Skocz do zawartości

Jagiellonia w FM 2010


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Brunonowi podwyższyłbym balans i drybling o 1-2 oczka, waleczność o 1 w górę, podania i long shoty o 1 w dół. No i warto pomyśleć o podniesieniu PA...

 

Gikiewiczowi podniósłbym nieco ekscentryczność. To silna osobowość - przy 8 wypada jak bezpłciowy mięczak. Refleks 11 to też mało, tu akurat nie można mu odmówić umiejętności. Opanowanie 13 w tak młodym wieku to jednak chyba ciut za dużo.

 

Kojasevic technika 9 :rotfl: Tu się powstrzymam od większych komentarzy bo ogólnie mocno pojechałeś po bandzie...

 

Królowi odjąłbym trochę z ustawiania się, dośrodkowań i dryblingu, tak po 1-2 oczka.

Odnośnik do komentarza

Prof nikt Cię nie zmusza do wypowiadania się, pilnuj swojego Lecha.

 

Ten temat jest po to żeby dyskutować. Dałem screeny nie po to żeby się pochwalić tylko żeby usłyszeć sugestie bo mogłem się z pewnymi atrybutami zagalopować. MarioWO(L)F widać to rozumie, jego starszy stażem kolega już nie. Co do fragmentu z instrukcji to go znam doskonale ale mówię to po raz kolejny - jeżeli będę uważał, że zawodnik zasługuje na wysoki atrybut to mu go dam. Atrybuty >15 nie są zakazane, a niewskazane. Poziom polskiej ligi jest słaby ale to nie znaczy, że jakiś zawodnik nie ma prawa mieć cech na poziomie europejskim.

 

Vami Kojasevic ostro mnie rozczarował wiosną to mu się dostało ale zgadzam się, że technika (9) to za nisko. Do edycji. Co do Króla to on ma obniżony positioning, w 9.0.3 miał 14 ;)

Odnośnik do komentarza

"jeżeli będę uważał, że zawodnik zasługuje na wysoki atrybut to mu go dam" - to jest podejście rodem z włoskiego researchu i główny powód, dla którego włoska część bazy rok w rok jest spieprzona. Instrukcje są po to, żeby się do nich stosować.

 

Off the Ball 19 mają Berbatow, Eto'o czy David Villa, Rooney i van Nistelrooy mają 17. Jeżeli uważasz, że napastnik, który w miarę sprawdził się w jednym średniaku Segunda Division, w drugim już raczej nie, a w Championship zaliczył spektakularną klapę, zasługuje na OtB 19, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

 

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

My z łaski bożej FYM składamy przeprosiny wielkiemu researcherowi wielkopolskiemu, hetmanowi poznańskiemu że w naszym poprzednim poście nie szukaliśmy przebaczenia za danie Tomaszowi Frankowskiemu OtB (19), a jedynie przyznaliśmy się do tego, że mogliśmy przesadzić z naszą oceną co doprowadziło, że ów researcher musiał dokonać siermiężnych poszukiwań w bazie atrybutu owego wśród znamienitych rycerzy z zachodniej części Europy. Och my niegodni wchodzić w polemikę z nieomylnym hetmanem Marcinem. Chwała mu po wsze czasy, a na nas wstyd wielki i hańba :doh!:

 

P.S.

IMO Frankowski jest lepszy w grze bez piłki niż Berbatow :keke:

Odnośnik do komentarza

Napiszę po kolei to co rzuciło mi się w oczy odnośnie wklejonych screenów.

Frankowski: gra z pierwszej piłki i gra bez piłki po 1-2 punkty w dół, na tym poziomie jest jednak za wysoko. Strzały z dystansu - 12 to też troche za dużo, Franek nie za wiele bramek w życiu strzelił w ten sposób. Można za to podwyższyć przyspieszenie, gdzieś do 12-13, dla tego zawodnika jest właśnie bardzo charakterystyczne szybkie pierwszych kilka kroków przy starcie do piłki, zwłaszcza, że w tym wieku ten atrybut będzie mu szybko leciał, co nie byłoby zgodne z jego rzeczywistą motoryką. No i przewidywanie - to jest przecież właśnie to z czego Frankowski słynie, powinno być z 15-16.

Z Kojasevicem ostro pojechałeś. Trzeba pamiętać, że w rundzie jesiennej był on bodaj najlepszym zawodnikiem Jagiellonii, a ja gdybym spotkał go z takimi statami w swoim składzie od razu wystawiłbym go na liste transferową.

Gikiewicz - to bardzo dynamiczny bramkarz, z dobrym refleksem i przydałoby się to oddać w statystykach.

Król zrobiony bardzo dobrze, można ewentualnie obnizyć jeszcze bardziej koncentracje, bo z tym ma ewidentnie problem.

Grosicki - takie statystyki mogą być, zwiększyłbym może drybling. Może patrząć na to obiektywnie należy mu się rzeczywiście gdzieś na poziomie 13, ale znając praktykę FMa taka liczba nie pozwoli mu na przeprowadzenie nawet połowy takich dryblingów, jakie pokazywał w tej rundzie. No i oczywiście PA, nie wiem ile dałeś, ale uważam, że powinno być ok 140.

Bruno - tu wprowadziłbym dwie drobne korekty, strzały z dystansu w dół do góra 11, w tej rundzie próbował pewnie z kilkadziesiąt razy tak zakończyć akcje, a większość tych strzałów była w okno tego pana na górze. Zakładam oczywiście, że żadne Nowackie, ani inni jego pokroju piłkarze nie będą przepakowani, bo w takim przypadku nie ma co się hamować - Bruno musi być w górnej połowie najlepszych środkowych pomocników ligi.

