Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Gdybyście mieli godzinę-dwie w Budapeszcie to gdzie byście poszli, co byście zrobili?

Znalazlbym jakis kameralny bar z winem i sie uchlal. Tylko olbrzymim przypalem w Budapeszcie jest to ze w zasadzie nikt nie mowi po angielsku z tego co doswiadczylem (ani w zadnym innym jezyku obcym)

ło kurwa, kameralny bar (!) z winem (!!) i się uchlał w samotności (!!!)

Niekoniecznie w samotnosci, a te bary z winem to bardziej kawiarnie do posiadywania niz bary w znaczeniu polskim/angielskim, dlatego kameralny

 

No i spoko, rozumiem, ze wolisz wódę

Odnośnik do komentarza

Nienawidzę tanich linii, Popełniłem kilka błędów zaczynając od wejścia na stronę :P

Moje aktualne podróże:

16 sierpień - 27 sierpień Katowice - Kutaisi - Katowice 640 zł

31 październik - 4 Listopad Katowice - Lizbona - Katowice 320 zł

26 luty - 26 marzec Kijów - Teheran - Tbilisi - Kijów 260 zł

 

W drodze bilety do Mołdawi i Bośni

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Na waszym miejscu nie nocowalbym w Batumi. Chyba nie widzialem w swoim zyciu smutniejszego miasta niz Batumi. To jak skrzyzowanie Sosnowca z Radomiem, tyle, ze nad morzem.

Polecilbym raczej nocleg albo w Poti albo w Kobuleti. My akurat mielismy trzy noclegi w Kobuleti i bylo zajebiscie. Cisza, spokoj i 50 metrow na plaze :)

 

Co chcecie zobaczyc w Azerbejdzanie i Armenii?

Odnośnik do komentarza

Nienawidzę tanich linii, Popełniłem kilka błędów zaczynając od wejścia na stronę :P

Moje aktualne podróże:

16 sierpień - 27 sierpień Katowice - Kutaisi - Katowice 640 zł

31 październik - 4 Listopad Katowice - Lizbona - Katowice 320 zł

26 luty - 26 marzec Kijów - Teheran - Tbilisi - Kijów 260 zł

 

W drodze bilety do Mołdawi i Bośni

 

Gdzie ty znajdujesz takie tanie bilety?

Odnośnik do komentarza

Na waszym miejscu nie nocowalbym w Batumi. Chyba nie widzialem w swoim zyciu smutniejszego miasta niz Batumi. To jak skrzyzowanie Sosnowca z Radomiem, tyle, ze nad morzem.

Polecilbym raczej nocleg albo w Poti albo w Kobuleti. My akurat mielismy trzy noclegi w Kobuleti i bylo zajebiscie. Cisza, spokoj i 50 metrow na plaze :)

 

Co chcecie zobaczyc w Azerbejdzanie i Armenii?

 

Feno w Batumi już byłem i zgodzę się z Tobą, natomiast jako miasto absurdu ma bardzo dużo do zaoferowania ;) Dodatkowo hostel niedaleko plaży pozwoli się zrelaksować przed dalszą drogą ;) Planuje przed wjazdem do Batumi zahaczyć o Poti, pewnie nie byłoby problemu aby tam nocować, ale chciałem sobie poukładać tak żeby po 2 dniach w górach odpocząć a nie z Poti wbijać do Batumi na pociąg nocny ;)

 

W Azejberdzanie i Armenii chcemy zobaczyć stolice (nie tyle chcemy co osoba która ze mną jedzie chce, bo ja Azejberdzan i Armenie zaliczę podczas miesięcznego wyjazdu do Iranu).

