Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

No to u nas bunt gwiazdeczek ma gwarantowany.

 

Czemu czarna rozpacz? Bo wierzyłem w jakiś progres w tym klubie. Słucham Smolnego i nie wierzę - brak efektywnej gry? :lol: Awansujmy samą lagą do przodu, finezji poszukamy w Ekstraklasie! Zresztą, ile drużyn w Polsce gra efektywnie?

I liga to żenujący poziom - chyba się ze mną zgodzicie. Tu wygrywa się mecze walką, a nie kunsztem technicznym...

Wszystko zaczęło funkcjonować, szło ku dobremu iii... teraz znowu wielka niewiadoma. Trener musi się wczuć i takie tam, na jesień będzie 10 miejsce i tyle z awansu, kolejny sezon stracony.

Mroczek mówi: ludzie nie przychodzą, bo Płatek gra brzydko :lol: Nie - ludzie nie chodzą, bo jest gówniany stadion. Ceny jak na ten poziom wysokie.

przypominam że Płatek na początku też nie miał super meczów, ale to nie o to chodzi, teraz użalanie się nad zwolnieniem Płatka nie ma sensu - mleko się rozlało - dajmy szansę nowemu bo ma na to papiery, zobaczymy co Pogoń pokaże na początku rozgrywek, nie ma co na płakać za wczasu.

Odnośnik do komentarza

Po tym burdelu co zostawił Stolarczyk nikt by od razu nie wygrał. A Płatek jesienią przegrał jeden (!) mecz!

 

A teraz super wiadomość dla kibiców:

 

Piłkarze Odry przyjadą na sobotni mecz!

 

Informacja o przyjedzie piłkarzy Odry Wodzisław pojawiła się wczoraj wieczorem na oficjalnej stronie klubu. Tym samym działacze ze Śląska ucięli wszelkie spekulacje na temat wycofania się klubu na 2 kolejki przed końcem. Piłkarze Odry pojadą na mecz do Szczecina, ponieważ prezes, Dariusz Kozielski udostępni autobus, natomiast Pogoń Szczecin opłaci naszym zawodnikom hotel.

 

 

 

Wszyscy na młyn! 4 czerwca- sobota godzina 17!

 

Dziękujemy Odrze :)

Odnośnik do komentarza
W dniu dzisiejszym doszło do porozumienia pomiędzy Pogoń Szczecin S.A., a trenerem Arturem Płatkiem, na mocy którego z dniem 01.06.2011r. przestaje pełnić funkcje I trenera zespołu Pogoń Szczecin S.A..

Do końca sezonu funkcję I trenera objął dotychczasowy II trener zespołu- Jerzy Rot.

Pogoń Szczecin S.A. pragnie podziękować trenerowi Arturowi Płatkowi za pracę i wyniki I drużyny.

 

Zarząd Pogoń Szczecin S.A.

 

źródło: PogonOnline.pl/

Szkoda. Liczyłem, że będzie jakieś pożegnanie Płatka ze szczecińskimi kibicami. No ale cóż - po co gość ma się wysilać, skoro zarząd już podaje kto będzie trenerem w przyszłym sezonie, kto dojdzie itp. a o tym, że mamy jeszcze szansę zająć 6 miejsce (tylko o jedno gorzej niż w zeszłym sezonie - kto by się tego spodziewał po tak fatalnej jesieni ?) to nikt na konferencji nie wspomniał.

 

Wypowiedzi z wczorajszej konferencji prezesów. Mnie zaciekawiła/rozśmieszyła(?) jedna z wypowiedzi p.Smolnego

Kompletnie nie mamy kibiców na stadionie. Nie ma co się oszukiwać. Wtedy, kiedy graliśmy w pierwszym sezonie, jako beniaminek, mieliśmy z tego co pamiętam średnią frekwencję w liczbie siedmiu tysięcy kibiców na stadionie, pomimo tego, że wiosna była wtedy słaba. Teraz wiosnę mamy niezłą, a kibic odwrócił się od Pogoni.

Nie wiem czy pan Smolny na serio liczył, że na tę wiosnę da się zrobić taką samą frekwencję na Pogoni co rok temu. Rok temu na wiosnę mieliśmy u siebie mecze z Widzewem, Górnikiem, Ruchem (pólfinał PP). W tym sezonie jedyną firmą, która miała przyciągnąć na stadion ludzi i to zrobiła był ŁKS. Poza tym seria pięciu remisów pod rząd u siebie na pewno kibiców na stadion nie przyciągnęła.

Odnośnik do komentarza
W związku z zamieszaniem jakie ma miejsce wraz z pojawiającymi się informacjami o inicjatywie piłkarzy pierwszego zespołu Pogoni Szczecin, polegającej na pokryciu kosztów pobytu w hotelu piłkarzy Odry Wodzisław informujemy, że dzisiaj tj. w dniu 1 czerwca 2011 roku doszło do spotkania Rady Drużyny z Zarządem Pogoni Szczecin S.A..

