Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No i jesteśmy po prezentacji. Balon był dmuchany, prezentacja miała być "piekielna", a ... wyszło troszkę amatorsko ;) Dobrze, że był Mati Borek, który naprawdę był w pełni profesjonalny i fajnie to poprowadził, w pewnej chwili było dwóch wodzirejów - nasz prowadzący doping i Mati na scenie, ale udało się to pogodzić :D

 

Tak jak zostało powiedziane - miejsce Pogoni jest w Ekstraklasie i naprawdę musiałaby się zdarzyć jakaś katastrofa, żebyśmy nie awansowali. Liczę też na grę naszych młodzieżowców - Golla, Szałek, Zwoliński, Rudol. Wiele jednak zapewne będzie zależało od postawy defensywy, moim zdaniem zagramy Hernanim z Radlerem w środku, Hricko na prawej, a na lewej Pietruszka/Noll, chociaż Rogalski też ładnie sobie radził w sparingach. W pomocy chciałbym Akę, Ediego i Szałka, na skrzydłach Frączczaka i Kolendowicza, a z przodu Zwolińskiego, ale Sasal zapewne obstawi to Budką i Djousse. Szeroki, wyrównany skład, ale jak są przygotowani okaże się już w sobotę, kiedy gramy u siebie z Piastem, to po prostu musimy wygrać.

Odnośnik do komentarza

Czuję, że dzisiaj wreszcie w Szczecinie będzie pachniało Ekstraklasą. 14 kolejek do końca, ale to dziś już możemy zacząć ten prawdziwy, bezpośredni krok do wynurzenia się z tej otchłani, w której jesteśmy już ładnych parę lat. Włączcie dzisiaj o 19:15 Orange Sport i zobaczcie czy Pogoni miejsce nie jest w Ekstraklasie. W tej chwili sprzedanych jest już 10 tysięcy biletów, pewnie będzie z 12 tysięcy na meczu. Kibice dadzą z siebie wszystko, piłkarze mam nadzieję też i razem zrobimy ten kolejki krok, by wrócić na salony.

 

Pogoń!!

Odnośnik do komentarza
Czuję, że dzisiaj wreszcie w Szczecinie będzie pachniało Ekstraklasą. Kibice dadzą z siebie wszystko, piłkarze mam nadzieję też i razem zrobimy ten kolejki krok, by wrócić na salony.

 

Jak dla mnie to Ekstraklasą nie zapachniało.

 

Djousse gra nawet nie na linii spalonego, ale głównie za nią, wszystkie spalone jego, dodatkowo miał problemy z przyjęciem. Sporo brutalnej gry Pogoni, Hernani w 70' skopał Kędziorę, Kolendowicz w 75' łapał za gardło, Szałek powinien spotkanie skończyć w 50 minucie. Ogólnie Szałek to dla mnie nieporozumienie, jeździ wślizgami niepotrzebnie i niecelnie. Inna sprawa że nie umie rozegrać piłki, Pogoń próbowała grać krótką piłkę, ale każde takie zagranie Szałka szkodziło - albo było nieprzyjemne do przyjęcia albo całkiem niecelne. Może podobać się technika Ediego i szybkość Kolendowicza - to rzeczywiście robiło wrażenie, nawet przy porównaniu do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

Piast prezentował się znacznie lepiej w I połowie, w II gry było mniej. Fajnie grał Lisowski, jako boczny obrońca szukał ciągle uderzeń, całkiem jak R. Carlos :) Bramkarz Trela lepiej mógł się zachować przy drugiej, przypadkowej bramce dla Pogoni, ale mogło podobać się jego wyprowadzanie piłki, potężne ma wykopy. Obaj Hiszpanie z Piasta pokazali technikę, Jurado ma niezły drybling a Cuerda w jednej akcji pięknie przerzucił piłkę nad rozpędzonym napastnikiem i spokojnie rozegrał. Widać było dużą ociężałość u Matrasa i Buryana, Paulauskas też chyba powinien pokazać trochę więcej.

 

W TV kibiców było słychać tylko gdy kochali PZPN i obalali premiera, ciężko mi powiedzieć czy dali z siebie wszystko.

Odnośnik do komentarza

Nie ma to jak ocena dopingu z perspektywy TV :roll: Jak dla mnie Szałek zagrał dobry mecz, a przynajmniej tak wydawało się z trybun. Zdecydowanie na plus Kolendowicz i Hernani.

