Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre transfery. Matuszczyk bardzo dobry lewy obrońca, wyróżniający się z I ligowych graczy. Kolendowicz to alternatywa dla Petasza, który spuścił ostatnio z tonu. Robert Dymkowski dyrektor sportowy Pogoni mówi o jakiś trzech Serbach na treningu w poniedziałek ale jak znam życie to jakieś drewno.

Odnośnik do komentarza

Kolendowicz alternatywa? ;) Sorka, ale chyba nie w tą stronę. Jak dla mnie to Petasz może być alternatywą dla Kolendowicza. Chłop na lewej flance śmiga aż miło od kreski do kreski, a popularny "Peti" jedynie bazuje na silnym strzale.

A Matuszczyk jest bardzo, bardzo chwalony za poprzedni sezon. Kapitan KSZO, poza tym gra bardzo ofensywnie i ma niezłe uderzenie z lewej nogi. Jak na początek na prawdę bardzo obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Juniorzy starsi Pogoni Szczecin awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. W rozegranym dziś w samo południe ćwierćfinałowym meczu rewanżowym pokonali na własnym obiekcie Olimpię Elbląg 4:2 (3:1).

Pogoń Szczecin JS - Olimpia Elbląg JS 4:2 (3:1)

 

1:0 - 15’ - Grzegorz Miecznik (samob.)

2:0 - 20’ - Marcin Momot

2:1 - 35’ - Rafał Gorgol

3:1 - 43’ - Bartosz Flis

3:2 - 50’ - Bartosz Śmigielski

4:2 - 71’ - Bartłomiej Nałęcz

 

Pogoń JS: 12. Marcin Zomerski - 16. Marcin Momot (65’ 2. Krzysztof Rosiński), 5. Paweł Wojtalak ©, 17. Paweł Pawlaczek, 7. Bartosz Flis - 19. Michael Wołyński, 13. Bartłomiej Nałęcz, 14. Sebastian Szych, 10. Marcin Juszczak (90+3’ 4. Krzysztof Guzdaj) - 9. Adrian Chodorowski (81’ 18. Damian Frąnkowski), 6. Hubert Bylicki (90+2’ 8.Łukasz Niechwiadowicz).

Trener: Maciej Stolarczyk.

 

sędz. Remigiusz Lewandowski (Poznań)

źródło: ligowiec.net

 

Wielkie brawa dla chłopaków :eusa_clap: Po raz drugi w ciągu 3 lat jesteśmy blisko awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Miejmy nadzieję, że po tym sezonie również kilku chłopaków dostanie szansę pokazania się w pierwszym zespole. W turnieju w 2008 roku błysnęli Lebedyński, Wólkiewicz i Waśków. W półfinale zmierzymy się ze Stalą Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Grupa Młode Wilki razem z SKPS „Portowcy” zaprasza wszystkich kibiców Pogoni Szczecin na wspólne spotkanie połączone ze śpiewem, grillem i innymi atrakcjami. Podczas spotkania będą również zbierane pieniądze dla powodzian z Opola Lubelskiego.

 

 

Spotkanie odbędzie się 26.06.2010r. o godz. 15:00 na Stadionie im Floriana Krygiera przy i na sektorze 12. Niech każdy zabierze ze sobą barwy, mogą to być koszulki granatowe i bordowe sprzedawane na młyn, okazyjne koszulki puchar jest nasz i wszystko, co jest związane z Naszą Pogonią. Przynieście też prowiant na grilla: kiełbaski, chleb, keczup, musztarda, szaszłyki i co tylko jeszcze wymyślicie.

 

Każdy chętny będzie mógł spróbować roli gniazdowego czy bębniarza.

 

CZAS ZACZĄĆ PROPAGANDĘ. Informujcie kolegów, znajomych, nieznajomych, w tramwaju, autobusie, pociągu, kościele, sklepie, pracy, na forach, gdzie i jak tylko się da. NIE ŚPIMY, LECIMY

 

Niech to będzie nasze święto, Nasza sobota. Przyjdźmy i wspólnie spędźmy czas jak jedna wielka Pogoniarska rodzina. WSZYSCY NA MŁYN i jedziemy z tym tematem.

 

polius.pl

 

Fajna inicjatywa, niestety mnie zabraknie :)

Odnośnik do komentarza

W Szczecinie dzieje się i to dużo. 11 sierpnia zobaczymy na Floriana Krygiera reprezentację Polski w meczu z Kamerunem. Postaram się znaleźć na trybunach, mam nadzieję, że się uda.

 

Wracając do spraw klubowych, wczoraj jednoroczny kontrakt z Dumą Pomorza podpisał Siergiej Szypowski, który odpowiedzialny będzie za trening bramkarzy. Jego pojawienie się oznacza koniec pracy Zbigniewa Długosza, ale są szanse, że pozostanie on w Pogoni i zajmie się pracą w akademii piłkarskiej, która ma powstać.

