Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

Im szybciej wykryjesz, tym mniej się będziesz potem wkurwiał. Póki masz gołe ściany, to łatwo poporawiać, gorzej jakbyś już się urządził.

BTW - niezłe wypiździejewo jak na Wrocław wybrałeś :-k No chyba, że pracujesz w okolicach Psiaka.

 

Ma blisko do Sycowa :keke:

Odnośnik do komentarza

Im szybciej wykryjesz, tym mniej się będziesz potem wkurwiał. Póki masz gołe ściany, to łatwo poporawiać, gorzej jakbyś już się urządził.

BTW - niezłe wypiździejewo jak na Wrocław wybrałeś :-k No chyba, że pracujesz w okolicach Psiaka.

Mam dzialalnosc w Olesnicy wiec i tak bede musial tam dojezdzac. Mloda pracuje w Volvo na Mydlanej wiec jakos bardzo daleko tez nie ma.

 

Im szybciej wykryjesz, tym mniej się będziesz potem wkurwiał. Póki masz gołe ściany, to łatwo poporawiać, gorzej jakbyś już się urządził.

BTW - niezłe wypiździejewo jak na Wrocław wybrałeś :-k No chyba, że pracujesz w okolicach Psiaka.

 

Ma blisko do Sycowa :keke:

 

Na Sycowską tez blisko, wiec sie boj ;)

Odnośnik do komentarza

A jesli to pod katem Olesnicy to ok. Ale jakbys robil w centrum Wr to bym pomyslal, ze Bog Cie opuscil, albo ze na 6 rano robisz ;)

 

Żebyś Ty chociaż wiedział, co mówisz... ;) do lutego zeszłego roku pracowałem przy placu Legionów i jeździłem z Psiego do pracy jakieś pół godziny. Na 8mą rano.

Odnośnik do komentarza

Bierz, siostra kupowała mieszkanie na nowym osiedlu w Szczecinie i potem tyle błędów budowlanych co znaleźli to bania mała. A tak musieli wszystko im naprawić za darmo, a potem w ramach gwarancji.

 

Koniecznie sprawdzić też zasady gwarancji, coraz część deweloperzy dają zapis, że ingerencja w istniejącą ścianę powoduję utratę gwarancji, przez co rodzi się problem z dołożeniem/przesunięciem gniazdek, łączników, kranów itp. W związku z tym może to wykonać tylko Deweloper który kasuje za takie wykończeniówki o wiele więcej niż "Pan Miecio"

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...

A może to:

 

http://www.pasywnedomy.eu/

 

?

To do mojego pytania? :p Nie, nie chodziło mi o części budowania, tylko o minusy tamtej technologii. Znalazłem zasadniczo tylko jeden minus: niektórzy piszą, że dobrze wzmocnić ramy na okna i drzwi zwykłymi cegłami. Reszta jest ponoć na tip top. Wysłałem do firmy projekt, którym jestem zainteresowany i zobaczymy, ile mi wyliczą za budowę w keramzycie.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Jako że mały kroczek został uczyniony w budowie, która ruszy (do końca jeszcze nie wiem kiedy dokładnie) w bliskim czasie wrzucę i tu fotkę. Teren wyczyszczony, zaorany.

 

 

3bb9243482453.jpg

 

Zlecona robota. 800 metrów kwadratowych nawet nie miałem czym tego robić :)

Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł pochwalić się i wrzucić kolejne fotki z działalności na posesji.

Plan na razie taki:

w weekend majowy przekopać to,

zlać chemią,

w wakacje zacząć grodzić siatką.

 

PS. zapomniałem dodać, że w planie jest takie coś do wybudowania. A jak wyjdzie, to się okaże :) Mieliśmy już ze 3 pewne (takie na 120%) projekty. Aczkolwiek ten bije wszystkie oraz prawie nic nie trzeba w nim zmieniać (oprócz odbicia lustrzanego).

Odnośnik do komentarza

Ile powinna wynieść cenna takiego domku w stanie surowym?

Jak najmniej ;) Wg strony projekty ign jest to koszt rzędu (uśredniona cena) 80 470 zł netto. Znając życie, to można dodać koilka %. Myślę, że max 90 tys. W normalnej technologii.

 

Edyta: w domu gdzieś mamy wstępną wycenę tego projektu, więc poszukam.

Edytowane przez Makk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...