 

No i było 8 tysięcy. Średni wynik, ale trzeba mieć na uwadze transmisję w telewizji.

Odnośnik do komentarza

A ja tam się z Gietzem zgadzam. Poziom gry była dla mnie słaby i jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Doping też średni, zdarzało mi się słyszeć większą ilość decybeli przy mniejszej ilości widzów, nie było tego pierdolnięcia, wydaje mi się, że ilość po prostu nie przełożyła się na jakość.

Odnośnik do komentarza

Niestety byłem tylko na niecałej (40 parę minut) I połowie, potem musiałem opuścić stadion ;) dlatego też patrzę przez pryzmat I połowy. Niestety, wyglądało to fatalnie, pewnie myśleli, że Piast będzie się murował i położy się przed Pogonią, przed gwiazdami z naszej drużyny... Dobry debiut Hernaniego, Budka słabo, ale cała pomoc grała fatalnie, nasz pomysł na akcje to była laga z tyłu do Djousse, który próbował wymuszać faule, taką taktykę pamiętamy... ale sprzed 3-4 lat na piłkarskim zadupiu.

 

Ważne są jednak trzy punkty z dobrym rywalem, wysoko notowanym w tabeli, a więc nie dogonili nas i tu jest ten plus. Oby było coraz lepiej.

 

Frekwencja jednak 8 tysięcy, ktoś kłamał ;-) Ale i tak b.dobra liczba, a doping? Nie był idealny, ale był na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Doping mocno średni, ale nie mamy prawa narzekać ;) Jasne, że gra wyglądała słabo, ale nie zapominajmy, że dla Piasta był to jeden z dwóch (?) wyjazdów w tej rundzie i przyjechali tu po zwycięstwo. W zawodowym sporcie istnieje coś takiego jak mikrocykle i nie zdziwie się, jeśli Pogoń osiągnie szczyt formy w końcówce rozgrywek. Teraz najważniejsze jest zbieranie punktów. Wierzę, że z takim składem nie da się nie awansować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pojutrze mecz z Termalicą. Mam mieszane odczucia. Mieszane nie znaczy złe. Po prostu nie mam pojęcia jak ten mecz będzie wyglądać. Większego zdziwienia nie wywoła dla mnie wynik remisowy, bądź też 4:0 czy 0:3, wszystko jest dla mnie możliwe. Żeby tylko Ława nie skrzydle nie zagrał. Najlepiej, żeby nie zagrał w ogóle, no ale za wiele nie będę wymagać. Bardzo chciałbym zobaczyć w środku pola Mosnikova.

Odnośnik do komentarza

Ława ma chyba jakieś haki na Mroczka ;) No bo sumując te dwa mecze to zagrał chyba najgorzej ze wszystkich, a już w ogóle pomysł ustawienia go na lewej pomocy w Nowym Sączu to w ogóle absurd.

 

Też bym chciał Mosnikova, chciałbym też zobaczyć Gollę, bo Szałek wprawdzie walczy, ale nie jest w najlepszej dyspozycji. Obrona raczej bez zmian - Hricko, Hernani, Radler, Pietruszka (Noll), ale w pomocy mamy szerokie pole manewru - Golla, Mosnikov (Aka), Edi w środku, na skrzydłach Budka z Kolendowiczem i Zwoliński w środku, Donald z ławki, fajnie by było. Z Termaliką trzeba wygrać. Mam nadzieje, że frekwencja dopisze, mimo złych prognoz - ma padać deszcz ze śniegiem.

Odnośnik do komentarza

A propos tego .... Ławy:

 

Bartek lepiej wyglądał i lepiej grał w poprzedniej rundzie. Coś się z nim stało – stwierdził Sasal – rożne sprawy mają wpływ na formę zawodnika, nie wiem jaka tu jest przyczyna. Na pewno jest rywalizacja w zespole, Bartek też to czuje i widzi. Miał ostatnio słabszy występ i zobaczymy co dalej.

 

Profesjonalizm pełną gębą :|

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, ale układy i układziki rządzą pewnie nie tylko w Pogoni :) dziwnym trafem wszyscy papierowi faworyci mają na wiosnę olbrzymie kłopoty. U nas to wiadomo, że komuś jest nie na rękę ten awans, ale co z Zawiszą i Piastem? Mogę się z kimś założyć, że awansują Arka i Łęczna. Za długo już siedzimy w tym bagnie, żeby nie widzieć takich oczywistości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...