Skocz do zawartości

Kącik Dyskusyjny


Kest

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio po raz kolejny wzielo mnie na cma - ta gra jest chyba niesmiertelna - ale tym razem napotkalem maly problem..

generalnie poszukiwania w necie nic nie daly poza jednym topiciem bez odpowiedzi i to dotyczacym jak widze fm2007?!

http://fmforum.pl/topics1/dochody-z-biletow-na-wyjezdzie-vt3839.htm

gram juz z 9 sezon nie wiem kiedy to zauwazylem poczatkowo nie przeszkadzalo ale teraz nie mam juz co robic z kasa poza tym czuje przemozna chec (jak zwykle) rozpoczecia kolejny raz od nowa ;)

otoz wydaje mi sie ze grajac mecze towarzyskie na wyjezdzie lub wyjazdowe w lidze mistrzow/pucharze uefa przejmuje dochody z biletow przeciwnika :jupi: i o ile w meczach towarzyskich sa to kwoty rzedu 26k euro to juz grajac z interem chelsea czy jakimkolwiek innym wielkim klubem juz ok 1,400,000 euro do przodu za mecz..

dalbym sie jeszcze nabrac na to ze to normalne (rozprowadzanie wejsciowek dla wlasnych kibicow po zawyzonych cenach :king: ) gdyby nie sytuacja jaka ma miejsce po meczach u siebie w lidze mistrzow: przychody z biletow powiedzmy 170k euro plus do tego wiadomosc w skrzynce o rekordowych zyskach ze sprzedazy biletow w wysokosci uwaga 500k...rozumiem ze to jakis przyjemny bug - dawno nie gralem ale nie przypominam sobie takiej sytuacji z przeszlosci - i przeinstalowanie gry + patchy powinno pomoc?

 

pozytywna strona tego jest fakt iz trafilem na ta strone - nie sadzilem ze ktokolwiek jeszcze w to grywa :P

 

a skoro widze ze calkiem spore towarzystwo tu w miare regularnie zaglada to pare bonusowych pytan:

- od dwoch sezonow nie otrzymuje szczawikow do u-18 - pozmienialem kontrakty z juniora na obiecujacy szczawik ale majac 96 graczy na utrzymaniu z czego polowa lub wiecej ponizej 20 lat ponownie 30 czerwca (gram tylko polskimi klubami) nie dostalem zadnego czesia do oceny - pytanie gdzie lezy limit i od czego jest dokladnie uzalezniony nowy zaciag

- kibice na stadionie...czytalem ostatnio jak to lesnodorski placze ze srednia frekwencja w tym roku spadla do 10k (pisze z pamieci) ja mam 2012 30000 krzeselek na lazienkowskiej z podgrzewana plyta boiska i nawet na 1/4 LM nie ma kompletow (dalej nie dochodze :) ) rekordem bylo spotkanie przeciwko albanczykom w fazie grupowej LM - ponizej 4000 widzow , o krajowym podworku to w ogole nie ma co sie rozpisywac..pytanie brzmi czy sa w grze jakies sztywne limity na polska wies czy tez sytuacja jest rozwojowa - w sumie frekwencja wg statystyk co roku sie podnosi o ten tysiac dwa ale to glownie za sprawa finalu pucharu polski gdzie przychodzi FULL! i rozgrywek LM/PU - tylko tysiac dwa na plus to troche lipa jak ja znowu dostawiam kolejne 5k fotelikow z podgrzewanym siedzeniem miejscem na szampana i jacuzzi na zapleczu..

- reputacja klubu - wartosc odgorna czy rozwojowa?? gdy gralem przed laty nawet zdobywanie seryjnie ligi mistrzow nic nie dawalo moze patche cos zmienily a moze trzeba czegos wiecej (dluzszy okres gry)?

