Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie Meat & Go, genialne kanapki. Akita Ramen, chyba najlepszy w tej części kraju ramen. Karakter - miejsce z dobrymi i tanimi lunchami, dużo eksperymentów w menu, często dobrych. Tbilisuri - jedna z lepszych knajp gruzińskich ever. Tanio i pysznie, do tego bardzo zacne wino w lampkach. ZaKładka - mega bistro. Zenit, Pimiento to też pewniaki. Z polskiej kuchni to Miodova i Pod Nosem, pewniakiem jest też Euskadi.

A ogólnie to zerknij na http://dania-kontra-ania.blogspot.com/

 

Tam najprościej znaleźć rekomendacje i to dobre :)

Z piwem to wywołaj @Vami, wieki nie chlałem w Krakowie już :D

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, schizzm napisał:

Poleci ktoś jakąś gastronomię w Krakowie (tak wiem, @Man_iac ;))? Wszystko godne polecenia, a także coś np. specjalizującego się w... polskiej kuchni? ;) 

Nie pogardziłbym też dobrymi piwno-kraftowymi miejscówkami. 

Ed&Red! Świetne steki i mięsa w ludzkich cenach i nowoczesna polska kuchnia na najwyższym poziomie! Specjalizują się też np. w podrobach. Oprócz tego Szara, to bardziej białe obrusy i stara polska kuchnia w dobrym wydaniu, pod turystów.


Nie wiem jakim cudem nie wymieniłeś Ed Reda, @ajerkoniak :P Karakter podbijam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, kuab napisał:

Ed&Red! Świetne steki i mięsa w ludzkich cenach i nowoczesna polska kuchnia na najwyższym poziomie! Specjalizują się też np. w podrobach. Oprócz tego Szara, to bardziej białe obrusy i stara polska kuchnia w dobrym wydaniu, pod turystów.


Nie wiem jakim cudem nie wymieniłeś Ed Reda, @ajerkoniak :P Karakter podbijam.

O tym warszawskim słyszałem raczej umiarkowane opinie, faktycznie jest gorszy od krakowskiego?

Odnośnik do komentarza

To ja do tych poleceń dopiszę Mamma Mia przy Teatrze Bagatela - przyzwoicie cenowo, a kuchnia naprawdę solidna. Polecam również Moaburger- jedne z lepszych burgerów jakie spotkałem w Krakowie. No i krakowski kumpir - tu już inna kategoria bo to raczej konkurencja dla kebabów niż dla restauracji. Pieczony ziemniak z przyprawami i wieloma dodatkami. Na pewno nic ekskluzywnego, ale będąc w Krakowie warto spróbować. Z doświadczenia powiem że najlepiej jedną porcję na dwie osoby.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Man_iac napisał:

To ja do tych poleceń dopiszę Mamma Mia przy Teatrze Bagatela - przyzwoicie cenowo, a kuchnia naprawdę solidna. Polecam również Moaburger- jedne z lepszych burgerów jakie spotkałem w Krakowie. No i krakowski kumpir - tu już inna kategoria bo to raczej konkurencja dla kebabów niż dla restauracji. Pieczony ziemniak z przyprawami i wieloma dodatkami. Na pewno nic ekskluzywnego, ale będąc w Krakowie warto spróbować. Z doświadczenia powiem że najlepiej jedną porcję na dwie osoby.

 

Kumpir to prawda, fajna szybka rzecz.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem bilet na intercity przez internet ale nie wpisałem nazwiska podróżnego. Czy to jest konieczne? Bo znajduje różne informacje w necie. Niby zazwyczaj pytają o dowód osobisty do biletu zapisanego w telefonie, ale gdyby było to konieczne to chyba nie dałoby się kupić bez wpisania nazwiska. Chociaż znając portal PKP to wszystko jest możliwe. Nie wiem, wymieniać bilet czy można tak jechać bez obawień?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Reaper napisał:

Jeśli ktoś kiedyś by się cykał, czy może Revolutem płacić za wynajem samochodu i blokadę, to nie ma problemu. Przetestowane dwa razy we Włoszech, w małej wypożyczalni (Autoclick) i dużej (Europcar) i nie było żadnego problemu. 

 

Ja potwierdzam brak problemów w wynajmie revolutem Armeńskim Hertzu 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, szramek napisał:

Kupiłem bilet na intercity przez internet ale nie wpisałem nazwiska podróżnego. Czy to jest konieczne? Bo znajduje różne informacje w necie. Niby zazwyczaj pytają o dowód osobisty do biletu zapisanego w telefonie, ale gdyby było to konieczne to chyba nie dałoby się kupić bez wpisania nazwiska. Chociaż znając portal PKP to wszystko jest możliwe. Nie wiem, wymieniać bilet czy można tak jechać bez obawień?

Generalnie dopóki nie masz jakiś zniżek nie ma potrzeby posiadania dowodu. Nigdy nie chcieli ode mnie dowodu, chociaż zaledwie dwa razy jechałem z biletem w telefonie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szramek napisał:

Kupiłem bilet na intercity przez internet ale nie wpisałem nazwiska podróżnego. Czy to jest konieczne? Bo znajduje różne informacje w necie. Niby zazwyczaj pytają o dowód osobisty do biletu zapisanego w telefonie, ale gdyby było to konieczne to chyba nie dałoby się kupić bez wpisania nazwiska. Chociaż znając portal PKP to wszystko jest możliwe. Nie wiem, wymieniać bilet czy można tak jechać bez obawień?

 

Chyba nie mogą prosić o dowód po RODO. Raz się wyrwałem i babka się speszyła, że nie nie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...