Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem przyjemny apartament. Ile kosztuje? Ja ostatnio rezerwowałem w Bieszczadach (Polańczyk) za 270 zł podobny apartament. Czy to będzie wyjazd w wakacje? No i jeżeli planujesz Rysy to chyba nie szukasz tutaj opinii czy Twoje dziecko da radę? W ogóle 8 godzinna wyprawa w góry dla ośmiolatka może być ciężka (chyba, ze ma już wprawę).

Odnośnik do komentarza

jestesmy w miare rozchodzeni po gorach, rok temu robilismy trase od Jaworzynka przez Karb I Kasprowy i w dół i mała dała rade :) Trasa zajela chyba z 9h.

 

Rysy to bardziej fanaberia, ale kiedys pewnie zrobimy ;)

 

Karkonosze tez odwiedzamy pare razy do roku (jakies Sniezki czy Szrenice, czasem ze spaniem po schroniskach).

 

A za apartament 180 za dobe w sumie, wiec calkiem znosnie, bo za kliktki trzeba placic po 50 zl od osoby.

 

Wyjazd w sierpniu, ale juz sie nie moge doczekac ;)

Odnośnik do komentarza

W końcu skończyliśmy rezerwować wszystkie noclegi w Japonii. Teraz pozostanie stresować się przesiadką w Rzymie i tu pytanie do doświadczonych podróżników. Jak to zwyke wygląda u różnych przewoźników? Przesiadkę mamy w ramach jednego oczywiście, ale czy jest on w razie opóźnienia pierwszego lotu zobowiązany do wykupienia nam lotu w najbliższym samolocie, czy takim, w którym znajdzie jakieś miejsca?

Regulamin, który przeczytałem w sumie za bardzo tego nie reguluje.

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, z0nk said:

W końcu skończyliśmy rezerwować wszystkie noclegi w Japonii. Teraz pozostanie stresować się przesiadką w Rzymie i tu pytanie do doświadczonych podróżników. Jak to zwyke wygląda u różnych przewoźników? Przesiadkę mamy w ramach jednego oczywiście, ale czy jest on w razie opóźnienia pierwszego lotu zobowiązany do wykupienia nam lotu w najbliższym samolocie, czy takim, w którym znajdzie jakieś miejsca?

Regulamin, który przeczytałem w sumie za bardzo tego nie reguluje.

 

Miałem raz taką sytuację kilka razy. Lecąc LOT'em z Toronto do Wilna dostałem bilet na kolejny samolot i bon na bezpłatny obiad. IMO to na które połączenie dostaniesz bilet zależy od zapełniania samolotu. Nie sądzę, żeby kogoś wysadzali, jeśli będą mieli wyprzedany kolejny lot. Według moich kolegów z firmy dostaniesz albo pokój hotelowy na przeczekanie do kolejnego połączenia, albo mogą Ci jeszcze zaproponować lot innymi liniami, jeśli będzie dostępny.

 

Dwa razy jak leciałem z Wilna do Monachium samolot na nas czekał chyba 10 czy 15 minut.

 

Z ciekawości: ile masz czasu na przesiadkę?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
42 minutes ago, z0nk said:

No właśnie fakt, że to godzina na przesiadkę sprawia, że mam pewne obawy. W drodze powrotnej to już 10h, ale kogo droga powrotna obchodzi :P niby są połączenia jeszcze dwa tego dnia, ale właśnie diabli wiedzą jak z ich zapełnieniem

 

Nie znam lotniska w Rzymie, ale zazwyczaj godzina jest ok. Ważne, że to nie jest przesiadka w Londynie, albo Frankfurcie, bo przy lotach w te rejony już 5 minut opóźnienia na boardingu często zamienia się w 30-60 minut, bo się tracie "slot" ;) 

 

Zaplanowałeś poprawnie, powinno być dobrze :) Czynnik losowy może się przydażyć zawsze i wtedy nawet 3h to może być za mało, ale tym się martwić nie warto :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym sie skontaktowal z lotniskiem w Rzymie, ze masz taka szybka przesiadke, i wtedy powinni Cie zgarnac z samolotu szybsza droga przez tranzyt - zreszta powinni o tym wiedziec, kto i jak sie przesiada. Poza tym tak jak Brudi napisal - jesli wszystko jest na jednym bilecie, to maja obowiazek zapewnic Ci miejsce w kolejnym samolocie nawet jesli sie spoznisz.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, kolek23 napisał:

