Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Zakupiłem uchwyt na ścianę do telewizora. Problem jednak w tym, że dopiero po wszystkim zdałem sobie sprawę z faktu, że sciana na ktorej chcę go umieścić jest zbudowana z tzw cegły dziurawki. Teraz szukam rozwiązania jak umieścić toto na niej bez ryzyka zbierania sprzętu z ziemi. Stolik, lub podwieszenie na suficie niestety odpadają.

 

Ktoś miał podobne dylematy, albo jest zdolniejszym majstrem niż ja (co w sumie nie jest ciężkie do osiągnięcia bo mam dwie lewe ręce)?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, z0nk napisał:

Zakupiłem uchwyt na ścianę do telewizora. Problem jednak w tym, że dopiero po wszystkim zdałem sobie sprawę z faktu, że sciana na ktorej chcę go umieścić jest zbudowana z tzw cegły dziurawki. Teraz szukam rozwiązania jak umieścić toto na niej bez ryzyka zbierania sprzętu z ziemi. Stolik, lub podwieszenie na suficie niestety odpadają.

 

Ktoś miał podobne dylematy, albo jest zdolniejszym majstrem niż ja (co w sumie nie jest ciężkie do osiągnięcia bo mam dwie lewe ręce)?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?116392-Montaż-kołków-w-cegle-dziurawce;) 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Wiem, nie ma jeszcze czym się pochwalić, ale... :P Po paru perturbacjach można powiedzieć, iż się zaczęło:



oDMEH6W.jpg

 

Humus zdjęty. Jutro mają zacząć robić wywiert i studnię. Od poniedziałku (no chyba, że upały dalej będą) ma ruszać geodeta do wyznaczenia budynku i fundamenty.

 

A tu ja stoję gdzieś koło kibelka, który ma być w domu :P 

 

wlcNSC9.jpg

 
  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ja stoję przed remontem i czuję się trochę jak jmk. Odnawiać schody czy robić nowe. Malować czy kłaść coś na ściany. Jakie lampy (tutaj to dopiero jest zagwozdka). Znaleźć kogoś, kto to zrobi...

 najlepiej, jakby to był ostatni tak duży remont w moim życiu :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Feanor napisał:

Ja stoję przed remontem i czuję się trochę jak jmk. Odnawiać schody czy robić nowe. Malować czy kłaść coś na ściany. Jakie lampy (tutaj to dopiero jest zagwozdka). Znaleźć kogoś, kto to zrobi...

 najlepiej, jakby to był ostatni tak duży remont w moim życiu :)

 

Ja do działania mam już praktycznie wszystko gotowe ;) Utknąłem w procesie urzędniczo-architektonicznym.

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dziś nie chce mi się rozpisywać o mniejszych i większych problemach z rozpoczęciem. Może jutro się za to zabiorę i coś tam skrobnę, żeby choć trochę pokrzepić serce i ogórek @jmk :D 

17 czerwca były już wykopane dołki na fundament i w sumie brakowało już tylko parawanów do plażingu :keke: 



JILKwAY.jpg

 

Studni nie dało się niestety zrobić, żeby była darmowa woda, gdyż wyszły dwa problemy: 1) głęboko kopać, bo gliny dużo, 2) za duży koszt by wyszedł zrobienie głębokiego wykopu. Więc daliśmy sobie z tym spokój. Trudno. Będziemy zbierać deszczówkę ;) 

 

Wczoraj już większe "dla oka" robótki się zakończyły. To fotka z dzisiejszego przedpołudnia:



Piy5AUv.jpg

 

W tym tygodniu mają zacząć stawiać ściany.

 

Zdjęcie panoramiczne z rogu działki z widokiem od tyłu do przodu :) 



AcID17t.jpg

  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Reaper napisał:

Jak już przyczepka z kebabem stoi, to nie jest tak źle w tej okolicy ;) 

Ta. W sumie mi trochę szkoda tych panów, co kopią i tam pomieszkują :/ Plus taki, że ciepło jest. Myślałem, że będzie postawiony jakiś taki deczko lepszy barak dla nich. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.05.2018 o 23:03, Feanor napisał:

Ja stoję przed remontem i czuję się trochę jak jmk. Odnawiać schody czy robić nowe. Malować czy kłaść coś na ściany. Jakie lampy (tutaj to dopiero jest zagwozdka). Znaleźć kogoś, kto to zrobi...

 najlepiej, jakby to był ostatni tak duży remont w moim życiu :)

 

na czym stanęlo? robisz sam czy jednak znalazłeś ogarniętą ekipę? 

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, klinsmann napisał:

 

na czym stanęlo? robisz sam czy jednak znalazłeś ogarniętą ekipę? 

 

Znalazłem kilka ekip. Ja jestem katastrofą jeśli chodzi o prace fizyczne, więc ograniczam się jedynie do odwalania boazerii i wyrzucania mebli. Ale ta mnogość ekip to też katorga ze zgraniem ich w czasie, bo albo:

a) są zarobione i mają wąskie okienka czasowe

b) nagle uciekli im pracownicy za granicę i mają opóźnienie

c) stolarz, który robi mi meble do kuchni i korytarza W DNIU STARTU PRAC ŁAMIE RĘKĘ

 

Po prostu klasyczne: :] 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, klinsmann napisał:

ja też nie mam zdolności, ale przerabiałem dwóch majstrów, na trzeciego nie było mnie stać. w 8 miesięcy po wprowadzeniu się skończyłem poprawki po tym co robił, została mi tylko jedna rzecz. niestety jak się nie znasz to nie upilnujesz :)

 

schody nowe czy odnawiasz?

 

Nowe. NIKT w mojej okolicy nie chciał odnawiać. 

A co do upilnowania to jasne, ale a naprawdę umiem jedynie operować wiertarko/wkrętarką i nic więcej (nawet z cholernym młotkiem nie jestem szczególnie zaprzyjaźniony)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...