Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, krzysfiol said:

Oby mnie LOT zawiózł do Hiszpanii 2 września, coraz bardziej się martwić zaczynam. 

 

Żaden strajk nie powinien mieć "short notice" :)

 

Jeśli lecisz rano, to na 95% nie masz się czego obawiać, a te 5% to zwyczajowe "samolot może się zepsuć przed startem", którego nigdy nie unikniesz, przy żadnych liniach :) 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, kuab napisał:

https://innpoland.pl/146001,piloci-pll-lot-twierdza-ze-maszyny-polskich-linii-sa-w-fatalnym-stanie

 

Trochę o problemach w LOT - nie dość, że naotwierali połączeń, do których nie mają samolotów, więc są koszmarne opóźnienia, to jeszcze nawalają z bezpieczeństwem lotów.

 

Ostatnie moje 3 loty LOTem (lipiec, sierpień) - za każdym razie koło godziny opóźnienia. Tak samo mój kumpel. W poprzednich latach tak nie było. W tej chwili wybieram wyłącznie Lufthansę, bo cierpliwość mi się skończyła. No i to są dla mnie bezpośrednie straty finansowe, jak jestem godzinę później w biurze.

 

W dniu 27.08.2018 o 14:10, kuab napisał:

IMO korzyści z priority w low costach są znikome - szybciej wchodzisz na pokład/wychodzisz z niego, no i teraz ten trochę lepszy bagaż, ale nie jest to warte swojej ceny. Jak dla mnie w low coście chodzi, jak sama nazwa wskazuje, o minimalizowanie kosztów, a kupowanie priority ma się nijak do tego.

Czasem połączenie w dane miejsce jest tylko w low costach, np. Bazylea. Poza tym jak lecisz z rodziną i nie wykupisz wyboru miejsca to Cie po całym samolocie rozrzucą - serio, z jednej rezerwacji, to działa inaczej niż w "normalnych" liniach.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kolek23 napisał:

 

Żaden strajk nie powinien mieć "short notice" :)

 

Jeśli lecisz rano, to na 95% nie masz się czego obawiać, a te 5% to zwyczajowe "samolot może się zepsuć przed startem", którego nigdy nie unikniesz, przy żadnych liniach :) 

Bah, ale ja mam lot (Emirates co prawda) 22go września, kiedy podobno ten strajk jest planowany. Mam nadzieję, że to nie LOT im świadczy usługę naziemną....

Odnośnik do komentarza

@Makk chciał Makk ma ;)

Trochę opisu i fotek z Jastarni :)

Pierwsze wrażenie po przyjeździe matko jak to się rozbudowało!? Ile tu nowych knajp i restauracji?

W porcie jachty jak w Monako albo w Saint Tropez.

 

jachty

 

jachty Jaha :D

 

I selfie z jachtami ;)

 

I jeszcze parę fotek jachtów z portu ;)

 

jachty raz

 

jachty dwa

 

Parę starszych łódek też się znalazło J

 

drewniane łódki

 

Oraz fajne rysunki na niektórych

 

kutrach

 

Na molo jak widać niewielkie zmiany

 

tylko ja je upiększam :D

 

A tutaj fotka pięknych latawców z kitesurfingu z

 

tarasu widokowego Sphinxa na molo :D

 

Trochę też widoku na

 

zatokę

 

Trochę plazingu

 

Byłem też na Helu bo akurat była rekonstrukcja D- Day

 

Sherman

 

Przygotowanie do

 

ataku

 

Bitwa

 

I ja z flagami

 

sojuszników

 

I to by było na tyle jak widzisz Makk trochę się zmieniło w Jastarni ;)

 

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wybieram się na tygodniowy urlopik, lot mam z lotniska Chopina w Warszawie. Najwygodniej byłoby mi dojechać samochodem, ale wtedy musiałbym go gdzieś zostawić, a 220 PLN za tydzień nie brzmi zbyt zachęcająco. Macie może jakiś sprawdzony parking w miarę blisko lotniska Chopina, gdzie mógłbym zostawić auto na 7-8 dni taniej i bez stresu?

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, kolek23 napisał:

Wybieram się na tygodniowy urlopik, lot mam z lotniska Chopina w Warszawie. Najwygodniej byłoby mi dojechać samochodem, ale wtedy musiałbym go gdzieś zostawić, a 220 PLN za tydzień nie brzmi zbyt zachęcająco. Macie może jakiś sprawdzony parking w miarę blisko lotniska Chopina, gdzie mógłbym zostawić auto na 7-8 dni taniej i bez stresu?

mieszkam dość niedaleko, od kiedy do kiedy potrzebujesz fure zostawić w Wwa? 

koło mnie na rogu instalatorów i szybkiej jest parking  ale z tego co czytam opinie to chyba nie bardzo.

 

http://www.parkinglotniskochopina.com.pl

 

napisz PW to pogadamy jak Ci taka forma parkingu odpowiada 

Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku przez serwis www.parkvia.com kupowałem parking lotniskow w Warszawie. Za 4doby wraz z transferami w 2 strony (w tym w nocy) zapłaciłem 47zł. Parking jaki wybrałem:

Holiday Parking Lotnisko Okęcie
Adres: ul. Szyszkowa 60, 02-285 Warszawa
Tel: 00 48 519 042 890, 00 48 690 515 079
GPS: 52.174624, 20.922409

 

Z tego co pamiętam jakbym rezerwował jeszcze z tydzień wcześniej to bym płacił z 15zł mniej.