- o rozwoju potencjalu juniorkow widzialem jakis artykul na tej stronie i ogolnie pokrywa sie z moimi obserwacjami czyli na czuja :)(determinacja pracowitosc) ?? reszta parametrow ukryta a w profilu malo kiedy szczawik ma cos poza "obiecujacy"..

- gram na slabym lapku - po tych 9 sezonach gra mi zaczyna momentami przymulac jakby antywirus sie wlaczal po dluzszej chwili mija i jest tylko lekko irytujace ale moze jest na to jakis sposob??

- w zwiazku z powyzszym gram tylko 1 wyprofilowana lige i jak rozumiem to jest powodem dosyc silnej pozycji polskich zespolow w europie i raczej przy dluzszych karierach zapewne tendencja normalna??

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

szkodi,

dzięki za wytłumaczenie. Moja pierwsza myśl była taka, że jednak wolałbym żeby asystent wskazał mi kto lepszy jak w innych FMach, ale jak chwilę pomyślałem to rzeczywiście to zbytnie ułatwienie jest. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje wybory :)

 

Wczoraj odpaliłem próbne 1,5 sezonu Premier League na Twoim patchu 1.9 grając bez klubu i kilka rzeczy zwróciło moją uwagę:

- Barcelona w grupie LM przegrała 2x z Beitarem Jerozolima 3:1 i 3:0. Na wyjeździe Beitar w strzałach wygrał 12:0

- Chelsea zajęła 15 miejsce w lidze chociaż nie mieli żadnych poważnych kontuzji! Na następny sezon kupili Lewego, ale po 15 kolejkach i wyrzuceniu Jose zajmowali 17 miejsce.

- Piłkarz roku, na 2-gim miejscu znalazł się jakiś napastnik z Ceskich Budejovic, które nawet w pucharach nie grały. Pomyślałem sobie, że to bug, a w następnym roku na 3 miejscu pomocnik z Ceskich Budejovic :)

- Messi cienizna. Barca kupiła Zlatana i grała z atakiem Zlatan-Alexis-Neymar. Messi zakończył sezon ligowy z 9-oma meczami i 3 bramkami.

 

Czy to są uroki patcha czy może ten CM był taki nierealistyczny?

Odnośnik do komentarza

Nagrody dla piłkarzy to od zawsze jest problem tej gry i są dziwnie przyznawane. Nagrodę dla młodego piłkarza na ten przykład przyznawano w moich karierach zawodnikom,którzy zagrali jeden mecz w sezonie z ławki i dostawali w nim ocene 6. Mimo to byli uznani "młodymi piłkarzami roku". Nie ma co się tym przejmować. Natomiast Chelsea to akurat ewidentny problem gry. Mou gra na patchu ustawieniem 4-2-3-1. A ta taktyka jest totalnie nieskuteczna i nie działa w cmie. Stąd biorą się problemy z pozycją Chelsea i zwalnianiem Mou. ;)

Odnośnik do komentarza

Natomiast Chelsea to akurat ewidentny problem gry. Mou gra na patchu ustawieniem 4-2-3-1. A ta taktyka jest totalnie nieskuteczna i nie działa w cmie. Stąd biorą się problemy z pozycją Chelsea i zwalnianiem Mou. ;)

Czyli wystarczy, że przed rozpoczęciem sezonu zmienię Mou preferowane ustawieniew edytorze? Bo w grze pamiętam, że nawet po odejściu Jose Chelsea dalej grała piach.

btw. rozwaliło mnie, że Jose ma w "Disliked staff" Romana Abramovicha :P

Odnośnik do komentarza

szkodi,

dzięki za wytłumaczenie. Moja pierwsza myśl była taka, że jednak wolałbym żeby asystent wskazał mi kto lepszy jak w innych FMach, ale jak chwilę pomyślałem to rzeczywiście to zbytnie ułatwienie jest. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje wybory :)

 

Wczoraj odpaliłem próbne 1,5 sezonu Premier League na Twoim patchu 1.9 grając bez klubu i kilka rzeczy zwróciło moją uwagę:

- Barcelona w grupie LM przegrała 2x z Beitarem Jerozolima 3:1 i 3:0. Na wyjeździe Beitar w strzałach wygrał 12:0

- Chelsea zajęła 15 miejsce w lidze chociaż nie mieli żadnych poważnych kontuzji! Na następny sezon kupili Lewego, ale po 15 kolejkach i wyrzuceniu Jose zajmowali 17 miejsce.