 

Sprawy transferowe. Wracając do wcześniejszych informacji, Kolendowicz to bardzo ciekawy i interesujący nabytek. Jego rywalizacja z Petaszem o pierwszy skład może być naprawdę pasjonująca i z pewnością wyjdzie to na dobre. Ale przechodząc do świeżych niusów - na pierwszym treningu Pogoni (w poniedziałek) pojawi się trzech Serbów - nikt nie chce ujawnić nazwisk, ale wiadomo tyle, że będzie to bramkarz, środkowy pomocnik i napastnik. Wiadomo również tyle, że grali w najwyższej klasie rozgrywkowej w Serbii. Poza tym dogadano się z kilkoma piłkarzami z Polski, którzy mają również trenować z Pogonią. Cóż, tajemnicze to wszystko, ale po pierwszym treningu z pewnością wiadomo będzie znacznie więcej.

 

Odnośnik do komentarza

Marcin Dymkowski w Pogoni!

 

Marcin Dymkowski, środkowy obrońca Odry Wodzisław Śląski, podpisał dziś roczny kontrakt z Pogonią Szczecin z opcją przedłużenia w przypadku awansu do ekstraklasy. To trzeci zawodnik, który wzmocni Pogoń letniej przerwie.

 

Marcin Dymkowski urodził się 10 marca 1981 roku we Wrocławiu. Wychowanek Śląska Wrocław. Ma 184 cm wzrostu, waży 75 kg. W swojej karierze grał m.in. w Pogoni Oleśnica, Miedzi Legnica, Odrze Wodzisław i Lechu Poznań. W ostatnich dwóch sezonach ponownie grał w wodzisławskiej Odrze. W zakończonym sezonie rozegrał w barwach klubu z Bogumińskiej 23 spotkania w ekstraklasie. Zdobył trzy gole (z Piastem, Arką i ze Śląskiem).

 

Chwilę po podpisaniu kontraktu zawodnik udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubu www.pogonszczecin.info

 

 

Dlaczego wybrałeś Pogoń?

 

Przede wszystkim to klub z aspiracjami. Życie sportowe nie trwa długo. Warto by było mieć sukces sportowy.

 

Miałeś inne propozycje?

 

Tak, z ekstraklasy i z pierwszej ligi. Wybrałem Pogoń.

 

Dołączysz do Roberta Kolendowicza.

 

Myślę, że Robert jest ogranym, doświadczonym zawodnikiem i pomoże w wywalczeniu awansu.

 

Odra Wodzisław rozsypała się?

 

Nie jest tam dobrze. Nie chcę za dużo mówić, ale nie wygląda to najlepiej.

 

Pamiętasz mecze w Szczecinie?

 

Graliśmy tu z brazylijską Pogonią. Wygraliśmy 3:1. Wiem, że zawsze jest tu dużo kibiców. Będę miał porównanie z Lechem Poznań, gdzie grałem. Wierzę, że szczecińscy fani będą lepsi.

 

Wolisz morze czy góry?

 

Morze, ale na wakacjach byłem w górach.

 

Jak oceniasz pracę trenera Piotra Mandrysza?

 

Bardzo dobry trener, bardzo dobry warsztat. Tu powiem ciekawostkę. Będąc juniorem w Śląsku Wrocław, miałem okazję trenować z Piotrem Mandryszem jako zawodnikiem. W tym czasie szkoleniowcem Śląska był Wojciech Łazarek.

 

Kto oprócz Pogoni będzie się zaliczał do faworytów rozgrywek I ligi?

 

Z tego co słyszałem od Jacka Kowalczyka to dobrze zaczyna się dziać w GKS-ie Katowice. Na pewno Piast Gliwice będzie chciał szybko wrócić do ekstraklasy. Zawsze znajdzie się również jakiś czarny koń rozgrywek.

 

Zachwycony jesteś mistrzostwami świata?

 

Pierwsze mecze były słabe, zbyt dużo kunktatorstwa. Od 1/8 finału są naprawdę ciekawe mecze, dużo bramek. I o to chodzi w futbolu.

 

Kto zagra w finale?

 

Argentyna z Ghaną lub Chile.

 

No, no świetna informacja! Para Hrymowicz - Dymkowski może zostać jedną z najsilniejszy w naszej lidze. Jak na razie wszystkie transfery in plus. Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawy i emocjonujący sezon!

