Skocz do zawartości

Kącik Dyskusyjny


Kest

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wie, jak działa wielkość bazy danych? Kiedy uruchamiam jakiegoś save'a, który był stworzony na przykład na małej bazie danych, a wcześniej zmienię rozmiar w głownym menu na duży to po uruchomieniu gry pojawia się mimo wszystko duży rozmiar? Jak to działa?

 

I ten cały "Pełen profil" - za co to odpowiada? Obie funkcje (tzn. baza i pełen profil) są dość enigmatyczne i mało zrozumiale opisane w instrukcji...

Odnośnik do komentarza

Wielkość bazy danych ustalamy przez rozpoczęciem grania. Powiedzmy ustalasz bazę na małą i odpalasz grę. Na takiej bazie będziesz grał i nie możesz jej zmienić w trakcie rozgrywki. Chcesz grać na dużej bazie, odpalasz nową grę po wcześniejszej zmianie w opcjach. Co do pełnego profilu w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Zawsze to zaznaczałem ale niestety nie powiem Ci co to daje. W sumie to dziwne, że tego nie wiem grając w nią ponad 10 lat ;)

 

Odnośnik do komentarza

Ja też gram już długi czas i nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Dopiero kiedy ostatnio zachciałem pograć w kilku ligach zacząłem sprawdzać (dosłownie) czas ładowania gry przy różnej liczbie lig, wielkości bazy danych i pełnym profilu. CM dobrze działa tylko przy maksymalnie 7 ligach, małej bazie i wyłączonym profilu. W innych przypadkach jest to już męczące - trzeba bardzo długo czekać. A szkoda, bo później ciężko jest znaleźć na małej bazie jakiegoś ciekawego zawodnika...

Odnośnik do komentarza

To zawsze mozna zloadowac cos co nazywa sie retainem i tyle ;) mala baza a niektorzy pilkarze beda i w niej :)

 

Edyta objaśnia teraz całe to zamieszanie co do pełnych detali danych lig ;)

 

Baza CM 03/04 była 2x większa, aniżeli CM 01/02. Wielkość bazy danych oczywiście jak wiecie ma znaczenie jeżeli chodzi o prędkość gry. Ustawienie wielkiej bazy danych daje największą (ale nie całą w 100%) ilość dostępnych zawodników i trenerów. Ustawienie full detail daje wam możliwość lepszej symulacji kraju przez silnik gry. Drużyny wykonują bardziej realistyczne transfery, nie zatrudniają tylu zawodników za przepłacone gaże i nie rzucają ich do rezerw. Ligi nie oznaczone jako pełnoprofilowe nie będą miały możliwości odtworzenia wielu bramek czy skrótów spotkań z przeszłości. Jeśli nie ustawicie w ogóle pełnoprofilówki to gra odchaczy to tak czy inaczej uzna, że trzeba ją włączyć w kraju w którym zaczynacie kariere. To może stać się problemem jeżeli zaczniecie np grać we Francji, a potem przeniesiecie się do non-full detail Włoch. Tam będzie mniej realistycznie i dziwnie.

Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki.

Dlaczego poruszam ten temat...

Otóż wygralem Legią chyba z 5 razy Ligę Mistrzów, 5 Superpucharów, 10 razy Ekstraklasę i nadal moja reputacja jest krajowa (63 to max w MCM, gram na update szkodiego). Wiem, że duze znaczenie ma reputacja ligi, ale jak do jasnej anielki ona się podnosi, jeżeli Polska była w rankingu klubowym UEFA na 3 miejscu? Grałem też reprezentacja, zeby sprawdzić czy jezeli z nią odniosę sukcesy to cos sie zmieni. Efekt? Wygrałem MŚ i ME, Polska byla na czele rankingu FIFA, a Legia dalej z reputacja krajowa. O co tu do jasnej anielki chodzi? Czy mozna jakoś uczciwie*, bez uzycia edytora podnieść reputację ligi polskiej tak, zeby najlepsi chcieli do niej przychodzić?

 

*PPewnie spytacie skad tyle sukcesów? Używałem diablo i najnajnaj, zeby sprawdzić czy cos sie w tej kwestii zmieni. Normalnie gram bez tych ułatwień, ale umarlbym przed komputerem zanim czegokolwiek bym sie dowiedział bez cheatow.

Odnośnik do komentarza

A czasem nie było tak, że reputacja ligi nie podnosiła się w CMach i początkowych FMach :>

Było to spowodowane tym że Polska była ustawiona jak kraj rozwijający się czy jakoś tak? Co byś nie wygrał i ile raz, to ona i tak się nie podniesie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że było. Reputacja ligi nie podnosiła się chyba w ogóle do jakoś 2010 roku w FMach ;) Reputacja drużyny to była oddzielna bajka - ze słabszych krajów było ciężej, ale kontynentalne Legie czy Wisły widziałem ;)

Odnośnik do komentarza

Znow ja ;P

 

Jest może jakieś narzedzie jak CM Scout, ale do wyszukiwania utalentowanych trenerów? Irytujące jest przeszukiwanie tabeli w grze, bo w zasadzie dane, które się tam znajdują nic nie mówią. Swoją drogą lepiej wziąc trenera z niskim PA, ale wysoką reputacją, czy może nie zwracać uwagi na reputacje, a skupić się właśnie na PA?

 

Krzysztof_Nowak - mogę Cię prosić o tego skina?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...