- Piłkarz roku, na 2-gim miejscu znalazł się jakiś napastnik z Ceskich Budejovic, które nawet w pucharach nie grały. Pomyślałem sobie, że to bug, a w następnym roku na 3 miejscu pomocnik z Ceskich Budejovic :)

- Messi cienizna. Barca kupiła Zlatana i grała z atakiem Zlatan-Alexis-Neymar. Messi zakończył sezon ligowy z 9-oma meczami i 3 bramkami.

 

Czy to są uroki patcha czy może ten CM był taki nierealistyczny?

 

 

Problem z Ceskimi Budejovicami został rozwiązany:

Szkodi:

"Błąd z zawodnikami z ekipy Ceskie Budejovice będącymi w top3 światowej czołówki roku został wykryty i poprawiony. "

 

Dziwny zbieg okoliczności u mnie Lewego też kupiła Chelsea :))

I nie grają tak tragicznie.

A problem z messim jest taki że w cm 03/04 liczy się fizyczność o czym już dużo razy pisaliśmy, a messi raczej silny, wysoki itp. to nie jest :))

U mnie nie wygląda źle, na początku prowadziłem barce i grał jako napadzior więc miał więcej bramek, teraz przeszedłem ze mną do Man Utd i gra jako skrzydłowy i jak widać gdy się go dobrze ustawi, bramek tyle nie strzela, ale jak asystuje?! :) Przebił w rekordach asyst Naniego i Marko Marina po 16 asyst w sezonie. A gdzie jeszcze do końca sezonu :) Prawie półmetek :)

 

Edit: A w reprezentacji: 118 meczy i 45 bramek

 

 

 

Odnośnik do komentarza

szkodi,

dzięki za wytłumaczenie. Moja pierwsza myśl była taka, że jednak wolałbym żeby asystent wskazał mi kto lepszy jak w innych FMach, ale jak chwilę pomyślałem to rzeczywiście to zbytnie ułatwienie jest. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje wybory :)

 

Wczoraj odpaliłem próbne 1,5 sezonu Premier League na Twoim patchu 1.9 grając bez klubu i kilka rzeczy zwróciło moją uwagę:

- Barcelona w grupie LM przegrała 2x z Beitarem Jerozolima 3:1 i 3:0. Na wyjeździe Beitar w strzałach wygrał 12:0

- Chelsea zajęła 15 miejsce w lidze chociaż nie mieli żadnych poważnych kontuzji! Na następny sezon kupili Lewego, ale po 15 kolejkach i wyrzuceniu Jose zajmowali 17 miejsce.

- Piłkarz roku, na 2-gim miejscu znalazł się jakiś napastnik z Ceskich Budejovic, które nawet w pucharach nie grały. Pomyślałem sobie, że to bug, a w następnym roku na 3 miejscu pomocnik z Ceskich Budejovic :)

- Messi cienizna. Barca kupiła Zlatana i grała z atakiem Zlatan-Alexis-Neymar. Messi zakończył sezon ligowy z 9-oma meczami i 3 bramkami.

 

Czy to są uroki patcha czy może ten CM był taki nierealistyczny?

 

Beitar w tej wersji był uberprzepakowany, a ja go nie tykałem. W nowej wersji tego już nie będzie ;) Podobnie było z CSKA Sofia itd. Trochę czasu zajmie, aż wszystko będzie okej, ale takie problemy muszą być wytykane przez ludzi bo wtedy mogę spokojnie to zrobić i zwrócić na to uwagę.