Odnośnik do komentarza

Ależ szalejemy z transferami. Dzisiaj potwierdziły się doniesienia na temat Bartosza Ławy :o. Transfer znakomity, ale mam mieszane uczucia. Arkowiec dopiero po kilku ładnych latach przypomniał sobie skąd pochodzi ;). Pewnie z kibicami będzie miał pod górę, ale jeśli będzie grał na swoim niezłym poziomie, to szybko powinni mu wybaczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Do końca sierpnia trwać będzie przegląd bramkarskich nadziei w naszym województwie, pod kątem przydatności do gry w Pogoni Szczecin.

 

Szkoleniowiec Pogoni Siergiej Szypowski do końca wakacji będzie się bacznie przyglądał wszystkim bramkarzom grającym w grupach młodzieżowych Pogoni Szczecin.

 

Również do końca sierpnia testowani będą wyróżniający się zawodnicy z regionu z roczników 1993-2002. Z początkiem sierpnia Siergiej Szypowski z drugim, klubowym szkoleniowcem bramkarzy, Robertem Wojtkowskim opracują listę i plan szkoleniowy wyselekcjonowanej grupy.

 

Wszystkich chętnych bramkarzy, którzy chcieliby spróbować swych sił w Pogoni zachęcamy do kontaktu z Siergiejem Szypowskim. Telefon 506 265 485.

 

pogon.v.pl

 

Jaka szkoda, że wcześniej tego nie było... zanim uniemożliwiono mi grę oraz gdy byłem młodszy...Fajna opcja, ale z drugiej strony, zalatuje trochę małym profesjonalizmem ...

 

 

---

Działacze klubu ustalili szczegółowy terminarz spotkań na własnym stadionie. Wszystkie mecze Pogoń będzie rozgrywać w niedziele.

 

Jak podaje oficjalna strona Pogoni Szczecin terminarz może ulec zmianie ze względu na terminarz transmisje telewizyjne. Poniżej szczegółowy terminarz spotkań:

 

2. kolejka, 8 sierpnia (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - KSZO Ostrowiec

 

5. kolejka, 29 sierpnia (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - Dolcan Ząbki

 

7. kolejka, 12 września (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - Warta Poznań

 

9. kolejka, 26 września (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

 

11. kolejka, 10 października (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - GKP Gorzów

 

13. kolejka, 24 października (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - Kolejarz Stróże

 

15. kolejka, 7 listopada (niedziela) godzina 17:00

Pogoń Szczecin - LKS Nieciecza

 

17. kolejka, 21 listopada (niedziela) 17:00

Pogoń Szczecin - GKS Katowice

 

W sumie fajnie, że niedziela - powinno chodzić więcej osób, a to ze względu na pracę/studia w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Podczas czwartkowego treningu z zespołem Pogoni Szczecin trenowało dwóch testowanych zawodników. Amerykanie są piłkarzami klubu Icon FC, który do soboty przebywa w Szczecinie.

 

W zajęciach udział brali: bramkarz polskiego pochodzenia Kamil Kamiński i pomocnik o tureckich korzeniach Adam Kelemet.

 

Bramkarz klubu Icon FC dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi jak na 17-latka. Jednak w trakcie treningu doznał urazu, który może eliminować go z kolejnych zajęć. Kelemet to zawodnik, który ma 24 lata. Najlepiej czuje się na pozycji środkowego pomocnika.

 

O przydatności obu piłkarzy zadecyduje trener Piotr Mandrysz wraz ze sztabem szkoleniowym.

 

Coś my z tym ICON FC flirtujemy :>

 

Bramkarz w tej chwili priorytetem nie jest - zwłaszcza, że kontrakt podpisał Pyskaty, a liderem na tej pozycji jest Janukiewicz - , ale już środkowy pomocnik by się przydał. Tylko to jest piłkarz anonimowy, nic o nim nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Pogoń Szczecin - GKS Bełchatów 0:3 (0:1)

Bramki:

0:1 Gol (40)

0:2 Bartosiak (53)

0:3 Bartosiak (72)

 

Pogoń: (I połowa) Janukiewicz - Petasz, Dymkowski, Hrymowicz, Mysiak - Prędota, Pietruszka, Ława, Wólkiewicz - Bojarski, Lebedyński. (II połowa) Pyskaty - Matuszczyk, Jarun, Nowak, Rydzak - Gwaze, Zawadzki, Mandrysz, Rogalski - Moskalewicz, Ropiejko.

 

Wynik niezbyt optymistyczny, chociaż jak można wywnioskować po wyniki ciała dali w zasadzie rezerwowi, którzy dali sobie strzelić 2 gole. Niewiele wiem o tym meczu, więc nie będę zgadywał kto jak grał - poczekamy do kolejnych gier testowych i wtedy ocenimy naszą realną siłę.

