Skocz do zawartości

Piłka ręczna


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Może chodziło o to zeby Karol poczuł pewność w ręce?

Dzisiaj gra w obronie to było (poza paroma wyjątkami :) ) mistrzostwo. Gorzej w ataku. Myślę, że dlatego ponieważ nasze rozegrania są bardzo przewidywalne. Po prostu mamy klasowych graczy tylko na prawym, lewym rozegraniu i kole (plus oczywiście Szmal na bramce). Skrzydła nie istnieją, a srodek rozegrania jest mocny tylko z zaskoczenia. Stąd szybkie gole Jaszki, który później był zatrzymywany, a potem pare bramek Rosińskiego - imho zadziałał element zaskoczenia. Na szczęście na tych kilku pozycjach mamy naprawdę graczy klasy światowej i to zarówno w pierwszym składzie, jak i zmienników. To nasz duży atut i miejmy nadzieję, że dzięki temu zajdziemy co najmniej do strefy medalowej.

Z tym gościem na skrzydle pewnie bylibyśmy mistrzami

;)

 

Skrzydło bez dobrego rozegrania nie istnieje ! Niemcy dzisiaj bardzo zwężali obrone przez co nam było ciężko rozegrać a nasi skrzydłowi przez to musieli wbiegać często. Na skrzydła nie graliśmy bo Niemcy na to nie pozwalali, jutro czy tam pojutrze wierzę, że one zafunkcjonują.

Gra się tak, jak drużyna na to pozwoli. Niemcy też bardzo mało rzucali ze skrzydła. Głównie druga linia przez co Sławek miał łatwiej bo ma świetny refleks a takie piłki z 2 linii to pikuś. Słowenia mnie zaskoczyła, zobaczymy jak nam wyjdzie mecz ze Szwecją bo oni muszą wygrać.

Odnośnik do komentarza

Fakt, skrzydla to u nas 2 Liga na swiecie. Tluczynski nadaje sie w sumie w wiekszosci tylko do karnych, Jozek od biedy zagra na prawym, Kuchczynski o dziwo dzis raz trafil az bylem w szoku. Podobalo mi sie jak Bielecki zalatwil nam przewage w pierwszej polowie trafiajac chyba 5 pod rzad przed samym koncem ;). Ciekawostka jest remis Francuzow z Wegrami choc tuz po meczu naszych obstawialem, ze sensacja moze byc w tym meczu bo Wegrzy to b.silna druzyna. W nastepnej rundzie gramy z druzynami z grupy D wiec pewnie Francja i Hiszpania choc licze po cichu na Wegrow bo z Francja to my srednio grac umiemy ;)

Odnośnik do komentarza

Polska - Szwecja 27:24! Szmal po raz drugi graczem meczu :D Rosinski powinien wyjsc w pierwszym na Slowenie bo gra lepiej od Jaszki. Mimo, ze gramy w Austrii to na trybunach prawie jak w Polsce. Ciagle "Jeszcze jeden", "Slawek Szmal", "Polska!". Nawet chyba spiker w pewnym momencie powiedzial "Polacy rece" a potem puscil "Keepy Your hands up" ;) Polska flaga latajaca po trybunach, gramy o mistrza! :))

Odnośnik do komentarza

Na TOP3 starczy sam Szmal, 2 linia i obecna obrona ;) Zoltak dobrze wszedl za Siodmiaka i to tez mnie cieszy :) Tymczasem Francuzi znowu blisko sensacji 1 bramka tylko pokonali Czechow. Wegrzy dostali niestety z Hiszpania i w piatek Francja musi pokonac Hiszpanow by wyjsc z grupy. Niemcy tymczasem blisko przegranej ze Slowenia i remis fuksem na koniec meczu, Bitter pare min przed koncem szalu dostal ;)

Odnośnik do komentarza

Skrzydła druga liga na świecie? To Wy chyba zapomnieliście co na ostatnich MŚ grał Tłuczyński z Kuchczyńskim i bynajmniej nie chodzi tu o karne. IMO przeciwnicy po prostu skutecznie kryją skrzydłowych, ale myślę, że wraz z wejściem w turniej ze względu na skuteczny środek również na flankach znajdą się pozycje. Na pewno nie powiedziałbym, że to jest nasz mankament.

