Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcia?bym zaproponowa? temat, w którym mozna by sie dzieli? informacjami o wspania?ych miejscach, które mieliscie okazje ogl?da?, co poleciacie, gdzie najch?tniej sp?dzacie wolny czas itp.

 

Osobiscie kocham góry, jesli ktos chce si? powspina? to zach?cam do wypadu w Tatry w maju, mnóstwo ?niegu i wspania?e widoki, jednakze trzeba byc dobrze przygotowanych jesli chodzi o sprzet...

Odnośnik do komentarza

O, widz?, ?e wreszcie znalaz?em podobnego sobie amatora wycieczek tatrza?skich :)

 

Ja planuje wypad na pocz?tku wrze?nia (o ile terminy pozwol?). Co roku je?d?? na pocz?tku wrze?nia w Tatry, do Bia?ego Dunajca na obóz integracyjny Duszpasterstw Akademickich z Wroc?awia i Opola ;)

 

Jak na razie jednak wybiera?em trasy bardziej lajtowe, ale w tym roku zamierzam ju? zrobi? Orl? i wej?? na Ch?opka, które uwa?am za miejsca natrudniejsze (wymagaj?ce najwi?cej wysi?ku) je?li chodzi o polskie góry :)

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie si? zgodz?. Po polskiej stronie tepeenu jest ma?o wytyczonych tras na najwy?sze szczyty. Zarówno Rysy, jak i Ch?opka mo?na zrobi? w jeden dzie?. To samo ca?a Orla z powrotem do Ku?nic (znajomy zrobi? Orl? w jeden dzie?, tyle, ?e zaczyna? z Bia?ego Dunajca w?a?nie - od 4 rano do 19 :) ). Chocia? wiadomo, ?e je?li chcemy oprócz zm?czenia poczu? co? wi?cej to zdecydowanie lepiej skorzysta? z mo?liwo?ci noclegu czy to w Moku, Murowa?cu albo Pi?tce.

Odnośnik do komentarza

Mozna zrobic orl? jednak tak jak mówisz od 4 rano do 19 i to jest mozliwe jedynie w najd?uzsze dni, chyba ze masz zamiar isc na czuja, a wtedy w Tartach jest mnóstwo wiary i ten klimat jest zdecydowanie gorszy. Osobiscie wole pojecha? w maju albo wrze?niu, nie ma kolejek na szlakach...

Odnośnik do komentarza

Proponuje Orl? Per? przej?? od Krzy?nego i wystartowa? z Pi?ciu Stawów. Ma to sens, gdy? sie wchodzi z 1670 na 2012. No i powrót jest generalnie krótszy., bo si? idzie w stron? domu.A jak kto? chce turystycznego hardkora to proponuje przej?cie g?ówn? grani? Tatr Polskich od Prze??czy Krzy?ne do doliny Ko?cieliskiej

Odnośnik do komentarza
A jak kto? chce turystycznego hardkora to proponuje przej?cie g?ówn? grani? Tatr Polskich od Prze??czy Krzy?ne do doliny Ko?cieliskiej

Orla -> ?winica -> Kasprowy -> Goryczkowe Czuby -> Czerwone Wierchy?

 

IMO w jeden dzien nie da rady tego zrobic... na to trzeba by z 20 godzin :-k

 

Proponuje Orl? Per? przej?? od Krzy?nego i wystartowa? z Pi?ciu Stawów. Ma to sens, gdy? sie wchodzi z 1670 na 2012. No i powrót jest generalnie krótszy.

no ja te? generalnie uwa?am, ?e powinno si? startowa? z Krzy?nego, ale z innego powodu

na sam? my?l o tym jak mia? schodzi? po tych *$^%# ze?lizguj?cych si? kamyczkach dostaj? g?siej skórki :/

Odnośnik do komentarza

Witam w klubie mi?o?ników tatr. Je?li chodzi o polskie trasy to zdecydowanie najtrudniejsz? jest trasa na Mi?guszowieck? prze??cz, to dopiero jest hardcor. Zreszt? je?li ju? znajdziemy si? nad Czarnym stawem G?sienicowym to warto te? wybra? si? na Ko?cielec bo widoki przepi?kne, a dla lubi?cych dreszczyk emocji polecam wej?cie na prze??cz Zawrat, cho? to trasa nieprzewidywalna i miejscami zabójcza (ostatnio na odcinku 100 metrów lawina zerwa?a ?a?cuchy...)

 

A co do wycieczki ca?? grani? polskich Tatr to jest to zdecydowanie niewykonalne w jeden dzie?...

Odnośnik do komentarza

Chyba sie jednak nie da. Patrz? obie na mapk? i jak za ka?dym razem, znowu ?le(zreszt? jak zawsze) oszacowa?em z pami?ci odleg?o?? mi?dzy Czerwonymi Wierchami a Kasprowym.

Pobawi? si? i próbowa? zawsze mo?na., szczególnie, ?e ten problem mnie zawsze nurtowa?.

