Skocz do zawartości

Polonia Bytom


Rekomendowane odpowiedzi

Według portalu sportśląski.pl Robert Góralczyk oficjalnie został trenerem drużyny.

 

Clemence Matawu załatwił już wszystkie formalności więc może wyrabiać wizę. Wreszcie.:D Mam nadzieję, że w rundzie wiosennej z chłopakami się postarają i wywalczą należny Polonii byt w (ani)Ekstra(ani)klasie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Polonia jednak wystartuje w I lidze w związku z wycofaniem się z rozgrywek Ruchu Radzionków. Fajnie, że Polonia będzie jednak mogła zagrać na zapleczu Ekstraklasy, ale nasuwają się pytania jak to się stało, że Polonia, która z problemami uzyskała licencję na II ligę nagle w ciągu kilku chwil zaczęła spełniać wszystkie wymogi na I ligę.

 

Cały proces licencyjny to farsa. Kto dał licencję Radzionkowowi, który nie miał żadnego źródła finansowania? Kto pozwolił na to żeby na 2. dni przed inauguracją drużyna z ważną licencją mogła sobie ot tak nie przystąpić do rozgrywek? Po co te całe licencje, skoro Polonię mająca zakaz transferowy wciska się na siłę do I ligi tylko po to żeby nie było nieparzystej liczby zespołów? Czy tylko po to żeby Grzesiu Lato mógł liczyć na przychylność władz Polonii w jesiennych wyborach?

 

Polonia ma wprawdzie skład na I ligę i moim zdaniem powinna bez problemów się utrzymać, ale ta cała farsa z licencjami jest po prostu żenująca...

Odnośnik do komentarza

Problemy z otrzymaniem licencji na II ligę wynikały z zaległości wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Najwyraźniej zostały one uregulowane albo uregulowane w takim stopniu, który na wydanie licencji pozwolił. Różnice między wymogami na I i II ligę są bardzo małe, więc nie było problemu.

 

Czy Polonia ma drużyne na I ligę? To jest doskonałe pytanie. Teoretycznie tak, ale na wiosne skład miała znacznie lepszy od tego, a z I ligą i tak się pożegnała. Jak będzie - czas pokaże. Osobiście liczę, że na koniec tej rundy Polonia zajmie bezpieczne miejsce nad kreską spadkową, a gdy zimą będzie mogła się wzmocnić (bo prawdopodobnie zostanie zdjęty zakaz transferowy), tylko przypieczętuje swój I-ligowy byt na przyszły sezon.

 

I oczywiście w Bytomiu wszyscy (a przynajmniej ludzie, których opinie miałem przyjemność usłyszeć/przeczytać) podkreślają, że utrzymanie dostaliśmy przy stoliku, a nie wydarliśmy na boisku. Polonia spadła i wszyscy mają tego świadomość, a że żyjemy w kraju, w jakim żyjemy, gdzie spadek lub utrzymanie to wciąż nic pewnego, to już inna bajka.

 

A z tragedii, jaka spotkała radzionkowski Ruch, w ogóle się nie cieszę, mimo, że 'mój' klub na tym zyskał i wiem, że wielu innych kibiców podziela moje zdanie. To mogło przytrafić się każdemu, szczególnie innej śląskiej drużynie.

Odnośnik do komentarza

Przecież ten zakaz transferowy od początku do końca był fikcją i tragifarsą. Odwieszali na jeden-dwa dni, żeby Polonia przeprowadziła transakcje i dawali z powrotem...

 

A co do tej licencji to bym nie był pewny spłaty tych wszystkich zaległości, ot Grzesiowi przyda się dodatkowy głos w wyborach (najbardziej zabawne - szef komisji licencyjnej mówi twarde nie powrotowi Polonii (mówił to baaardzo wyraźnie), czyli uczciwie nie powinna znaleźć się w I lidze, ale wobec "negocjacji" ze strony Laty, bądź jego stronników nagle wszystko jest ok).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...