Odnośnik do komentarza

W kolejnym sparingu zremisowaliśmy bezbramkowo z Lechią Gdańsk, więc to już jakiś postęp w stosunku do meczu z Bełchatowem. Najciekawsze jednak w okresie przygotowawczym jest to, że Mandrysz 'przestawia' kilku zawodników na nowe pozycje. Mysiak gra na prawej obronie, Petasz na lewej, a Prędota jest ustawiany w pomocy. Mam nadzieję, że to jakaś konkretna koncepcja, a nie upychanie ich w składzie na siłę ;-)

Odnośnik do komentarza

Pogoń Szczecin - GKP Gorzów Wlkp. 3:0 (0:0)

1:0 Marcin Bojarski 65'

2:0 Andre Gwaze 75'

3:0 Robert Mandrysz 84'

 

Czyli słabiutka pierwsza połowa i bardzo dobra druga. Gwaze wygląda bardzo ciekawie i mam nadzieję, że wkrótce go podpiszemy, bo jeśli będą chęci to nie powinno być z tym problemów (obecnie gra gdzieś w IV lidze). Nie wiem tylko co robi Ropiejko w pierwszej jedenastce... Ja nie widzę w tym chłopaku nic szczególnego i on powinien być napastnikiem nr 3 albo 4 co najwyżej :roll:. Ale okej, wiadomo jaką mamy sytuację w napadzie (Klatt podobno ma rundę z głowy :|), więc trzeba grać tym co się ma. Cieszy wysokie zwycięstwo i naprawdę dobre 45 minut. Niedługo start ligi i można patrzeć w przyszłość z ostrożnym optymizmem :-)

Odnośnik do komentarza

Gwaze na 99,99% podpisze kontrakt, dla mnie trochę dziwne jest znowu przestawianie piłkarzy pozycjami: Prędota na prawe skrzydło, Petasz na lewą obronę. Oby to wszystko wypaliło. Co do napastników to fakt trochę nie za bardzo to wygląda, ale gra jednym napastnikiem myślę że nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, o ile jeszcze niedawno byłem umiarkowanym zwolennikiem Mandrysza, to teraz jestem całkowicie za zwolnieniem tego dyletanta. No jak można z takim składem grać taką padakę? :| Gramy słabo, bez jakiegokolwiek pomysłu i jeśli dalej pozwolimy sobie na stratę punktów, to z walką o ekstraklasę będziemy mogli pożegnać się już w sierpniu... Może działacze powinni uśmiechnąć się do Czesia Michniewicza? ;) Mam co do niego bardzo mieszane uczucia, ale pewnie poukładałby ten zespół dużo lepiej niż Mandrysz, któremu powinniśmy podziękować za finał PP i awans z II ligi i popędzić jak najszybciej ;)

Odnośnik do komentarza

Nieubłagalnie czas Mandrysza w Pogoni dobiegł końca. Znowu źle przygotowana drużyna, nie wiem co oni robią w okresie przygotowawczym. Przecież z takim składem to prawie samograj, ale Mandrysz miota się między ulubieńcami a dobrymi zawodnikami i tu jest problem. Trzeba go zwolnić jak najszybciej, nie czekać na następny mecz z Sandecją. Jest jeszcze szansa ale musi przyjść trener który to wszystko poustawia.

Odnośnik do komentarza

Według nieoficjalnych informacji Mandrysz nie jest już trenerem Pogoni! :jupi:

Bardzo dobra reakcja zarządu, bo od patrzenia na to co wyprawia ten zespół od jesieni ubiegłego sezonu bolały zęby. Zero pomysłu na grę, bezładna kopanina i w dodatku ciągłe straty punktów. Podobno jest 3 kandydatów - Lenczyk, Michniewicz i Stawowy, chociaż równie dobrze mogą być to tylko plotki. Pewnie w następnym meczu ligowym, Portowców poprowadzi Maciek Stolarczyk, który zadebiutuje w tej roli :-). Ja osobiście skłaniałbym się ku Lenczykowi albo Michniewiczowi (chociaż te ploty nt. jego kontaktów z Fryzjerem nieco mnie odstraszają...), ale najchętniej to powitałbym na Karłowicza Petra Nemca z Floty Świnoujście. Chociaż pewnie znów pojawiłyby się zarzuty, że rozkradamy zespół ze Świnoujścia :keke:.

 

Czekamy...

Odnośnik do komentarza

http://www.90minut.pl/news/131/news1319259-Maciej-Stolarczyk-bedzie-nowym-trenerem-Pogoni.html

 

Nie wiem czy to dobra zmiana, Stolarczyk doświadczenia nie ma żadnego, więc ciekawe czy poradzi sobie z walką o awans. IMO skoro już zwolnili Mandrysza to powinni byli zatrudnić jakiegoś doświadczonego trenera, choć z drugiej strony pewnie ciężko byłoby takiego znaleźć, żeby Pogoń było na niego stać. Chyba, że to tylko rozwiązanie przejściowe, do czasu znalezienia kogoś innego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...