 

Messi został podkozaczony w nowym patchu i mogę powiedzieć, że dostaje nawet nagrodę za zawodnika roku :P Jeśli nie masz odpalonej ligi hiszpańskiej to Lionel będzie miał tylko 9(3) bo gra zlicza wszystkie mecze tylko z pucharów europejskich.

 

Ceske Budejovice jużnaprawione jak pisał mój ulubiony Boixos.

Nagrody dla piłkarzy to od zawsze jest problem tej gry i są dziwnie przyznawane. Nagrodę dla młodego piłkarza na ten przykład przyznawano w moich karierach zawodnikom,którzy zagrali jeden mecz w sezonie z ławki i dostawali w nim ocene 6. Mimo to byli uznani "młodymi piłkarzami roku". Nie ma co się tym przejmować. Natomiast Chelsea to akurat ewidentny problem gry. Mou gra na patchu ustawieniem 4-2-3-1. A ta taktyka jest totalnie nieskuteczna i nie działa w cmie. Stąd biorą się problemy z pozycją Chelsea i zwalnianiem Mou. ;)

 

4231 jest nieefektywne jak pisał smigler. Mourinho ma już nową 4-4-1-1 ustawione w nowym patchu. Jka to będzie wyglądać? Aronou bo liga angielska pójdzie ostatnia i testy będę przeprowadzał wtedy.

 

Natomiast Chelsea to akurat ewidentny problem gry. Mou gra na patchu ustawieniem 4-2-3-1. A ta taktyka jest totalnie nieskuteczna i nie działa w cmie. Stąd biorą się problemy z pozycją Chelsea i zwalnianiem Mou. ;)

Czyli wystarczy, że przed rozpoczęciem sezonu zmienię Mou preferowane ustawieniew edytorze? Bo w grze pamiętam, że nawet po odejściu Jose Chelsea dalej grała piach.

btw. rozwaliło mnie, że Jose ma w "Disliked staff" Romana Abramovicha :P

 

Miał akurat dodanego Abramovicha bo wcześniej raczej bardzo go nie lubiał. Kasa i brak możliwości sukcesu w Realu przekonała go do powrotu. Dobrze wypomniane i zmienione w bazie. Dodatkowo plusik oczywiście.

 

Czekam na więcej komentarzy :D

 

Odnośnik do komentarza

a czy poprawiasz też wysokości kontraktów?

Bo to co również przykuło moją uwagę to zarobki graczy Bayernu na poziomie graczy Dortmundu czy niesamowicie wysoki kontrakt Pandeva równy zarobkom Messiego (110k E tygodniówki o ile dobrze pamiętam)

 

 

Dzięki za zgłoszenie Pandeva. Jużgo nie ma, ale jeśli chodzi o dyskusje co do CMCU to zapraszam do naszego topiku by nie zaśmiecać kąciku ;) Nie zmieniam kontraktów bo są inne realia i musiałbym mieć przelicznik jednak na "stare" czasy.

 

 

gram juz z 9 sezon nie wiem kiedy to zauwazylem poczatkowo nie przeszkadzalo ale teraz nie mam juz co robic z kasa poza tym czuje przemozna chec (jak zwykle) rozpoczecia kolejny raz od nowa ;)

otoz wydaje mi sie ze grajac mecze towarzyskie na wyjezdzie lub wyjazdowe w lidze mistrzow/pucharze uefa przejmuje dochody z biletow przeciwnika :jupi: i o ile w meczach towarzyskich sa to kwoty rzedu 26k euro to juz grajac z interem chelsea czy jakimkolwiek innym wielkim klubem juz ok 1,400,000 euro do przodu za mecz..

dalbym sie jeszcze nabrac na to ze to normalne (rozprowadzanie wejsciowek dla wlasnych kibicow po zawyzonych cenach :king: ) gdyby nie sytuacja jaka ma miejsce po meczach u siebie w lidze mistrzow: przychody z biletow powiedzmy 170k euro plus do tego wiadomosc w skrzynce o rekordowych zyskach ze sprzedazy biletow w wysokosci uwaga 500k...rozumiem ze to jakis przyjemny bug - dawno nie gralem ale nie przypominam sobie takiej sytuacji z przeszlosci - i przeinstalowanie gry + patchy powinno pomoc?

