Skocz do zawartości

Polonia Bytom


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi Polonii bo to klub zbudowany od zera, bez przekrętów, na sportowym optymizmie graczy, którzy wywalczyli awans a teraz utrzymanie na boisku a nie poza nim a przy zielonym stoliku zostali usunięci z elity bo do niej nie pasowali...

zostali usunieci, bo nie spełnili warunków a tu subtelna roznica prawda? Jakos UEFA tez sie do tego nie przyczepila. Sami sa sobie winni...dwa lata mieli na uregulowanie swoich spraw i tego nie zrobili a teraz jęczą... :doh!:

Jak sa tacy waleczni i dobrzy to za rok awansuja i moze w tym czasie przygutuja sie tez od strony nie tylko sportowej.

Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć ?

Korupcja w Polsce jest wszechobecna, dlatego czemu degradujemy czyste kluby, które nie spełniły jakiś warunków (czyt. tak ja napisał Icon nie pasowali). Jeśli degradujemy za licencje to czemu nadal w OE będzie grał ŁKS ? Czemu każdy nie ma jednakowych warunków ?

Odnośnik do komentarza
Szkoda mi Polonii bo to klub zbudowany od zera, bez przekrętów, na sportowym optymizmie graczy, którzy wywalczyli awans a teraz utrzymanie na boisku a nie poza nim a przy zielonym stoliku zostali usunięci z elity bo do niej nie pasowali...

zostali usunieci, bo nie spełnili warunków a tu subtelna roznica prawda? Jakos UEFA tez sie do tego nie przyczepila. Sami sa sobie winni...dwa lata mieli na uregulowanie swoich spraw i tego nie zrobili a teraz jęczą... :doh!:

Jak sa tacy waleczni i dobrzy to za rok awansuja i moze w tym czasie przygutuja sie tez od strony nie tylko sportowej.

to jeszcze ja coś dołożę. tak jak napisał Icon, między innymi ŁKS ma ciężką sytuację finansową, a nawet może gorszą.

http://90minut.pl/news.php?id=733495

Odnośnik do komentarza

Macie racje - LKS tez nie powinien dostac licencji.

Ale zalatuje troszke przedszkolem: psze Pani...a czemu Jasiu nie dostal uwagi jak tez rzucal kamyszkami?

Typowa mentalnosc patrzec na innych i szukac wymowek niz samemu zadbac o swoje sprawy. Jakby wszystko uregulowali - PZPN by sie nie przyczepil. A LKS jak tak dalej pojdzie sam sie rozwiaze...i znowu bedzie problem z miejscem w lidze ;)

Odnośnik do komentarza

Ano, niech karzą. Ale niech mi tu nikt nie chrzani, że Polonia poleciała za niewinność. Polonia poleciała za półtora roku bylejakości. Taka Odra Wodzisław, jak było trzeba (Icon, popraw, jeśli coś pokręciłem), w parę tygodni utworzyła S.S.A., dla Polonii okazało się to za trudne. Od roku jest oczywistą oczywistością, że jako organizatorzy ME 2012 będziemy szczególnie uważnie rozliczani przez UEFA i jeśli Polonia nie umiała spełnić wymagań licencyjnych UEFA na grę w najwyższej klasie roz(g)rywkowej, sama jest sobie winna.

 

A problem z PZPN jest taki, że z podobnych względów powinno polecieć jeszcze parę klubów, a nie poleciało. Tyle że to zupełnie inna bajka i w niczym degradacji Polonii nie czyni mniej właściwą.

Odnośnik do komentarza
Ano, niech karzą. Ale niech mi tu nikt nie chrzani, że Polonia poleciała za niewinność. Polonia poleciała za półtora roku bylejakości.

Polonia poleciała za to, że jest biedna. I nie mów o bylejakości bo porównując stadion w Bytomiu sprzed roku a jego stan aktualny to jest dzień a noc. W tej chwili na obiekcie jest podgrzewana murawa, są siedziska, jupitery. Przed rokiem nie było nawet siodełek...

Taka Odra Wodzisław, jak było trzeba (Icon, popraw, jeśli coś pokręciłem), w parę tygodni utworzyła S.S.A., dla Polonii okazało się to za trudne.

Polonia uzyskała zgodę ministra na grę do końca roku jako stowarzyszenie, więc i tak musieliby się przekształcić do końca grudnia. Odra uzyskała podobną zgodę i do grudnia zdążyła. Polonii też by się pewnie to udało.

A problem z PZPN jest taki, że z podobnych względów powinno polecieć jeszcze parę klubów, a nie poleciało. Tyle że to zupełnie inna bajka i w niczym degradacji Polonii nie czyni mniej właściwą.

Pomimo iż jestem kibicem Ruchu to w zeszłym roku była podobna sytuacja z Niebieskimi i udało się przeforsować licencję dla chorzowian. Teraz okazuje się, że Polonia nie jest w tak złej sytuacji jak wtedy Ruch a bytomianie polecieli. Tyle, że za Ruchem wstawiły się osobistości polskiej piłki, kultury i mediów a za Polonią tylko jej kibice...

Odnośnik do komentarza
Dobre chęci nie wystarczają. Nie wyrobili się i tyle. Tak samo z przekształceniem w SSA. Wiedzieli, co ich czeka, więc teraz mogą płakać do woli.