Ja tam ze swoim chorym kolanem nie mam szans. Ale za?ó?my, ?e jest prze?om czerwca i lipca. Wstajemy 3.30 Lekkie ?niadanie, kawa Wychodzimy o 4 z Pi?ciu Stawów i o 6 jeste?my Krzy?nem. 8.30 dochodzimy do Granatów. Oko?o 10 jeste?my na Kozim. 12 Zawrat i 13.30 ?winica. Kasprowy to 15.00.

 

 

Robimy przerw? obiadow? do 16. Kuchenk? oczywi?cie ,wod? i nawet chi?sk? zupk?,kaw? czekolad? niesiemy ze sob?. Ko?o 22 zaczynamy schodzi? z ostatniego Wiercha. Oko?o 24 jeste?my w schronisku w Ko?cieliskiej. Po ciemaku z latarkami nie raz w Tatrach schodzi?em. Ranne doj?cia te? s? fajne

Odnośnik do komentarza

Heh, no technicznie mo?e i jest to do zrobienia, ale obawiam si?, ?e wiele osób mia?o problemy, ?eby tak? tras? wytrzyma? kondycyjnie (do tego grona musz? te? niestety zaliczy? siebie); poza tym nie lubi? schodzi? po ciemku, zawsze staram si? ko?czy? wycieczki maksymalnie o 20...

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajcie z tym zm?czeniem. Patrz? sobie tak na map? i porównuje co? co kiedy? zrobi?em i prze?y?em i nawet nie umiera?em d?u?ej ni? dzie?. Ku?nice-?ysa Polana via Ko?cielec i potem Kozia Prze??cz przez Kozie Czuby i Kozi Wierch z zej?ciem dolin? Roztoki mniej wi?cej jak pami?tam 7 Ku?nice 21 ?ysa Polana. Kilometrowo jest to mniej wi?cej tyle samo jak Pi?? Stawów Hala na Ornaku. wysoko?ciowo nie wiem, ale szacuje, ?e w pierwszym przypadku to jest oko?o 1800 do 2000 w gór? rozbite na trzech podej?ciach w drugim ró?nice wysoko?ci do pokonania s? podobne, raczej nawet mniej, tylko inaczej roz?o?one. Takie w?drowanie po Czerwonych wierchach jest m?cz?ce. Fakt pod koniec mia?em zwidy majaki. Widzia?em rzeczy , których nie by?o, i nigdy ju? czego? takiego nie zrobi?em. Zreszt? potem mia?em wypadek z kolanem i tak si? zabawa sko?czy?a. A teraz to nie wejd? nawet na Szrenice :(

Odnośnik do komentarza
Ku?nice-?ysa Polana via Ko?cielec i potem Kozia Prze??cz przez Kozie Czuby i Kozi Wierch z zej?ciem dolin? Roztoki mniej wi?cej jak pami?tam 7 Ku?nice 21 ?ysa Polana.

z ?ysej Polany na Ko?cielec? jako? nie widz? tej trasy...

chyba, ?e przez ?wistówk? (Szpiglasowy), ale to przecie? makabra...

Odnośnik do komentarza

Ku?nice, Murowaniec, Czarny Staw G, Ko?cielec, Czarny StawG. Kozia Prze??cz, Kozi Wierch i Zej?cie czarnym szlakiem do 5 stawów (ja tak szed?em) i zlaz?em dolin? Roztoki do Wodogrzmotów. nigdzie nie podpisywa?em, ?e jestem normalny.:) W drug? stron? jednak nie id?, nie jestem debilem.Orl? ca?? szed?em z 5 stawów z podej?ciem tylko do schroniska.

Odnośnik do komentarza

Taaaa ja te? kiedy? najpierw do Murowa?ca z Ku?nic potem Czarny Staw G?sienicowy, Zawrat zej?cie do Pi?ciu Stawów na Szpiglasowy Wierch i zej?cie do Morskiego Oka...jak doszli?my do ?ysej polany ok 24...to musieli?my prosi? stra?ników z przej?cia granicznego o nocleg bo nie by?o ju? ?adnego busa...do dzi? nie zrobi?em nigdy ju? tak d?ugiej trasy ale co prze?yli?my to nasze...

Odnośnik do komentarza

A ja mo?e troszke z choinki wyskocze.

 

Wybieram sie w te wakacje ponownie (ju? 3 raz) do W?och i mam pytanie o polecenie mi co jeszcze zwiedzi? na pó?nocy w?och (wypisze miasta w których ju? by?em), nie zamierzam zapuszczac sie nizej niz do Florencji ani dalej ni? do Brescii/Verony. Wizyta w Dolomitach mile widziana.

 

Gdzie ju? by?em: Verona, Padwa, Brescia, Vicenza, Wenecja, Udine, Bolzano, Mediolan, Bergamo, Lignano Sabbiadoro (BARDZO polecam, raj na ziemi), Piza

 

Najchetniej szukam jakiegos urokliwego, ciekawego miejsca. Nie ukrywam ze interesuje mnie aktywny wypoczynek i czeste przemieszczanie si? - ot wycieczka objazdówka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...