 

 

Powiem Ci, że ja osobiście nigdy, ale to nigdy nie zauważyłem tego, choć mniejszymi klubami gram zawsze ;) Tak czy inaczej to może nie jest bug, ale jako przezorny i zafascynowany nowością na pewno się temu przyjrzę. Może ktoś inny zna odpowiedź na to pytanie?

 

 

- od dwoch sezonow nie otrzymuje szczawikow do u-18 - pozmienialem kontrakty z juniora na obiecujacy szczawik ale majac 96 graczy na utrzymaniu z czego polowa lub wiecej ponizej 20 lat ponownie 30 czerwca (gram tylko polskimi klubami) nie dostalem zadnego czesia do oceny - pytanie gdzie lezy limit i od czego jest dokladnie uzalezniony nowy zaciag

Zaciąg do młodzików jest zależny przede wszystkim od tego ilu masz ich w u20. Nigdy nie miałem 90 zawodników w drużynie, a więc strzelam, że jakiś limit jest po 50tce.

 

 

 

 

- kibice na stadionie...czytalem ostatnio jak to lesnodorski placze ze srednia frekwencja w tym roku spadla do 10k (pisze z pamieci) ja mam 2012 30000 krzeselek na lazienkowskiej z podgrzewana plyta boiska i nawet na 1/4 LM nie ma kompletow (dalej nie dochodze :) ) rekordem bylo spotkanie przeciwko albanczykom w fazie grupowej LM - ponizej 4000 widzow , o krajowym podworku to w ogole nie ma co sie rozpisywac..pytanie brzmi czy sa w grze jakies sztywne limity na polska wies czy tez sytuacja jest rozwojowa - w sumie frekwencja wg statystyk co roku sie podnosi o ten tysiac dwa ale to glownie za sprawa finalu pucharu polski gdzie przychodzi FULL! i rozgrywek LM/PU - tylko tysiac dwa na plus to troche lipa jak ja znowu dostawiam kolejne 5k fotelikow z podgrzewanym siedzeniem miejscem na szampana i jacuzzi na zapleczu..

 

Gra ma wpisane statystycznie przychody kibiców - najmniejsze, średnie i największe (w CMCU jest to ustawione na 11000/22000/31000). Te zwiększają się od tego czy drużyna wygrywa czy nie, gdzie gra itp. Co prawda dzieje się to bardzo wolno w CMie, ale to chyba jedna z największych bolączek w całej grze. Dobrze działa to jednak w bardziej cywilizowanych krajach, aniżeli w naszym dzikim kraju ;) Podgrzewana murawa nic do tego nie ma, bo to kwestia grania w piłkę - trybuny nie są ogrzewane :>

 

 

 

- reputacja klubu - wartosc odgorna czy rozwojowa?? gdy gralem przed laty nawet zdobywanie seryjnie ligi mistrzow nic nie dawalo moze patche cos zmienily a moze trzeba czegos wiecej (dluzszy okres gry)?

Rozwojowa, choć tak naprawdę słabo to działa w mniejszych krajów. Jest na tym forum nieco osób narzekających na ten aspekt gry w Polsce. Podobnie zresztą jak obywatelstwo Polski :)

 

 

 

- o rozwoju potencjalu juniorkow widzialem jakis artykul na tej stronie i ogolnie pokrywa sie z moimi obserwacjami czyli na czuja :)(determinacja pracowitosc) ?? reszta parametrow ukryta a w profilu malo kiedy szczawik ma cos poza "obiecujacy"..