 

Nie znam lotniska w Rzymie, ale zazwyczaj godzina jest ok. Ważne, że to nie jest przesiadka w Londynie, albo Frankfurcie, bo przy lotach w te rejony już 5 minut opóźnienia na boardingu często zamienia się w 30-60 minut, bo się tracie "slot" ;) 

 

Zaplanowałeś poprawnie, powinno być dobrze :) Czynnik losowy może się przydażyć zawsze i wtedy nawet 3h to może być za mało, ale tym się martwić nie warto :) 

 

Frankfurt nie jest aż tak dramatyczny ;) Ale Londyn to loteria. Zmienna pogoda i można spokojnie godzinę oglądać miasto z góry latając jak Erdogan w trakcie "puczu". Większy problem, że i tu i tu przesiadka może oznaczać 30 minut biegu przez płotki między terminalami.

Odnośnik do komentarza

W sumie nie wiem gdzie to napisać, bo da się podciągnąć pod kącik prawny, ale będąc w Armenii wynająłem auto i podczas jazdy zrobiono mi zdjęcie fotoradarem. Dzisiaj dostałem informacje, że mandat dotarł do domu. Jaka jest ściągalność takich mandatów? Płacił ktoś kiedyś mandat zagranicą? A zwłaszcza poza unią? 

Odnośnik do komentarza
33 minutes ago, Brudinho said:

W sumie nie wiem gdzie to napisać, bo da się podciągnąć pod kącik prawny, ale będąc w Armenii wynająłem auto i podczas jazdy zrobiono mi zdjęcie fotoradarem. Dzisiaj dostałem informacje, że mandat dotarł do domu. Jaka jest ściągalność takich mandatów? Płacił ktoś kiedyś mandat zagranicą? A zwłaszcza poza unią? 

 

Płaciłem w UE. Mam ciotkę która pracuje w Niemczech w machinie administracyjnej i szczerze radziła płacić, jeśli kiedykolwiek planuję jeszcze postawić stopę na terytorium Niemiec ;) We Francji dostałem mandat na 69€, który nieopłacony przekształciłby się w grzywnę w wysokości ~1000€ :) 

 

Poza UE zero doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kolek23 napisał:

 

Płaciłem w UE. Mam ciotkę która pracuje w Niemczech w machinie administracyjnej i szczerze radziła płacić, jeśli kiedykolwiek planuję jeszcze postawić stopę na terytorium Niemiec ;) We Francji dostałem mandat na 69€, który nieopłacony przekształciłby się w grzywnę w wysokości ~1000€ :) 

 

Poza UE zero doświadczeń.

Huhu. To dobrze ze moj zaplacilem. Kwit na 10 EUR przyslali do Polski.

Odnośnik do komentarza

Straszenie. Jeżeli masz niezapłacony mandat w danym państwie to w końcu sporządzi ono tzw europejski tytuł wykonawczy (dotyczy to państw UE) i trafi on do egzekucji do polskiego urzędu skarbowego. Ale polskie urzędy skarbowe nie wyrabiają się z egzekucją polskich długów więc wiadomo, że te zagraniczne nie są przez nich traktowane priorytetowo. W dodatku z tym międzynarodowym tytułem wykonawczym opłaca się bawić gdy wierzytelność przekracza 1500 euro. Jednym słowem szanse na skuteczną egzekucję są raczej małe, szczególnie w przypadku państwa spoza UE.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jako że często jeżdżę z moim browarem, to i czasem najdzie ochota, by coś napisać. Pięć stron bitego tekstu o Budapeszcie, pełne rekomendacji głównie gastro, ale także piwnych i nie tylko. Jakby ktoś się wybierał, to się dzielę.

 

https://beerbaconliberty.com/2018/05/31/co-zjesc-i-wypic-w-budapeszcie-osobiste-reminiscencje-weekendowego-wypadu/

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...