Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja mieszkałem w jakimś airbnb przy stacji metra „Kato Patisia”, więc wszędzie jeździłem tym środkiem transportu. Zwiedzanie Akropolu kosztuje dosyć sporo o ile dobrze pamiętam, ale moim zdaniem warto, bo i widoki są ładne, No i to Akropol, po to się jedzie do Aten chyba xD resztę z tych starożytnych atrakcji też można przejść, są raczej dosyć blisko siebie, ale już nie robią takiego „wow”. Warto przejść się na płac Syntagma, bo obok niego jest ich grób nieznanego żołnierza i co godzinę jest bardzo teatralna zmiana warty. Nie byłem w Pireusie, więc nie wiem, czy warto jechać. Byłem nad morzem, ale teraz chyba za zimno na kąpiel. Jadłem w losowych restauracjach, więc też nic nie polecę szczególnego. 

 

Ateny są dosyć tanie, szczególnie w porównaniu z takim Rzymem. Ogólnie w jeden dzień można spokojnie Akropol i centrum zwiedzić :) 

Odnośnik do komentarza

Będąc właśnie w Lizbonie chciałem wybrać się na środowe derby w pucharze na stadionie Benfiki. Bilet 20 euro wybieram miejsce ale ni cholery nie mogę dokończyć zakupu bo z opcji dostawy (e-mail lub sms) nie mogę wybrać żadnej i nic innego wybrać się nie da. Mieliście może doświadczenie z kupowaniem biletów online na Benfikę?

W końcu się udało gdy zainstalowałem aplikację klubową w telefonie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jestem!

 

48 minutes ago, tio said:

Na majówkę wybieram się samochodem do Wilna. Czy macie jakieś porady co do tego co zobaczyć, gdzie zjeść, gdzie zahaczyć po drodze?

 

Akurat w Wilnie rzadko bywam niestety, głównie na lotnisku i w IKEI :D Po drodze polecam zamek w Trokach, albo Kowno, ale zamek bardziej.

 

W samym Wilnie starówka jest warta zobaczenia. Z tego co pamiętam jest bardzo ładna i całkiem spora. Wieża telewizyjna (Televizijos Bokstas) z usadowioną bardzo wysoko restauracją. Warto wjechać dla samych widoków, smaku jedzenia nie pamiętam, cen też nie. Wieża Gedimina, blisko starówki, też warta zobaczenia, z góry jest bardzo fajny widok na okolicę. Kościołów jest cała masa, najładniejsze imo Św. Anny i Archikatedra, plus minus powinny być na starówce, z tego co pamiętam Z muzeów dużo dobrych opinii słyszałem o muzeum KGB. Parki też mamy dosyć ładne, wyróżnia się "Europos Parkas", czyli muzeum sztuki współczesnej na świeżym powietrzy utworzone w geograficznym centrum Europy, ale to już trochę za Wilnem.

 

Odnośnie jedzenia to niestety nie mam pojęcia co Wilno ma do zaoferowania :)

 

Jak masz jakieś pytania odnośnie konkretnego miejsca czy rzeczy, to pewnie mógłbym powiedzieć coś więcej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...