 

Osobiście czuj to jedno, a patrzenie jak zawodnik gra to drugie. Niektórzy polują w dane daty generacji regenów i przeczesują inne ekipy, aby znaleźć kolejnego Zlatana czy cuś. Ja sam tak nie robię bo to jest za proste :P

 

 

 

- gram na slabym lapku - po tych 9 sezonach gra mi zaczyna momentami przymulac jakby antywirus sie wlaczal po dluzszej chwili mija i jest tylko lekko irytujace ale moze jest na to jakis sposob??

 

Masz jakieś dodatki graficzne czy cuś? Antywirusy potrafią też dobrze zamulić kompa.

 

 

 

- w zwiazku z powyzszym gram tylko 1 wyprofilowana lige i jak rozumiem to jest powodem dosyc silnej pozycji polskich zespolow w europie i raczej przy dluzszych karierach zapewne tendencja normalna??

 

 

Jeśli sam odnosisz sukcesy co podkreśliłeś to reputacja ligi nieco rośnie, a one same dobrze grają. Jeżeli grasz na małej bazie to nie jestem zbyt zdziwiony ;)

 

Sprawdziłem na teście z odpaloną ligą francuską. Oto wyniki polskich ekip do sezonu 16/17.

 

+ Legia w sezonie 03/04 awansowała do fazy grupowej LM. Grała tam z Bayernem, Porto i Milanem. Bilans bramkowy 0:16 i łomot w 6 meczach :P W sezonie 05/06 doszła do 3 rundy Pucharu UEFA i odpadła w dwumeczu z Valencią 0:1. Reszta to poniżej oczekiwań.

+ Lech kilkukrotnie doszedł do 2 rundy Pucharu UEFA i odpadał tam z Betisem, Spartakiem, Saint-Etienne, Zurychem, Naftexem, NAC, Monaco i Brugge,

+ Podobnie było ze Śląskiem, który musiał uznać wyższość Sevilli, CSKA Moskwa, Bastii czy Lazio,

 

Polska jest 23 w rankingu UEFA.

Odnośnik do komentarza

w celach testowych zainstalowalem gre na drugim kompie co prawda planowalem sprawdzic w wersji pierwotnej ale na win7 odpala tylko po spatchowaniu do 4 1 5

wybralem wiselke wzialem urlop do rozgrywek LM ustawilem slynna taktyke diablo ktora jest czystym exploitem troche zabawy S&L i ruszylem na podboj LM

 

widac dochody (z biletow w LM/PU ) na wyjezdzie z wielkim rywalem rzedu 1,5 M euro sa normalka - baaardzo dawno nie gralem tak na powaznie i jakos wzbudzilo to moje zdziwienie

w sumie wciaz budzi ale przynajmniej bede gral z czystym sumieniem :D

 

to teraz tak z ciekawosci dlaczego i za co? ;) w sumie nie wiem jak to funkcjonuje w realu czy klub otrzymuje jakas bezplatna pule biletow dla wlasnych kiboli (kibice w polsce siedza grzecznie w domu przed TV i bez odpalonych rac) i intratnie je rozprowadza czy jak?

Odnośnik do komentarza

heh racja dlatego pewnie byly same porazki nie odznaczylem tego ptaszka aby grac aktualna taktyka :D - na czas meczu tez bralem urlop ale to w sumie malo istotne chcialem tylko w pare minut zaliczyc kilka miesiecy sezonu sprawdzajac przed i po meczu stan klubowej kasy konkretnie pozycje nr1 czyli dochody z biletow

Odnośnik do komentarza

1. chciałem zapytać jak u was wygląda wystawianie składu. Bo muszę przyznać, że gra mocno myli pozycje zawodników.

Dajmy np. Dortmund na patchu 1.99.

