Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Myślimy ze znajomymi o wycieczce do Niemiec w okolicach czerwca. Jechalibyśmy autem na 2-3 dni. Co warto zobaczyć stosunkowo blisko granicy? Głównie chcielibyśmy zabawić się w jakimś zajebistym wesołym miasteczku i/albo aqua parku. Poleci ktoś miejsca/atrakcje, które warto zwiedzić u naszych zachodnich sąsiadów? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Panowie - szukam na ferie zimowe (druga połowa stycznia) jakiegoś ciepłego ale w miarę bliskiego miejsca na tygodniowy urlop rodzinny. Rozważam: Wyspy Kanaryjskie, Egipt bądź Maltę. Co byście polecili? Może jeszcze inne miejsce? Nie interesuje mnie za bardzo leżenie przy basenie, chętnie coś ciekawego byśmy zobaczyli.

Odnośnik do komentarza

Malta na tydzień o tej porze to bardzo nudno może być. Połowa rozrywek odpada ze względu na pogodę, więc zwiedzanie zajmie Ci 2-3 dni (nawet przemieszczając się komunikacją miejską) i zostanie jedzenie (nomen omen zajebiste) albo patrzenie się w morze. Temperatury i aura prezentuje się tak - http://www.holiday-weather.com/malta/averages/february

 

Jakbys chciał więcej info, to wal na PW :)

Odnośnik do komentarza

Styczeń na Wyspach Kanaryjskich to, o ile dobrze pamiętam, najbardziej deszczowy okres, więc weź to pod uwagę :)

Aha. Bylem dwukrotnie na Teneryfie w okresie II pol stycznia - I pol lutego. W sumie okolo 20 dni.

Padalo przez pol dnia i to w gorach Teno, ktore maja bardzo specyficzny mikroklimat. Takze opowiesci o mokrym styczniu / lutym na Teneryfie to mozna miedzy bajki wlozyc.

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak mi się wydawało, że Malta jest trochę mała jak na tydzień (ale Ryanair lata raz w tygodniu :)) Zachęcające są tanie wypożyczenie auta (chociaż nigdy nie jeździłem lewą stroną). No i styczeń może być deszczowy i wietrzny.

Co do Egiptu i Izraela to nie wiadomo jak z bezpieczeństwem (szczególnie w Kairze i Jerozolimie). Z kolei Wyspy Kanaryjskie jakieś takie monotonne mi się wydają jeśli chodzi o krajobrazy.

Odnośnik do komentarza

Z kolei Wyspy Kanaryjskie jakieś takie monotonne mi się wydają jeśli chodzi o krajobrazy.

Monotonne? Sama Teneryfa to przynajmniej cztery rodzaje krajobrazow:

1) tropikalne i wilgotne gory Teno na polnocnym zachodzie wyspy

2) wiecznie zielone gory Anaga - najbardziej zroznicowany pod wzgledem flory obszar na wyspie

3) ksiezycowy krajobraz w centralnej czesci wyspy z kulminacja w parku narodowym Teide

4) poludnie z piaszczystymi, ciemnymi plazami i ogromnymi plantacjami bananow

 

To tak nas szybko ;) A pewnie jakby sie zastanowic, to daloby sie wskazac jeszcze wieksze zroznicowanie :)

 

 

A Maroko jak najbardziej :) Sam kombinuje wyjazd gdzies w okolicach maja, choc bardziej w celach gorskich ;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak mi się wydawało, że Malta jest trochę mała jak na tydzień (ale Ryanair lata raz w tygodniu :)) Zachęcające są tanie wypożyczenie auta (chociaż nigdy nie jeździłem lewą stroną). No i styczeń może być deszczowy i wietrzny.

Co do Egiptu i Izraela to nie wiadomo jak z bezpieczeństwem (szczególnie w Kairze i Jerozolimie). Z kolei Wyspy Kanaryjskie jakieś takie monotonne mi się wydają jeśli chodzi o krajobrazy.

W Izraelu też nie ma się o co bać od dobrych paru lat.

Odnośnik do komentarza

 

Panowie - szukam na ferie zimowe (druga połowa stycznia) jakiegoś ciepłego ale w miarę bliskiego miejsca na tygodniowy urlop rodzinny.

 

 

Jeśli nie przeszkadza ci cena to polecam Buenos Aires.

:hahaha:

 

Jezeli Buenos Aires jest dla Ciebie w miare blisko, to nie chce wiedziec, co jest daleko... Sydney? Alaska? Ksiezyc? :roll:

Odnośnik do komentarza

no Australia z pewnoscią, Nowa Zelandia czy Chile. Do Buenos są loty z Frankfurckiego lotniska. Leci się niewiele dłużej niż na Kanary.

 

Z tego co widzę lot Lufthansą z Frankfurtu do Buenos Aires trwa 14 godzin. Na Kanary leci się niecałe 5. Faktycznie niewielka różnica :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...