Skocz do zawartości

Scenowy Peryskop


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chcę tutaj wyolbrzymiać tego i pisać nie na temat, ale: owszem, wypada na forum publicznym pisać zgodnie z zasadami polszczyzny i ortografii ale nie należy tak publicznie wytykać innym błędów... Takie rzeczy to się chyba poza tym pisze na privie. Poza tym z tego co mi się wydaje to wszyscy wiedzą jak się piszę "pojedynczy", ale szanowny Seju musiał oczywiście zabłysnąć swoją "wiedzą ortograficzną".

To tak tylko na ten temat już nie chce by temat szedł w innym kierunku więc proszę o powró do starego tematu :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W związku ze zmianą "planu wydawniczego", najnowszy numer "Scenowego Peryskopu" pojawi się nie w środę 15 lipca, a w piątek 17 lipca. Zdecydowaliśmy, że kolejne numery będą pojawiać się w każdy "środkowy" piątek miesiąca (tj. najbliżej połowy miesiąca). Wstępnie kolejne numery pojawią się:

 

# 17 lipca

# 14 sierpnia

# 18 września

# 16 października

# 13 listopada

# 18 grudnia

 

Reasumując - trzeci numer "Scenowego Peryskopu" już w piątek, 17 lipca.

Odnośnik do komentarza
Wielki Przegląd Manifestów Peryskopu - Perez i demrenfaris o blogach na CM Revolution.

 

Jakoś nie pasuje mi tu ten tytuł, niby wiadomo o co chodzi, ale równie dobrze można pomyśleć "Manifesty Peryskopu". Lepiej według mnie brzmiałoby "Wielki Przegląd Manifestów przez Peryskop"

:)

Ale to taki czepianie się małe :P

Odnośnik do komentarza

Trzeci numer "Scenowego Peryskopu" do pobrania. 41 stron udało się "ścisnąć" i ostatecznie numer zajmuje zaledwie 3,5MB. Co w numerze - znajdziecie tutaj.

 

Linki:

 

# CM Revolution

 

# File Front

# Mega Upload

# RapidShare

 

Oczywiście czekamy na komentarze. Kolejny numer pojawi się 14 sierpnia i mamy nadzieję, że uda się nam urozmaicić formę zinu (skład, zdjęcia). Tymczasem życzę miłej lektury.

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem nie przeskoczyliscie poziomu drugiego numeru.

 

Bardzo duzo zapychaczy z serii symulacji rozgrywek - dla mnie takie teksty maja dosc mala wartosc, bo u kazdego gra generuje inne transfery czy wyniki. Wreszcie - za malo informacji dotyczacych taktyki, metodologii gry, za malo analizy czynnikow... To wszystko stawia pod znakiem zapytania wiarygodnosc eksperymentujacych jako testerow. Nie wiem, czy czytac to jako luzne pisanie palcem na wodzie (w takim razie czemu az tyle stron?!), czy jako eksperymenty majace na celu uwydatnienie jakiegos mechanizmu gry (co byloby bardzo interesujace, chociaz wymagaloby uwzglednienia wielu czynnikow, ktore sie w artykulach pomija - np. zgranie w przypadku wymieniania calej jedenastki albo zbyt krotki okres eksperymentu).

 

Bardzo zawiodlem sie na tekscie o manifestach - rozwleklosc mu nie sluzy, podobnie jak forma dwuglosu. Co to za dwuglos, skoro czesto powielacie mysli i idziecie jedna sciezka rozumowania? Zabraklo mi szerszego i bardziej wnikliwego spojrzenia, poczytalem mnostwo uproszczen i ogolnikow o blogosferze, natomiast zabraklo mi studium przypadku z prawdziwego zdarzenia. Przeglad jest wielki tylko rozmiarem, niestety nie trescia.

 

Porada Manka rowniez kontrowersyjna, zwlaszcza z punktu widzenia doswiadczonego gracza, ktory niejeden maly klub doprowadzil do mistrzostwa. Moim zdaniem zle rozlozone akcenty - co komu po pieniadzach zaoszczedzonych na mlodych graczach, skoro tacy gracze musza sie dopiero rozwinac (o ile w ogole sie rozwina, bo zwykle tacy pilkarze maja bardzo ograniczony potencjal). Sprawy nie rozwiazuje banal, ze samymi juniorami grac sie nie da. O kontraktach to juz herezje - powie to kazdy, kto od razu po przejeciu klubu polzawodowego stara sie zachecic wiekszosc pilkarzy do pelnowymiarowego kontraktu (niewielki wzrost wynagrodzen przeklada sie na duzo szybszy wzrost umiejetnosci).

 

Porada o pomocnikach - co miesiac to samo, opisywanie rzeczywistosci, nadawanie nowych nazw juz istniejacym kategoriom, zamiast konkretnych porad co do ustawien boiskowych i indywidualnych. Spalony trzymetrowy, jak zwykle.

 

Cieszy brak recenzji filmow etc. Wreszcie magazyn jest zinem tematycznym.

Odnośnik do komentarza

Dzieki SZk za sugestie dotyczace pisania tesktow symulacyjnych (bo to co piszesz apropo porad maniaca powtarza sie od poczatku i widac autor ma po prostu inna koncepcje tekstu) - licze, ze nasze eksperymenty poszerza sie o czynniki wspomniane przez Ciebie. Choc nawet bez tego ciesza sie duza popuarnoscia - niemniej jak rzeklismy, bedziemy sie starali zadowolic nawet tak wytrawnych malkonentow ;)

 

Co do przegladu - strasznie ciezko sie go pisalo, i choc daleko mi od stwierdzenia, ze porywalismy sie z motyka na slonce - wez pod uwage ogrom tekstu. Przeglad nie mial na celu sklasyfikowanie wszystkiego co sie da, nawet u was na stronie w podsumowaniach tygodniowych traktujecie notki wybiorczo, a wskazanie jakis scenowych talentow, ew. zachecenie do przegladania co lepszych notek naszego forumowego, nie wchodzacego za czesto na oficjalke, targetu. Dwuglos i problemy z nim zwiazane - coz, tu musialby sie wypowiedziec Perez, bo on dopisywal sie do moich akapitow.

 

To chyba tyle - przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem poza domem, a internet udaje mi sie dorwac baaaardzo rzadko, do tego na laptopie ktorego uzywam bardzo ciezko jest wstukiwac nasze fonty ;)

 

Peryskop na CFM

Odnośnik do komentarza

Mała prośba i apel do Scenowiczów :)

 

Do kolejnego numeru będę pisał artykuł na zasadzie "Kobieta, a FM-em" ;).

 

Jeśli mieliście jakieś ciekawe sytuacje z kobietami, które w dość oryginalny sposób się wyrażały na temat naszej pasji, gry w Football Managera, a może same próbowały zagrać to prosiłbym o kontakt na priv ze mną :). Może to być opinia Waszych mamusiek, dziewczyn, żon itd.

 

Wydaje mi się, że na pewno na forum są osoby, które miały ciekawe historie do opowiedzenia. Z góry dziękuje :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Już 14 sierpnia pojawi się czwarty numer "Scenowego Peryskopu". Z racji, że kilka osób pytało mnie czy może napisać tekst bądź deklarowało, że takowy napisze, informuję że deadline do tego numery ustalony został na poniedziałek 10 sierpnia. Jeżeli komuś zależy na publikacji w najbliższym czasie, proszę o przysłanie tekstu do 10-tego. Mój mail - perez@xl.wp.pl, w razie pytań proszę łapać mnie na GG - 2213780.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...