Gundogan jest oznaczony jako OP Ś. Gdy go sprawdzam w edytorze to pokazuje, że nominalna pozycja to PŚ (20, OP Ś to jedynie 15) Skąd my to możemy wiedzieć nie korzystając z edytora?

Erik Durm w grze oznaczony jest jako O PL. W edytorze wartość "pomocnik" na poziomie 13. Ale to wiem tylko z edytora. Skąd my to możemy wiedzieć w grze? Chciałem go porównać (żeby zobaczyć, że może grać właśnie jako pomocnik) z jakimkolwiek pomocnikiem, ale nie mogę! Mogę porównywać tylko graczy grających na tych samych pozycjach.

 

Macie na to jakieś inne sposoby, które nie wymagają korzystania z edytora (bo przez to trochę czuję się jakbym oszukiwał) :P

 

2. czy istnieje jakiś patch pozwalający gracz w rozdzielczości większej niż 800x600?

 

3. Na jakich pozycjach wystawiacie graczy opisanych jako Napastnik lewy/prawy. Tak jak skrzydłowych, czyli pomiędzy linią środka pola a napastników czy równolegle to napastników?

Odnośnik do komentarza

1. Przede wszystkim trzeba eksperymentować. Gra pokazuje w głównym profilu pozycję i strony równe 15 lub wyżej. Tak, że możesz mieć OP L/Ś/P ale może być najlepszy na lewej stronie, a środek i prawa może mieć na 15ście. Eksperymentowanie i przeglądanie to najlepsza sprawa. Ja zawsze patrzę na umiejętności piłkarza to raz, a potem na jego pozycje. Jeśli nie gra na tej na której bym go widział to albo go opylam, albo testuję na nowej starając się go przekwalifikować na nową pozycje.

 

Co do porównywania zawodników na tej samej pozycji to masz i nie masz racji ;) Co prawda nie porównasz Schiebera do Durma, ale spróbój sobie już to zrobić z Błaszczykowskim, Hofmannem czy Reusem. Szukaj zawsze zawodników z tej samej strony boiska. Ten Durm jest prawy i lewy, a więc do środkowego go nie porównasz bo to jak porównywanie bramkarza do napastnika.

 

2. Możesz grać przecież na pełnym ekranie ;)

 

3. To wszystko zależy od umiejętności ;) Często mogą to być napastnicy schodzący na boki. Przypuszczam, że chodzi Ci tutaj (snuję, że grasz BVB) o Aubemeyanga :P U mnie byłby AMR, albo AMC, lub dochodziłby jako zmiennik Schiebera lub Lewego :P

 

Rozróżnić trzeba 2 pozycje - snajper i napastnik (tak to chyba w polskiej wersji jest). Napastnik (forward) to AMC z domieszką SC a więc wypośrodkowana pozycja. Taki Rooney swego czasu czy podczepiony napastnik. Tak dobrze ich próbować :P

Odnośnik do komentarza

1. Tutaj właśnie problem z pomocnikami. Przykład Gundogana, który niby jest ofensywnym pomocnikiem, ale to już mi wytłumaczyłeś poniekąd w innym wątku (aczkolwiek strasznie to mylące). Z Durmem już rozumiem.

2. Strasznie to wszystko duże, ale trzeba się przyzwyczaić :)

3. Narazie tylko testuje, bo muszę wpierw popracować trochę. Na gre będzie czas później :) I tak, chodziło o Aubemeyanga :) To jest akurat łatwiejszy przykład, bo jest dobrym skrzydłowym i może grać AMR, ale co z innymi zawodnikami, którzy mają pozycję tylko jako boczny napastnik? Ustawiałeś kiedyś taką taktykę z bocznymi napastnikami?

 

Naprawdę potrafisz tak długo testować? Przecież żeby sprawdzić czy dany zawodnik może grać na innej pozycji niż tak którą wskazuje gra to może cały sezon minąć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...