 

Ogólnie wspominam dobrze te parking, nie jest wybetonowany ale błota nie było. Są jakieś kamery i całodobowa obsługa.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, adamus said:

W zeszłym roku przez serwis www.parkvia.com kupowałem parking lotniskow w Warszawie. Za 4doby wraz z transferami w 2 strony (w tym w nocy) zapłaciłem 47zł. Parking jaki wybrałem:

Holiday Parking Lotnisko Okęcie
Adres: ul. Szyszkowa 60, 02-285 Warszawa
Tel: 00 48 519 042 890, 00 48 690 515 079
GPS: 52.174624, 20.922409

 

Z tego co pamiętam jakbym rezerwował jeszcze z tydzień wcześniej to bym płacił z 15zł mniej.

 

Ogólnie wspominam dobrze te parking, nie jest wybetonowany ale błota nie było. Są jakieś kamery i całodobowa obsługa.

 

Dzięki :) Ceny ciut wyższe niż u Ciebie, ale i tak 2 razy taniej :) 

 

11 minutes ago, klinsmann said:

17 wylot? czy o tej musisz byc na lotnisku?  

 

na powrocie bede w robocie, ale to do zarzadzenia jest moim zdaniem

 

jestem w delegacji 20.09

 

Dzięki serdeczne za propozycję, ale nie chcę Cie fatygować :) Skorzystam z parkvia :) 

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś o to pytałem w Maryni, ale nie pamiętam co było ;) i chyba mało konkretów.

 

Za miesiąc lecimy do Pisy na 4 dni, planujemy wziąć samochód i pojeździć po okolicy. Najbardziej lubimy fajną naturę, widoczki, jakiś kawałek miasta (choć chętniej mniejsze niż większe - Florencja raczej odpada tym razem), no i pyszne żarcie. Nie ograniczamy się do samej Pisy, możemy brać hotele w kolejnych miejscowościach (może jakieś fajne agroturystyki w tych mniejszych wiochach?).

 

Miesiąc później śmigamy na Islandię. Mam już całkiem niezły plan wycieczki, najważniejsze punkty itp. ale może ktoś ma coś super, o czym normalni turyści nie wiedzą?

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Reaper napisał:

Miesiąc później śmigamy na Islandię. Mam już całkiem niezły plan wycieczki, najważniejsze punkty itp. ale może ktoś ma coś super, o czym normalni turyści nie wiedzą?

O Islandię się zapytam w robocie, siedzę w pokoju z kolesiami, którzy pracowali na Islandii 2-3 lata, więc może coś wiedzą.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 hours ago, adamus said:

W zeszłym roku przez serwis www.parkvia.com kupowałem parking lotniskow w Warszawie. Za 4doby wraz z transferami w 2 strony (w tym w nocy) zapłaciłem 47zł. Parking jaki wybrałem:

Holiday Parking Lotnisko Okęcie
Adres: ul. Szyszkowa 60, 02-285 Warszawa
Tel: 00 48 519 042 890, 00 48 690 515 079
GPS: 52.174624, 20.922409

 

Z tego co pamiętam jakbym rezerwował jeszcze z tydzień wcześniej to bym płacił z 15zł mniej.

 

Ogólnie wspominam dobrze te parking, nie jest wybetonowany ale błota nie było. Są jakieś kamery i całodobowa obsługa.

 

A powiedz mi jeszcze tak tam jest z transferem? Trzeba dzwonić? Czy ktoś jest na miejscu ciągle i wozi?

Odnośnik do komentarza

Ja przyjechałem zostawić auto i parę minut musiałem poczekać, aż kierowca wróci z lotniska i zabrał nas na lotnisko. Jak wracaliśmy to po wyjściu z samolotu zadzwoniłem, żeby ktoś przyjechał i w środku nocy w ciągu chyba 15-20minut przyjechał po nas transport.

Ogólnie najlepiej będzie jak jeszcze zadzwonisz z pytaniem, o której godzinie najlepiej przyjechać biorąc pod uwagę wylot o godzinie XXXX.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.09.2018 o 17:04, pawoj napisał:

mój młody jest na wakacjach w Hiszpanii, w środę planują zobaczyć Barcelonę. 

Macie jakieś wskazówki, jakiś plan w pigułce :D ? mają tylko jeden dzień :D

moja standardowa jednodniowa wycieczka po Barcelonie wyglada mniej wiecej tak:

Plaza Catalunya -> Barri Gothic -> L'Eixample -> Passeig de Gracia -> Parc Guell

i potem w drodze powrotnej: Gracia Nova -> Sagrada Familia -> Arc de Triomf -> Park de la Ciutadella -> Barceloneta -> Montjuic

 

generalnie to sa najwazniejsze (IMO) miejsca w Barcelonie do zobaczenia; przy uzyciu metra mozna w trybie turbo zwiedzania zobaczyc wszystko; spracerujac jednak pieszo trzebaby na to przeznaczyc dwa dni 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...