

No niestety, u mnie Ubuntu nie chcia? nic samodzielnie konfigurowa? i ustala?. Mo?e co? ?le robi?em, ale nie s?dz?. Troszeczk? jeszcze pami?tam z instalacji Red Hat czy Mandrake sprzed kilku lat... :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...