W wyniku przeprowadzonych rozmów uznano wspólnie, za niedopuszczalne by piłkarze pierwszego zespołu ponosili koszty pobytu naszych gości z Wodzisławia. Uzgodniono, że mając na uwadze dobro piłki nożnej, chcąc dać szansę kibicom zobaczenia naszej drużyny w ostatnim meczu rundy na swoim boisku, spółka Pogoń Szczecin w dniu dzisiejszym poinformuje pilnie władze klubu Odra Wodzisław o decyzji klubu polegającej na deklaracji całkowitego pokrycia kosztów pobytu zawodników i sztabu szkoleniowego Odry Wodzisław w Szczecinie, przy okazji planowanego meczu Pogoń Szczecin - Odra Wodzisław.

W związku z powyższym decyzja czy dojdzie do meczu pozostaje teraz w rękach władz Odry Wodzisław.

 

Zarząd początkowo nie chciał się zgodzić, bo chciał zaoszczędzić na premiach dla piłkarzy... Dobrze, że jednak poszli do rozum po głowy. Fajne rozwiązanie.

 

Wszyscy na młyn! ;)

Odnośnik do komentarza

Technologia w Szczecinie :o

 

Od nowego sezonu będzie trzeba mieć kartę kibica - 25zł, ważna 2 lata. Będzie możliwość kupienia biletu przez neta :o Kartą teoretycznie będzie można płacić za bilet lub za kiełbasę (ale to pewnie za kilka lat:D) + dodatkowo ceny biletów: po pierwsze zniżki, teraz bilet zniżkowy będą mogły kupować osoby uczące się do 26 roku życia :o Co w efekcie daje możliwość kupna karnetu na rundę jesienną za 40zł (łuk) lub 60 (np 6) :D

 

Super informacja!

Odnośnik do komentarza

Ceny powalają ;)

 

Kończą się kontrakty, konkretnie to z Matuszczykiem, Pietruszką, Hrymowiczem, Dymkowskim, Zawadzkim i kończy się wypożyczenie Majkowskiego.

Z Zawadzkiego powinniśmy zdecydowanie zrezygnować. Hrymowicz zostać musi, Dymkowski mnie nie przekonuje - jak grał to popełniał sporo błędów. A ostatnio to bardziej w zapasy się bawił, niż grał. Pietruszka? Chyba jednak bym go nie brał, owszem końcówkę miał dobrą, ale to zły duch drużyny. Matuszczyk powinien zostać, bo nieźle sobie radził na lewej obronie, coraz lepiej, a dośrodkowania ma bardzo dobre.

Mówi się o ściągnięciu z Legii Wolskiego. Ja byłbym bardzo za:)

Odnośnik do komentarza

No właśnie u nas jest coś na rzeczy, Smolny mówił o młodym utalentowanym, który z miejsca wskoczy do I składu i będzie gwiazdą. Ma to być skrzydłowy, po II podobnie Wolski chce grać, a Legii ma być tylko rezerwowym. Możecie zabrać Majkowskiego, dajcie Wolskiego :P

Odnośnik do komentarza

Dziś postanowiono nie przedłużać kontraktów z Zawadzkim i Dymkowskim. Pierwszy miał być liderem i pociągnąć zespół do dobrej gry ale potwierdził że wychodzi mu tylko w zespołach walczących o nic. Drugi przychodził jako pewniak na środku obrony ale chyba nie było meczu w którym nie zrobiłby rażącego błędu bardzo często skutkującym bramką dla drużyny przeciwnej. Moim skromnym zdaniem pozbycie się tych zawodników to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza

Odejście Zawadzkiego było do przewidzenia. Łuszkiewicz, który przyszedł do nas w trakcie rundy zaprezentował się w tych 4-5 meczach pewniej aniżeli Zawadzki przez cały rok kiedy u nas gra. Poza tym mamy teraz w środku pola Akę, Mandrysza, Ławę, Ediego. Kolejny pomocnik jest zbędny.

Co do Dymka, to podobno zarząd jest już dogadany z Rajfurem (z ME Wisły), który brał we wtorek udział w meczu testowanych. Poza nim z wypożyczenia wraca Bielecki.

Odnośnik do komentarza

Łukasz Matuszczyk podpisał nową, dwuletnią umowę z Pogonią. Bezpieczne wyjście - nowy kontrakt nie obowiązuje przez bardzo długi okres czasu, w związku z czym jeśli obie strony kiedyś dojdą do wniosku, że czas się pożegnać, nie powinno być żadnego kwasu. Czekam teraz na jakieś konkrety w sprawie nowych nabytków Portowców, którzy pomogą w walce o awans do Ekstraklasy :war:

 

Plan przygotowań Pogoni do sezonu 2011/2012:

 

Plan przygotowań:

26 czerwca - pierwszy trening, godzina 19:00

28 czerwca - gra kontrolna, Union Berlin - Pogoń Szczecin (Berlin, godzina 19:00)

29 czerwca - 2 lipca - obóż w Grodzisku Wielkopolskim

2 lipca - gry kontrolne, Pogoń Szczecin - Warta Poznań, Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice (Grodzisk Wielkopolski)

9 lipca - gra kontrolna, Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (Opalenica)

10 lipca - 16 lipca - obóz w Niemczech (okolice Drezna)

12 lipca - gra kontrolna, Pogoń Szczecin - Germania Halberstadt

14 lipca - gra kontrolna, Pogoń Szczecin - Fortuna Chemniz

16 lipca - gra kontrolna, rywal do ustalenia

23 lipca - początek rozgrywek I ligi.