 

 

@Adrian

www.fly4free.pl

wakacyjnipiraci.pl

mlecznepodroze.pl

 

Chociaż sam ostatnio jaram się wyszukiwaniem połączeń na własną rękę ;)

Odnośnik do komentarza

Nienawidzę tanich linii, Popełniłem kilka błędów zaczynając od wejścia na stronę :P

Moje aktualne podróże:

16 sierpień - 27 sierpień Katowice - Kutaisi - Katowice 640 zł

31 październik - 4 Listopad Katowice - Lizbona - Katowice 320 zł

26 luty - 26 marzec Kijów - Teheran - Tbilisi - Kijów 260 zł

 

W drodze bilety do Mołdawi i Bośni

Ja jeszcze napisze Twoje nieaktualne podroze:

 

26 lipca - 30 lipca Sikorz 170 zl

 

Brudas to kutas.

Odnośnik do komentarza

 

Nienawidzę tanich linii, Popełniłem kilka błędów zaczynając od wejścia na stronę :P

Moje aktualne podróże:

16 sierpień - 27 sierpień Katowice - Kutaisi - Katowice 640 zł

31 październik - 4 Listopad Katowice - Lizbona - Katowice 320 zł

26 luty - 26 marzec Kijów - Teheran - Tbilisi - Kijów 260 zł

 

W drodze bilety do Mołdawi i Bośni

 

Gdzie ty znajdujesz takie tanie bilety?

 

Sam ryan ma też fajną wyszukiwarkę budżetowych lotów

Odnośnik do komentarza

A da się Armenię i Azerbejdżan zaliczyć czy trzeba wybierać jeden kraj? Kiedyś gdzieś widziałem jakiś opis Fikandra z jego wojaży kolejowych, że z pieczątką jednego kraju bardzo trudno wjechać potem do drugiego. Aczkolwiek możliwe, że chodziło o Górski Karabach i stąd cały galimatias.

Odnośnik do komentarza

 

Nienawidzę tanich linii, Popełniłem kilka błędów zaczynając od wejścia na stronę :P

Moje aktualne podróże:

16 sierpień - 27 sierpień Katowice - Kutaisi - Katowice 640 zł

31 październik - 4 Listopad Katowice - Lizbona - Katowice 320 zł

26 luty - 26 marzec Kijów - Teheran - Tbilisi - Kijów 260 zł

 

W drodze bilety do Mołdawi i Bośni

Ja jeszcze napisze Twoje nieaktualne podroze:

 

27 lipca - 30 lipca Sikorz 170 zl

 

Brudas to kutas.

 

fixed ;)

Odnośnik do komentarza

A da się Armenię i Azerbejdżan zaliczyć czy trzeba wybierać jeden kraj? Kiedyś gdzieś widziałem jakiś opis Fikandra z jego wojaży kolejowych, że z pieczątką jednego kraju bardzo trudno wjechać potem do drugiego. Aczkolwiek możliwe, że chodziło o Górski Karabach i stąd cały galimatias.

 

Tak, chodzi o górski Karabach i o ile wjechać z Azejberdzanu do Armenii nie jest jakimś problemem to w druga stronę mogą się pojawić mocne komplikacje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć forumku!

 

Rozglądam się za jakimś parkiem rozrywki/wesołym miasteczkiem, czymkolwiek takim. Za dzieciaka byłem w Heide Parku (https://www.heide-park.de/en.html), ale raz, że na pewno nie wszedłem na największe kolejki, to dwa, nie pamiętam z tego zbyt wiele.

 

Teraz szukam jakiegoś fajnego miejsca, gdzie mógłbym trochę posmakować tego typu rozrywki. Czy możecie coś polecić? W zasadzie może to być w każdym miejscu w Europie, choć - co ważne - chciałbym, żeby ten wyjazd nie był jakoś koszmarnie drogo.

 

A może Disneyland? Albo https://energylandia.pl/?

 

Byłeś w końcu w tej Energylandii? Bo mam zamiar się udać.

Odnośnik do komentarza

Nie. Ale wciaz mam w planach :)

 

Szukam czegos na weekend na szeroko rozumianych Mazurach. Ktos cos moze polecic? Interesuje mnie raczej jakas wieksza miejscowosc a nie tysieczna wioska z jednym sklepem.

Mikołajki parę lat temu jak byłem były bardzo przyjemne, miejscowość nastawiona w pełni na turystykę więc chyba pasują Ci w wymagania.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...