Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk jest wyciągany z obudowy (po wysunięciu z obudowy na swoje oko nie stwierdziłem jakichś widocznych uszkodzeń), po podłączeniu do kompa zaczyna pracować (słychać że się kręci, choć jest to inny dźwięk niż przed upadkiem).

Po podlaczeniu do komputera przy użyciu obudowy, czy bezposrednio? Bo trzeba ustalić, czy padł dysk, czy obudowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wizualnie na moje oko dysk wygląda ok. Podłaczam go do kompa przez USB, wtedy dysk zaczyna pracować i "mielić".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wizualnie na moje oko dysk wygląda ok. Podłaczam go do kompa przez USB, wtedy dysk zaczyna pracować i "mielić".

A sprawdzałeś czy bios go widzi ? Jaki dźwięk wydaje dysk ? Słychać "tykotanie" czy normalną pracę ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W biosie nie bardzo wiem jak sprawdzić czy komputer go widzi. A jeżeli chodzi o pracę dysku to odgłos przypomina właśnie "tykanie".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

masz mozliwosc sprawdzic na innej obudowie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym tutaj nie patrzył czy jest to wina obudowy. Jeżeli po podłączeniu dysku on "tyka" to znaczy, że w 98% jest mechanicznie uszkodzony, mogły pójść talerze bądź głowica. Możesz jeszcze spróbować pod inną kieszenią jak sugeruje jasonx ale skłaniałbym się, że dysk jest do du... tzn można wyrzucić do kosza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba tu ;)

Jakie dyski przenośne polecicie do 300 zł z 1 tb?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta