Skocz do zawartości

Piłka ręczna


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

to może ja coś napiszę, żeby pusto nie było :D

 

ogólnie wczorajsza porażka ze Szwedami nie była dla mnie jakimś zaskoczeniem, zwłaszcza po tym jak gospodarze przegrali dzień wcześniej z Argentyną... zawsze można jednak odczuwać pewien niedosyt, kiedy przy stanie 6:10 dla Szwedów odrobiliśmy stratę, można było pójść za ciosem. No cóż, nie udało się, lepiej przegrać teraz, niż w późniejszej fazie. W oczy rzuciły mi się dwie rzeczy: pierwsza - nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze (a co gorsza bodajże jedną grę w przewadze nawet przegraliśmy), druga - zbyt wiele piłek straciliśmy po podaniach na koło do obrotowego, kiedy ten był w asyście kilku obrońców. W mojej ocenie słabo zagrali skrzydłowi (może dlatego, że Szwedzi grali strefą 6-0), a szczególnie Jurasik (z tego co pamiętam nie rzucił żadnej bramki, a w obronie też popełnił kilka kosztownych błędów).

 

W drugiej fazie czekają nas mecze z Chorwacją, Danią i Serbią. Duńczycy weszli z kompletem zwycięstw, dlatego ciężko będzie ich wyprzedzić (ich bilans bramkowy robi wrażenie). Z Chorwatami trzeba będzie stoczyć ciężki bój, natomiast Serbia jest chyba najsłabsza z tej trójki, więc zwycięstwo mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie nie gramy źle, tylko to rozegranie akcji szwankuję. Jeśli poprawimy skuteczność i nie będziemy popełniać niepotrzebnych błędów to kto wie, może medal będzie. Ja już nie mogę się doczekać meczu z fantastycznie grającą Danią. A co do ich bilansu to nie ma się czym fascynować. Wystarczy spojrzeć jakich mieli rywali. Australia? Algieria? Przecież to bardzo słabe ekipy. Ciekawa natomiast jest liczba straconych bramek przez Duńczyków w meczach z silnymi rywalami, czyli Chorwacją (34-29), Serbią (35-27) i Rumunią (38:30). Myślę, że ich słabym punktem może być właśnie obrona. A atak? W bramce mamy Szmala więc wszystko się może wydarzyć.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem problemem były właśnie kontry czy... no takie proste błędy, jak wypuszczenie piłki z rąk, nie złapanie jej - to kluczowe sytuacje, kiedy mogliśmy odrobić gole. Nie gramy źle, Wenta na pewno wyciągnie wnioski. Szmal jest fenomenalny :)

Podoba mi się gra Zaremby - dynamicznie, silnie wchodzi w te ataki :)

Liczymy na dobry wynik z Danią - trzeba się z nimi zrównać punktami :)

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się gra Zaremby - dynamicznie, silnie wchodzi w te ataki :)

Szkoda, że w obronie zawodził. Kilka razy zagrał tak, jakby go w linii obrony w ogóle nie było. Przynajmniej dwa karne dla Szwedów zostały sprezentowane przez Zarembę, którego błąd (brak jakiejkolwiek reakcji) powodował konieczność faulowania przez Jurkiewicza lub Siódmiaka. Co więcej, o ile dobrze pamiętam, to obie kary dwuminutowe dla Jurkiewicza były skutkiem fauli po błędach Zaremby.

Odnośnik do komentarza

Mówiłem o jego w grze ataku, tylko.

--

 

No i porażka z Duńczykami, pierwsza połowa fatalna, honor ratował tylko Szmal, ale wobec ataków skandynawskiej drużyny i tak był bezradny, 6 goli różnicy po 30 minutach to był dramat. W drugiej połowie się podnieśliśmy, dobre zmiany Wenty - Jurkiewicz fantastycznie grał. Zabrakło jednak... chyba mentalności, bo gdy doganialiśmy na dwie bramki przeciwnika, to oczywiście musieliśmy nie trafić albo popełniać błędy w obronie (wejście w strefę przy obronie Wyszomirskiego).

 

Jakie mamy teraz szanse? Musimy pokonać dzisiaj Serbów, potem Chorwatów i liczyć, że Dania wygra wszystko oraz, że Chorwacja pokona Szwecję...

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

W trzecim meczu finałowym play-off PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock pokonała Vive Targi Kielce 32:25 (15:17).

 

Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 32:25 (15:17)

Wisła: Marcin Wichary, Morten Seier - Zbigniew Kwiatkowski, Piotr Chrapkowski 3, Arkadiusz Miszka 2, Adam Wiśniewski 4, Vegard Samdahl 8, Rafał Kuptel, Bostjan Kavas 2, Luka Dobelsek 3, Michał Zołoteńko 1, Adam Twardo 3, Dmitry Kuzelev 6.

Vive: Marcus Cleverly, Kazimierz Kotliński - Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki 1, Mateusz Zaremba, Patryk Kuchczyński 4, Mariusz Jurasik, Mateusz Jachlewski 2, Rastko Stojkovic 8, Daniel Żółtak, Tomasz Rosiński 8, Vitalij Nat, Uros Zorman 2.

Kary: po 10 minut. Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski ze Szczecina.

Widzów: ok. 5 tys.

 

Ogólnie dzisiejsze Vivie TK to nie to samo Vive co kilka(naście) miesięcy temu. Wtedy bez problemu można było pokonać Wisłę kilka(naście) bramkami, ale teraz coś się po prostu zjebało i to na maksa. Skład zarówno Vive jak i Wisły, aż tak bardzo się nie zmienił, mimo to Vive bez problemów dostało w dupę w ostatnich meczach z Wisłą. Jutro czwarty mecz w Płocku, wygra Wisła, gratulacje Mistrzostwa polski, wygra Vive, piąty mecz w Kielcach, na którym mnie niestety nie będzie (Ursynalia w Wawie :P), ale z całego serca będę kibicował mojemu byłemu zespołowi.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie zanosi się na niespodziankę, ale jeszcze 2 mecze. Oglądając te pojedynki mam jednak wrażenie, że poza słaba forma Vive naprawdę Wisła wznosi się na wyżyny swoich umiejętności + widać u nich większą ambicję, chęć zwycięstwa.

 

Jedna tylko rzecz od kilku lat pozostaje dla mnie zagadką. Dlaczego "Wichura" nie jest zmiennikiem Szmala w kadrze? Z całą sympatią do Wyszomirskiego to Wichary jest od niego lepszy, a Malchera to już w ogóle bije na głowę.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

To nie chodzi o kwestię wieku, a motywację i ambicję? Wydawało mi się, że zwłaszcza Lijewskiego stać jeszcze na 3-4 lata gry na europejskim poziomie w znacznie silniejszej od polskiej ligi Bundeslidze. Zwłaszcza, gdy czyta się, że miał propozycje z czołowych niemieckich teamów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Widzę, że już trochę tutaj nie pisaliście więc odświeżę, bo jest o czym rozmawiać..

 

Wisła odpadła z Ligi Mistrzów, ale trudno się dziwić - Pokonać THW graniczy z CUDEM. Mam nadzieję, że Iskra przejdzie Cimos, Kielc nienawdzę, ale niech przejdą dalej - dla Polski :)

Odnośnik do komentarza

Vive odpada z LM po żenującym dwumeczu z Cimosem Koper, ale jeśli nie wyciąga się wniosków z pierwszego spotkania, to się przegrywa na własne życzenie. Widać, że niektórym "gwiazdkom" po prostu odpierdala...

 

PS. I "super" trenejro także nie potrafi zareagować na wydarzenia na boisku...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...