Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy później...

Kolejne wyzwanie wakacyjne przede mną. Łopaty wbite, a więc nie ma odwrotu (pierwszy raz w życiu będę coś murował ;))

 

c0SSsdj.jpg

 

Sam wykop.

 

rhaZYdZ.jpg

 

Szalunek i cegły ułożone na wzór (poglądowo)

 

g7imG3Z.jpg

 

Trochę zebranych kamieni musi posłużyć za wzmocnienie

 

SxcqKXn.jpg

ground zero

 

Co to będzie? Chyba się łatwo domyslić. Będzie się działo :mrrr:

Odnośnik do komentarza

Dokumentacja jest w głowie. Wzoru nie pokażę, bo później będzie wstyd że mi nie wyszło. ;)

 

Podkusiło mnie to, że piwo już umiem zrobić, chleb się właśnie piecze, to jeszcze przydało by się coś do chleba ;) Nie jestem urodzoną złotą rączką, ale coś tam sklecić potrafię, więc co to za wyzwanie umurować dziesięć cegieł na krzyż. A na górę konstrukcja drewniana, to już mi bliższe. Mógłbym co prawda postawić starą beczkę, przykryć płóciennym workiem i dymić, ale jak kraść, to miliony.

 

Harmonogram będzie taki: do urlopu, tzn końca lipca chcę postawić palenisko, plus wylać osobno strop z deflektorem z prętów gwintowanych i kawałka blachy, a w trakcie urlopu ubić komorę wędzarniczą i daszek, a później... hulaj dusza :D

 

(taki jest plan optymistyczny ;))

Odnośnik do komentarza

BTW - fragment kojca dla psa widać na pierwszym zdjęciu, w prawym dolnym rogu - aktualnie wakat, bo ostatni pies rodziców poczuł zew natury i poszedł szukać szczęścia w świecie. W życiu bym nie zrobił kojca dla psa na betonie, bo ja lubię psy.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy śledzisz taki twój na youtube jak "5 sposobów na..." (https://www.youtube.com/user/5SposobowNa), od jakiegoś czasu "sprzedali się" Castoramie i dzisiaj oglądałem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=mWHGoodhxLk

 

powiem szczerze, ich wykonanie ma moim zdaniem trochę wad... a Ty jak chcesz rozwiązać górę ?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - kiedyś miałem plany postawić wędzarnie z kanałem dymnym, ale podobno ten typ nie wybacza błędów konstrukcyjnych (ciężko zapanować nad temperaturą dymu, cug albo jest za mocny, albo się cofa itp:). Ja stawiam z paleniskiem bezpośrednim (tzw kibelek, kapliczka, czy konfesjonał ;)), a tam w zasadzie nie ma co zepsuć.

 

Po drugie - to co on postawił może i jest praktyczne, ale ja bym czegoś takiego brzydkiego nie chciał na podwórku.

 

Po trzecie - ja laik wiem, że dach nad wędzonkami musi być skośny (spadzisty), bo skraplające się szkodliwe substancje nie kapią na wędzonki. Będzie klasyczny dwuspadowy zapewne, jak się nie uda, to zrobię jednospadowy.

Odnośnik do komentarza

Bo z frontu wylewki jest karpa po brzózce i nie da się za głęboko kopać :P ;)

 

A tak bardziej serio - chyba dla wygody, czyściej, łatwiej wyciągnąć żar jak się za mocno rozdmucha itp. Poza tym chyba zamiast drzwiczek zastosuję chyba metalową szufladę (kiedyś tam). Przy takim rozwiązaniu dobrze jest, jak jest wszystko w poziomie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie wiem, czy taki problem mi grozi - palenisko będzie dość spore (3,5 cegły na 2,5 cegły w siedmiu rzędach, co daje licząc na szybko komorę o wymiarach ~ 65cm x 40cm x 50cm) ze zwykłych cegieł. Przy ostrożnym paleniu ściany nie powinny się chyba nagrzewać :-k

 

BTW - zarówno komora wędzarnicza jak i strop paleniska mają być łatwo zdejmowalne, a więc będzie szansa na retusze ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...