 

Czekam na potwierdzenie pozostałych przeciwników. Nie zmienia to faktu, że dobrym pomysłem jest postawienie na rywali z zagranicy, podobnie jak mecz z Lechią. Zobaczymy, jak to się potoczy i mam nadzieję, że 23 lipca ruszą z kopyta, by za rok o tej porze zastanawiać się nad wzmocnieniami do Ekstraklasy :>

Odnośnik do komentarza

wiadomo, ze potrzebujemy przede wszystkim bramkostrzelnego napastnika, bo niestety Klatt i Lebedynski nie daja zadnej gwarancji na strzelenie tych kilkunastu bramek w sezonie. Nwaougu bylby idealny, ale pewnie wyladuje gdzies w ekstraklasie albo pojdzie do Arki za Nemcem, albo wyjedzie z Polski. Nie zdziwie sie jak do Szczecina trafi Tataj, bo to ulubieniec Sasala. Po odejsciu Dymkowskiego musimy rozgladac sie tez za srodkowym obronca, ale tu nie mam pomyslu na jakies polskie nazwisko. Testujemy mlodych, miedzy innymi Rajfura z Wisly, ale przydalby sie jakis solidny stoper do pary z Hrymowiczem.

Odnośnik do komentarza

No Szałek. Wiem, że nie grał najlepiej, ale on ma 20 lat, jest w kadrze Polski U-21, przed przyjściem do nas grał przecież dobrze, więc ja bym go nie skreślał. Gdzie jak nie na zapleczu mają się ogrywać?

 

Jak dla mnie to priorytet to napastnik i skrzydłowy.

 

Środek pola mamy bardzo dobry: Aka, Edi, Łuszkiewicz.

Odnośnik do komentarza
Testowanie w Pogoni

 

We wtorek na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbył się mecz w którym udział wzięli zawodnicy testowani z kraju i zagranicy. Spotkanie, które rozegrane zostało na płycie głównej naszego stadionu pomiędzy drużynami "białych" i "bordowych" zakończyło się remisem 1:1.

 

Wśród testowanych zawodników znaleźli się między innymi: Przemysław Wróbel, Krzysztof Janus (Cracovia Kraków), Mateusz Rajfur (Wisła Kraków ME), Ray Frankel (Holandia, Al-Shahaniya (Katar)), Issey Nakajima Farran (Holandia, AC Horsens), Joushua Patrick Coutinho (Holandia, SV Aragon), Patryk Baranowski (Chemik Police), Mateusz Trzebiatowski (Orzeł Wałcz), Tomasz Bejuk (Pogoń Barlinek), Oskar Pogorzelec (Kotwica Kołobrzeg), Łukasz Aleksandrowicz (Energetyk Gryfino), Nikolay Domakinov (Bułgaria, Montana), Ilija Ristanić (Bośnia i Hercegowina, Sloboda Tuzla) i Tomasz Janiszewski (Pomorzanin Przybiernów).

 

Ponadto zespoły uzupełnione zostały zawodnikami pierwszej drużyny Pogoni Szczecin. Na boisku mogliśmy oglądać: Dariusza Zawadzkiego, Tomasza Rydzaka, Marcina Dymkowskiego, Piotra Dziubę Kamila Majkowskiego i Andre Gwaze.

 

Z wysokości trybun poczynaniom piłkarzy przyglądali się włodarze Dumy Pomorza i trener Marcin Sasal, który pracę z zespołem rozpocznie na początku okresu przygotowawczego. O tym czy któryś zawodnik spodobał się trenerowi i prezesom dowiemy się zapewne podczas pierwszych treningów przed sezonem 2011/2012.

 

oficjalna

--

 

Fajnie, ciekawe jakim cudem Issey Morgan Nakajima-Farran w tym samym momencie siedział na trybunach Gold Cup i grał w meczu testowym w Szczecinie :D

 

Te nazwiska mnie nie przekonują, bo nikogo nie widziałem wcześniej.

 

Janukiewicz (Fabiniak)

Matuszczyk (Petasz)

Rogalski (Szałek)

Radler - Hrymowicz (? i ?)

Łuszkiewicz (Mandrysz)

Aka

Edi (Ława)

Pietruszka (Kolendowicz)

Wólkiewicz (Majkowski)

Frączczak (Klatt, Lebedyński, Wiśniewski)

 

Na papierze wyglądamy naprawdę solidnie, ale rok temu przed sezonem też tak było. Wydaje się, że wypadałoby mieć kogoś na zmianę na środku obrony. W ataku z tego co wiem dostaną szansę Ci co teraz, dodatkowo Frączczak może przecież też grać na lewej pomocy lub cofniętego napastnika. Oby tylko Adam i Aka nie zostali sprzedani.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...