Przykład prosty z brzegu - mieli zrobić jak Widzew? Przekształcić się w inny twór i olać ciepłym moczem wierzycieli? Faktycznie, godnie pochwały.

 

Wiedzieli, co ich czeka

no właśnie chyba nie wiedzieli, bo jak na razie PZPN zlewał to równo i rozdawał licencje jak chciał. a, że akurat teraz im przypasowało, żeby komuś takiej nie dać, no to wyegzekwowali prawo wobec Polonii.

IMHO to nie było żadne egzekwowanie prawa - PZPN po prostu Polonią załatwił sprawę baraży a właściwie to burdel jaki wokół nich się stworzył.

Odnośnik do komentarza
Polonia spełniła w wymaganym terminie warunki licencyjne?

Nie podała na czas bilansu finansowego. Wysłała go kilka dni później bo nie zdążyła go rzetelnie przygotować. Bilans, który dostał PZPN był przygotowany przez grupę specjalistów, był wiarygodny i gdyby nie opóźnienie czasowe PZPN nie miałby prawa się do wniosku Polonii doczepić. I tylko dlatego nie dostała licencji a nie z powodów o których wcześniej pisałeś czyli braku przekształcenia w SSA.

Odnośnik do komentarza

Za głupotę PZPN owszem.

- Za to co się stało, nie winimy UEFA. Oni nie mieli możliwości, by podjąć inną decyzję, bo wniosek który wysłał PZPN był bardzo słabo umotywowany. W bytomskim Urzędzie Miasta lepiej uzasadnione są nawet wnioski ...o wycięcie jednego drzewa - mówi rozgoryczony Bartyla.

 

Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN, jest zaskoczony takim stawianiem sprawy przez bytomian. - Nikt złośliwie nic nie robił. To nie sa jakieś liściki miłosne, tylko urzędowe pismo ludzi przygotowanych - mówi Koźmiński.

 

Prezes Polonii osobiście próbował nadzorować sporządzanie wniosku do UEFA przez prawników związku. - W ogóle nie posłuchano moich rad - denerwuje się Bartyla.

 

Czy to koniec szans Polonii? Bytomski klub rozważa dwie drogi działania. Po pierwsze odwołanie do wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a po drugie - do Trybunału Arbitrażowego ds Sportu w Lozannie. Nie rezygnuje także PZPN. - Możliwe sa jakieś rozmowy i naciski nieformalne. Prezes Listkiewicz już w tej sprawie prowadzi rozmowy - zapewnia Koźmiński.

 

Jeżeli Polonia nie dostanie licencji na grę w ekstraklasie, to prezes Bartyla nie jest pewien, czy klub będzie w stanie przystąpić do rozgrywek nowej pierwszej ligi!

 

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,5...straklasie.html

A jak skomentujecie powyższe wypowiedzi? Hę?

Odnośnik do komentarza
to PZPN nie wyslal tego bilansu na czas?

To PZPN robił furtki dla wielu innych klubów przy przyznawaniu licencji, nieprawdaż?

Dlaczego więc licencję dostał ŁKS, który jest zadłużony po uszy? Dlatego, że przedstawił fałszywy bilans na czas. Sam sobie wybierz co lepsze. Wierzę, że posiadasz choć odrobinę rozsądku i obiektywizmu.

jak ich nie stac nawet na 1 lige to z czym do ekstraklasy?

Gdyby Polonia została w Ekstraklasie to otrzymałaby pieniądze od Canal+ i sponsora ligi. Łącznie coś koło 5-6 milionów. Skoro teraz cały rok funkcjonowali z budżetem 2-3 miliony to uważasz specjalisto od bankowości, że z 6 milionami by nie dali rady, tak?

Odnośnik do komentarza
Nie spełnili wymagań, to polecieli. Koniec tematu. Jak masz zapłacić podatek do 30 kwietnia, też liczysz na to, że wpłacając tydzień później unikniesz konsekwencji?

Przyznawanie licencji na grę w Ekstraklasie to nie rozliczenia ze skarbówką. Skarbówka nie wybacza - PZPN wiele razy przesuwał terminy przyznania licencji. Mów sobie co chcesz ale nie przekonasz mnie, że Polonia nie jest kozłem ofiarnym burdelu jaki panuje w PZPN.

 

Taki Tur Turek był pewny utrzymania i dzięki niezdecydowaniu PZPN poleciał ligę niżej. A walczyli o utrzymanie do końca na boisku tak jak Polonia. Ale skoro wolisz w lidze oszustów, którzy kupowali mecze i święte krowy to Twój problem.

Odnośnik do komentarza

A co ma jedno do drugiego? Poleciał klub ze Śląska, to wywołujesz IV powstanie w jego obronie. Niekonsekwencja PZPN jest chora, ale nie ma tu nic do rzeczy. Prawda jest taka, że gdyby Polonia dokumenty miała w porządku, to PZPN by jej nie ruszył. Nocne spacery po Łazarzu w Poznaniu też są ryzykowne, parę razy się uda, ale za którymś z kolei dostanie się porządny oklep. A tak właśnie zachował się zarząd Polonii.

Odnośnik do komentarza
Poleciał klub ze Śląska, to wywołujesz IV powstanie w jego obronie.

Czekałem na to od kilku postów. W sumie myślałem, że stać Cię na niewyciąganie argumentów z dupy ale pomyliłem się.

Dla mnie EOT bo nie mam zamiaru dyskutować na tak niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...