Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2009/2010


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem udany sezon z mojej perspektywy :).

 

Lech (65) - wreszcie będzie miał szansę powalczyć w LM - jak polegnie, to już wtedy bez komentarza :P.

 

Wisła (62) - w sumie nic powiedzieć nie można, bo wystarczył jeden inny wynik i to Wiślacy by świętowali.

 

Ruch (53) - nie znam, nie kibicuję, ale w pełni gratuluję, bo udowodnili, że można :).

 

Legia (52) - amen! Ja naprawdę lubię ten klub, ale najgorsze w obecnej sytuacji byłoby, gdyby awansowali do pucharów. Zaraz by się zaczęło, że w sumie to skład OK, że wynik niezły etc. A tak niech ci co mają takie możliwości, pójdą po rozum do głowy i zaczną zmieniać klub. Dodam tylko, że Legia zdobyła w ostatnich 4 meczach 1 punkt...

 

Bełchatów (48) - chyba ostatni ich taki sezon. Pucharów nie ma, sponsor bodaj się wycofuje, połowie składu kończą się kontrakty...

 

A potem cała reszta... Szósta Lechia (37), dziewiąty Śląsk (36), jedenasta Jagiellonia (34) i trzynasta Polonia Warszawa (33). W sumie jedna kolejka inna i mogłoby być inaczej :). Chociaż warto wspomnieć, że Jagiellonia miała 10 "oczek" mniej.

 

Arka (28) - utrzymanie w lidze.

 

Odra i Piast (27) - spadek.

 

Teraz pozostaje tylko czekać na puchary.

Odnośnik do komentarza

Gala już się odbyła.

 

W niedzielę w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca sezon 2009/10 polskiej Ekstraklasy. Trzy najlepsze drużyny sezonu odebrały pamiątkowe medale. Poznaliśmy też m.in. najlepszego piłkarza sezonu.

 

Przypomnijmy, że mistrzostwo Polski wywalczył Lech Poznań. Na drugim miejscu rozgrywki zakończyła Wisła Kraków, a na trzecim uplasował się Ruch Chorzów. Na szyjach piłkarzy tych klubów zawisły odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale.

 

Podczas gali poznaliśmy też najlepszego zawodnika minionego sezonu. Został nim Robert Lewandowski, który chwilę wcześniej odebrał także nagrodę dla najlepszego strzelca ligi.

 

- Naprawdę się cieszę. Dziękuję kolegom z drużyny. Cały zespół pracował na mój dorobek. Wiadomo, że napastnik żyje z podań. Dziękuję też sztabowi szkoleniowemu i całej rodzinie - powiedział Lewandowski.

 

Odkryciem roku został uznany napastnik Ruchu Chorzów Artur Sobiech. W zakończonym sezonie dziesięciokrotnie pokonał on bramkarzy przeciwnika. - Chcę podziękować drużynie i sztabowi szkoleniowemu oraz każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu - powiedział.

 

Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna Polonii Bytom. Pamiątkową statuetkę odebrał w imieniu klubu prezes Damian Bartyla. - Niezwykle się cieszę. Dziękuję w imieniu zawodników, trenerów i kibiców. Jednocześnie chcę pogratulować serdecznie mistrzowi Lechowi, wicemistrzowi Wiśle, no i Ruchowi Chorzów, najlepszemu ze śląskich klubów w zakończonym sezonie - powiedział Bartyla.

 

 

 

źródło: Wirtualna Polska

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...