Bardzo jestem ciekaw jak odwzorujesz Geworgyana, ten zawodnik jeszcze chyba nigdy w historii FMa nie miał statystyk na jakie zasługuje.

Średnie CA Jagiellonii powinno być gdzieś na poziomie 7 miejsca w lidze, a po dobrych wzmocnieniach nawet wyżej, mam nadziej, że tak to właśnie odwzorujesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
A może by tak dla odmiany ad meritum?

 

Cytując poetę... You get what you give. Wybacz, że nie po łacinie, w szkole bardziej przykładałem się do przedmiotów ścisłych.

 

Zastrzeżenia to miał Mario i rafalzi. Ty się wtranżoliłeś w temat buńczucznymi tekstami, że komentować Ci się nie chce.

Odnośnik do komentarza

Nie wyciągnąłeś wniosków z poprzednich postów. Może zatem będziesz spokojniej spał jak to napiszę drukowanymi - FRANKOWSKI NIE BĘDZIE MIAŁ "OFF THE BALL" NA POZIOMIE 19.

 

Ale wysokie mieć będzie. Jak na naszą ligę bardzo wysokie. Obejrzyj np. gola w meczu z Legią (zdaje się nawet wybrany bramką rundy) jak chcesz uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie!

 

Nie lubie zadufania w sobie ale nie lubie tez grac w gre, ktora nie ma sensu. Jestem Wislakiem wiec osmiele sie powiedziec, ze cos na temat OtB "Franka" wiem.

Pietnastka bylaby wlasciwa, moze +1 czyli 16 wydaje sie byc sprawiedliwa ocena.

 

Owszem, mozna sie umowic, ze pilkarze z takim talentem jak Frankowski i w jego wieku widzieli juz chyba wszystko na boisku i potrafia wysmienicie czytac gre. Ale idac takim tropem mozemy wygenerowac tuziny gosci z mentalnymi dwudziestkami i w Chinach i na Wyspach Owczych. A nie o to chyba chodzi nieprawdaz?

 

Uszanujcie tez fanatykow z innych krajow, dla ktorych Polska jest nierzadko egzotyczna. Tacy ludzie odpalajac gre na ogromnej bazie danych i wybierajac jakas odlegla lige nie chca byc zasypywani roznymi 'kfiotkami' bo cos tam sie komus wydawalo na drugiej Polkuli. Widelki to nasz przyjaciel (takze graczy, bo 'tylko' graczem jestem) a nie wrog, zostaly ustalone po to zeby ta ogromna ilosc lig w grze miala sens.

Odnośnik do komentarza

Ale jakieś tam wytyczne co do atrybutów też istnieją.

Z tego co pamiętam to 13 u polaków, to dla graczy niemal wybitnych, najbardziej wyróżniających się.

Taka już nasza liga.

 

I tyczy się to także Franka.

Czy w lidze hiszp/ang też tak świetnie się ustawiał?

Może i tak, ale obrońcy ustawiali się lepiej niż Ci w Polsce i Tomek, bez wątpienia jeden z czołowych napastników w Polsce ostatnich lat, w zasadzie nie zaistniał. Jak dla mnie 16 GPP, to już totalny max.

Odnośnik do komentarza
Umiejętności naszych piłkarzy są na tyle małe, że w skali światowej atrybut 15 i wyżej powinien być rzadkością. Przeciętna wartość atrybutu dla piłkarza I ligi powinna wynosić około 10. Atrybut 13-14 to już zawodnik na danym polu wybitny w naszej lidze.

 

To tyle jeśli chodzi o wytyczne dla researcherów. Jak zaznaczyłem wysoki atrybut powinien być rzadkością co nie znaczy, że w ogóle nie powinien występować. Co do samych progów to się z tym zgadzam ale jeśli chodzi o atrybuty... techniczne. W sumie również fizyczne bo niestety w naszym kraju zbyt małą uwagę przywiązuje się do treningów siłowych i motorycznych. Ale zawsze byłem, jestem i będę przeciwko jakimkolwiek progom związanym z atrybutami mentalnymi. Dlaczego zawodnik z Polski ma być ograniczony jeśli chodzi o takie sprawy jak koncentracja, pracowitość czy waleczność?

Odnośnik do komentarza

Bo na tle słabej polskiej ligi i przeciętnych rywali jego ustawianie się czy gra bez piłki może i wygląda nieźle.

A popatrz na to jak polscy zawodnicy, czasem wręcz wybitni jak na Ekstraklasę, radzą sobie zagranicą?

Z czego to wynika? A właśnie z tego, że polska liga jest bardzo słaba i wcale nie trzeba być mega-gwiazdą, żeby na jakimś tam polu się wyróżnić.

 

Oczywiście są wyjątki typu waleczność - faktycznie, walczyć wszędzie można tak samo.

Ale na przykład ustawianie się... To że przykładowo Bosacki dobrze się ustawia wynika z tego, że poziom ligi jest słaby. Ciekawe czy tak samo dobrze radził by sobie w Premiership? Pewnie nie. A jak dasz mu powiedzmy 16 to w każdej lidze sobie poradzi z tym aspektem identycznie. A jak dasz mu 13 to w Polsce i tak będzie sobie radził świetnie (tak, jak w rzeczywistości) ale już w La Liga będzie w tym względzie przeciętniakiem. (tak, jak w rzeczywistości).

 

Takie jest moje subiektywne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...