Skocz do zawartości
Rozpoczynamy kolejny cykl wyborczy. Można już nominować użytkowników, którzy powinni znaleźć się w XIV kadencji ModTeamu.
TEMAT Z NOMINACJAMI
Wujek Przecinak

Kącik remontowo-budowlany

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie kupujesz mieszkanie? Jaki developer? Jaka okolica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Zatorskiej. Rafin Deweloper.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz, siostra kupowała mieszkanie na nowym osiedlu w Szczecinie i potem tyle błędów budowlanych co znaleźli to bania mała. A tak musieli wszystko im naprawić za darmo, a potem w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im szybciej wykryjesz, tym mniej się będziesz potem wkurwiał. Póki masz gołe ściany, to łatwo poporawiać, gorzej jakbyś już się urządził.

BTW - niezłe wypiździejewo jak na Wrocław wybrałeś :-k No chyba, że pracujesz w okolicach Psiaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im szybciej wykryjesz, tym mniej się będziesz potem wkurwiał. Póki masz gołe ściany, to łatwo poporawiać, gorzej jakbyś już się urządził.

BTW - niezłe wypiździejewo jak na Wrocław wybrałeś :-k No chyba, że pracujesz w okolicach Psiaka.

Ma blisko do Sycowa :keke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dzialalnosc w Olesnicy wiec i tak bede musial tam dojezdzac. Mloda pracuje w Volvo na Mydlanej wiec jakos bardzo daleko tez nie ma.

Ma blisko do Sycowa :keke:

Na Sycowską tez blisko, wiec sie boj ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jesli to pod katem Olesnicy to ok. Ale jakbys robil w centrum Wr to bym pomyslal, ze Bog Cie opuscil, albo ze na 6 rano robisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jesli to pod katem Olesnicy to ok. Ale jakbys robil w centrum Wr to bym pomyslal, ze Bog Cie opuscil, albo ze na 6 rano robisz ;)

Żebyś Ty chociaż wiedział, co mówisz... ;) do lutego zeszłego roku pracowałem przy placu Legionów i jeździłem z Psiego do pracy jakieś pół godziny. Na 8mą rano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam na psiaku mieszkam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz, siostra kupowała mieszkanie na nowym osiedlu w Szczecinie i potem tyle błędów budowlanych co znaleźli to bania mała. A tak musieli wszystko im naprawić za darmo, a potem w ramach gwarancji.

Koniecznie sprawdzić też zasady gwarancji, coraz część deweloperzy dają zapis, że ingerencja w istniejącą ścianę powoduję utratę gwarancji, przez co rodzi się problem z dołożeniem/przesunięciem gniazdek, łączników, kranów itp. W związku z tym może to wykonać tylko Deweloper który kasuje za takie wykończeniówki o wiele więcej niż "Pan Miecio"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chce zalozyc ledy nad blatem w kuchni i mam juz wlasciwie wszystko oprocz wlacznika. No i pomyslalem ze warto byloby kupic taki bezdotykowy, z czujnikiem. Ktos z was ma cos takiego i moglby cos polecic? Widzialem kilka na allegro, ale sam nie wiem czy to dobre?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś do czynienia z budową keramzytem? Jakiś dom keramzytowy lub coś? :> Jest to dosyć ciekawa i tańsza możliwość budowania. Nie jest to popularne w Polsce. Mało o tym można poczytać źle, a jeszcze mniej uzyskać złe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domy pasywne nie są tańsze w budowie. Po drugie domy pasywne mają strasznie małe okna, a jak mają być większe to trzeba bardzo duże pieniądze wydać na okna. Jeszcze większe niż na te małe, które i tak są drogie bo muszą spełniać inne normy niż w tradycyjnych domach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może to:

http://www.pasywnedomy.eu/

?

To do mojego pytania? :p Nie, nie chodziło mi o części budowania, tylko o minusy tamtej technologii. Znalazłem zasadniczo tylko jeden minus: niektórzy piszą, że dobrze wzmocnić ramy na okna i drzwi zwykłymi cegłami. Reszta jest ponoć na tip top. Wysłałem do firmy projekt, którym jestem zainteresowany i zobaczymy, ile mi wyliczą za budowę w keramzycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że mały kroczek został uczyniony w budowie, która ruszy (do końca jeszcze nie wiem kiedy dokładnie) w bliskim czasie wrzucę i tu fotkę. Teren wyczyszczony, zaorany.

3bb9243482453.jpg

Zlecona robota. 800 metrów kwadratowych nawet nie miałem czym tego robić :)

Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł pochwalić się i wrzucić kolejne fotki z działalności na posesji.

Plan na razie taki:

w weekend majowy przekopać to,

zlać chemią,

w wakacje zacząć grodzić siatką.

PS. zapomniałem dodać, że w planie jest takie coś do wybudowania. A jak wyjdzie, to się okaże :) Mieliśmy już ze 3 pewne (takie na 120%) projekty. Aczkolwiek ten bije wszystkie oraz prawie nic nie trzeba w nim zmieniać (oprócz odbicia lustrzanego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile powinna wynieść cenna takiego domku w stanie surowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile powinna wynieść cenna takiego domku w stanie surowym?

Jak najmniej ;) Wg strony projekty ign jest to koszt rzędu (uśredniona cena) 80 470 zł netto. Znając życie, to można dodać koilka %. Myślę, że max 90 tys. W normalnej technologii.

Edyta: w domu gdzieś mamy wstępną wycenę tego projektu, więc poszukam.

Edytowane przez Makk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie z dziś.

8309c73de6002.jpg

Taki będzie widok z kuchni oraz jednego okien salonu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Budynek będzie oddalony od drogi (ściana tam gdzie stałeś jak zdjęcie robiłeś)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi