Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Tunezji, było bosko! :rock: Trochę się namordowałem, bo w sumie podróż do domu trwała 12h. :szczerba: Najpierw 1h w autobusie w drodze na lotnisko. Potem 4h na lotnisku (wymieniali nam samolot, bo tamten był zepsuty, więc opóźnienie godzinne było). lot do Bydgoszczy trwał 3h, potem bagaż, samochód z parkingu - zleciała godzina i potem 3h do Łodzi, i o 5.00 w chacie. B-)

 

Polecam Tunezję, Pozdro! :szczerba:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Za nieco ponad miesiąc nasza reprezentacja zagra towarzyski mecz z Meksykiem w Warszawie. Chciałem wybrać się z kumplami na ten mecz, jednak pozostaje kwestia noclegu. Znacie jakieś tanie hostele, gdzie można się zatrzymać? Chcemy tylko się przespać i umyć. Zatem szukamy czegoś taniego ;)

Odnośnik do komentarza

@Hawkeye

 

http://www.mikolajki.mazury.pl/

 

Nie jestem pewien czy mają czteroosobowe, ale na pewno jest to najtańsza opcja. Byłem tam rok temu, i to były najtańsze pokoje. Do jezior bliziutko. A właściciel praktycznie sam zorganizuje Ci rozrywkę;) Nas z rana obudził z pytaniem czy mamy ochotę na wycieczkę kajakową. Cena była zachęcająca i praktycznie kilka godzin świetnej rozrywki. Pokój bardzo schludny czysty(chociaż wiadomo, że to nie Sheraton).

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z Tunezji, było bosko! :rock: Trochę się namordowałem, bo w sumie podróż do domu trwała 12h. :szczerba: Najpierw 1h w autobusie w drodze na lotnisko. Potem 4h na lotnisku (wymieniali nam samolot, bo tamten był zepsuty, więc opóźnienie godzinne było). lot do Bydgoszczy trwał 3h, potem bagaż, samochód z parkingu - zleciała godzina i potem 3h do Łodzi, i o 5.00 w chacie. B-)

 

Polecam Tunezję, Pozdro! :szczerba:

 

12 godzin to "mordowanie sie"? Chlopie :D. Po 50 godzinach podrozy autobusem, pociagiem i promem w 40 stopniowym upale przy ponad 90 stopniowej wilgotnosci mozesz mowic o "mordowaniu" ;)

 

Za nieco ponad miesiąc nasza reprezentacja zagra towarzyski mecz z Meksykiem w Warszawie. Chciałem wybrać się z kumplami na ten mecz, jednak pozostaje kwestia noclegu. Znacie jakieś tanie hostele, gdzie można się zatrzymać? Chcemy tylko się przespać i umyć. Zatem szukamy czegoś taniego ;)

 

A ilu Was jedzie? Z ta wiedza bede mogl cos konkretnego polecic.

Odnośnik do komentarza

@Hawkeye

 

http://www.mikolajki.mazury.pl/

 

Nie jestem pewien czy mają czteroosobowe, ale na pewno jest to najtańsza opcja. Byłem tam rok temu, i to były najtańsze pokoje. Do jezior bliziutko. A właściciel praktycznie sam zorganizuje Ci rozrywkę;) Nas z rana obudził z pytaniem czy mamy ochotę na wycieczkę kajakową. Cena była zachęcająca i praktycznie kilka godzin świetnej rozrywki. Pokój bardzo schludny czysty(chociaż wiadomo, że to nie Sheraton).

Niestety będzie nas pewnie koło 5 nawet, więc nie bardzo, ale dzięki za odzew :). Za to znaleźliśmy domki w tej samej miejscowości, http://meteor.turystyka.pl/wagabunda-mikolajki,mikolajki.html# , dzwoniliśmy już i miejsca są więc pewnie w granicach 8 sierpnia tam wyjedziemy na 10 dni :).

Odnośnik do komentarza

Za nieco ponad miesiąc nasza reprezentacja zagra towarzyski mecz z Meksykiem w Warszawie. Chciałem wybrać się z kumplami na ten mecz, jednak pozostaje kwestia noclegu. Znacie jakieś tanie hostele, gdzie można się zatrzymać? Chcemy tylko się przespać i umyć. Zatem szukamy czegoś taniego ;)

 

A ilu Was jedzie? Z ta wiedza bede mogl cos konkretnego polecic.

 

Na pewniaka jadą 4 osoby. ;)

Odnośnik do komentarza

To od siebie polecam po taniości Portosa - http://www.booking.com/hotel/pl/warsaw_portos.pl.html?sid=f5c6918993ae5452acce59272cd532ee;checkin=2011-08-19;checkout=2011-08-20;srfid=8a51561a3608b57bad4b7321af9f9499X15

 

Pracowałem jakiś czas temu w sąsiednim Aramisie (jedna gwiazdka) i hotel jak za taką cenę jest naprawdę ok. W Portosie macie pokoje z łazienkami, stolikami, TV, internetem. Do tego bardzo dobry dojazd na Legię (mieszkam niedaleko to wiem coś o tym ;)), z przystanku tuż obok hotelu jest bezpośredni autobus bądź 4 autobusy do pl. Na Rozdrożu skąd na stadion jest 500 metrów. Dojazd do Centrum też bardzo dobry (116 na Stare Miasto i 501 oraz 519 do Centrum, jedzie się 15 minut). Jakbyście chcieli zwiedzać to macie niedaleko Wilanów. Poza tym jakby co to daj znać a mogę was oprowadzić po mieście któregoś dnia ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja byłem w Pradze tydzień temu;) Walutę wymieniałem w Polsce(na wszelki wypadek), ale na miejscu są kantory w których sprzedają złotówki. Generalnie ceny porównywalne. Co do transportu gorąco odradzam jazdę koleją polską. Dla przykładu. jadąc we dwójkę bilet dla jednej osoby w jedną stronę kosztował mnie około 90 zł(20 zł pks do Cieszyna+70 zł pociąg czeski do Pragi). Podczas gdy pkp dla jednej osoby liczyło sobie coś koło 350 zł 2 obie strony. Polecam Pragę, piękne miasto.

Odnośnik do komentarza

Koszty kolei i autobusu masz na ostatnich stronach tematu "Kolej". Ceny bardzo dobre, opłaca się podjechać do marketu, jeden duży jest na końcu linii metra, ja tam się zaopatrywałem i było ok. Do spania polecam akademiki, rezerwowałem Volhę przez wirtualnąpragę.pl i też nie było problemów a ceny przystępne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej!

Zamierzam kupić buty na wypad w Tatry we wrześniu. Górna granica cenowa to 300 złotych, więc nie tak bardzo dużo.

Jak na razie najwygodniejsze w takiej cenie wydają się takie, które znalazłem po obniżce w go-sport http://www.go-sport.com/marque-go_sport-aravis_2500_wp-100-30436.html

Na oku również mam http://www.planetoutdoor.pl/znaleziony-produkt_p9418.html

 

Czy te buty w ogóle się do czegoś nadają? icon_wink.gif Może doradzicie jakieś w takim przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza

Za 300 zł możesz znaleźć buty lepszych firm niż nowy Alpinus. Najlepiej wyjdziesz idąc do sklepów typowo górskich a nie sieciowych jak Go-sport i tam popatrzysz - jest sporo przecen, dobrego sprzętu i sprzedawcy którzy bardziej starają się pomóc niż orżnąć. We Wrocławiu jest Skalnik i ew. Horyzont, zaletą tego drugiego są sklepy w Warszawie. Za 300 zł możesz kupić buty Jacka Wolfskina.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skalnika to ja akurat radze omijac, bo ceny tam maja kosmiczne. Ze znizka 15% (taka akurat posiadam) sa ledwo konkurencyjni. Polecam sklepy Hi-Mountain. To firma zalozona przez zalozycieli Alpinusa i podobnie, jak Alpinus na poczatku swojej sciezki na rynku, ma sprzet dobrej jakosci i jeszcze w niezlej cenie.

Co do butow. Zalezy czego od nich wymagasz. Jesli bedziesz chodzil duzo po skalach, to zainwestuj w buty z Vibramem. Sa odpowiednio ciezsze, ale podeszwa nie sciera sie na skale tak szybko. Jezeli z kolei planujesz wiecej tras spacerowych, to pomysl, zeby buty byly lekkie i mozna je bylo od czasu do czasu wlozyc do plecaka, a na nogi ubrac sandaly (na lekkich trasach, jak np do Moka).

Podobnie z membrana. Nie musisz od razu brac goretexu. Dobra podroba tego syntetyku jest tzw. sympatex. Buty wykonane z tego materialu sa znacznie tansze, a wcale nie maja gorszych parametrow.

Ja osobiscie zaopatrzylem sie w buty Nevada firmy La Sportiva. To malo znana wloska firma, ale produkujaca obuwie naprawde wysokiej jakosci. A przez to, ze malo znana, to nie winduje jeszcze na polskim rynku cen.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

czesc,

moze ktos z was potrafilby pomoc mi sie w tym wszystkim polapac. mianowicie, nigdy jeszcze nie latalem samolotem, ale od dawna o tym marze.

 

chcialbym zabrac dziewczyne w grudniu (weekendy 9-11.12, 16-18.12) albo dwie noce w przedziale 26.12-30.12 do Szwecji. chcialbym oczywiscie aby koszta byly jak najnizsze i powiedzce mi na co powinienem zwrocic uwage. sa jakies strony, jakies linie, ktorym nie powinienem ufac?

 

dalej, czy lepiej kupnem biletow zajac sie juz teraz czy poczekac do grudnia i wtedy polowac na jakies ofety last minute?

Odnośnik do komentarza

Przy kupowaniu zwykłych biletów lotniczych nie słyszałem o czymś takim jak last minute, więc zdecydowanie im wcześniej tym lepiej. Nie trafiłem też nigdy na żadne złe linie lotnicze, więc raczej nie powinny Cię czekać nigdzie jakieś pułapki. Wiem, że do Norwegii bardzo tanio lata Norwegian.no, sprawdź czy nie ma też kursów do Szwecji :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...