:polska:

Odnośnik do komentarza

Nasze skrzydla w tych dwoch meczach to 2 bramki Kuchczynskiego na 2 mecze, Jachlewski trafia raz w bramke potem 2 razy poprzeczka, Tluczynski wali praktycznie tylko z karnych. Popatrz na skrzydla Szwedow, Francuzow czy innych i odpowiedz sobie gdzie sa nasze skrzydla w obecnej pozycji. Przegrana ze Slowenia nie eliminuje Niemcow bo Ci zagraja ze Szwedami o awans. W obecnej formie Szwedow powinni sobie bez problemu z Niemcami poradzic. Wychodza 3 druzyny. Jak wygramy 3 mecze to wyjdziemy z 4 pktami, a potem juz zapewne Francja, Hiszpania i Wegry. Wygrana ze Slowenia, Hiszpania i Wegrami i mamy polfinal :)

Odnośnik do komentarza

Manort a powiedz mi czy wiesz co to jest zawężanie w obronie ? :> Szwedzi i Niemcy doskonale powodowali to, że nasz atak grał bardzo blisko siebie i ni jak mieliśmy okazje do grania ze skrzydłami. Cieszmy się, że umiemy i bez nich grać a to jest sztuka. To że inni tak grają tzn oni narzucają swój styl gry w ataku i obrona ni jak może wyjść jedynym wyjściem jest wtedy 5:1 lub 4:2 co dzisiaj Szwedzi stosowali często. Francuzi np. grają bardzo szybko koronką przez co obrona nie ma szans na przesunięcie. Nie dramatyzujmy, nasi wiedzą jak grać mamy dobrze opracowaną "Litwe" przez co nie musimy wykorzystywać skrzydeł a rozgrywający i koło są najwyższej klasy. O Sławku nie będę pisał dużo bo nie ma o czym, to jego stały poziom. Nasza obrona dzisiaj fenomenalnie jak i wczoraj bo nie pozwalaliśmy Niemcom na rzuty z ok 7-8 metrów tylko z 9-10 przez co Sławek ma ułatwioną role. Dzisiaj było troche stuprocentówek czyli sam na sam ale i tak Sławek wyczekiwał do końca.

 

Wychodza 3 druzyny. Jak wygramy 3 mecze to wyjdziemy z 4 pktami, a potem juz zapewne Francja, Hiszpania i Wegry. Wygrana ze Slowenia, Hiszpania i Wegrami i mamy polfinal :)

 

Będzie ciężko w piątek ze Słowenią. Aczkolwiek myślę, że wygramy. Francja będzie ze spokojem do pojechania bo nie są w dobrej formie ale Omeyer na bramce to jest czasami zapora nie do przejścia. Hiszpania od zdobycia MŚ w 2005 cieniuje. Węgry to tak jak Słowenia czarny koń. Pożyjemy, zobaczymy.

 

:polska:

Odnośnik do komentarza

Polska - Slowenia 30:30

 

Polacy Krolami Horrow -> proponuje nakrecic taki film, materialu bedzie mnostwo :keke: Jednak chyba gramy samym Szmalem niektore mecze :-k. To co wyczynial dzis Slowenski bramkarz i nasi pilkarze reczni to byl kosmos.. Szczesliwy remis na 20 sekund przed koncem. Nie podobala mi sie dwojka sedziow, jakos dziwnie Ci Norwedzy w niektorych momentach sedziowali. Kolejny raz widac, ze nasi mieli problem z wysoka obrona Slowencow. Trzeba bylo grac skrzydlami, niestety tam tez roznie. Remis szczesliw a teraz 2 runda i Francja, Hiszpania oraz Czesi! Co dla mnie jest sensacja gdyz obstawialem ciezkich Wegrow ;) Szkoda, ze Szwedzi przegrali z Niemcami bo dzieki temu wyszli Ci z 1 pktem.. Brawo dla naszych za walke do konca i odrobienie 4 pktow w koncowce do Slowencow. Niestety baty za skutecznosc. Jestem ciekawy dlaczego Jachlewski karnych nie strzela. Zdaje sie kiedys przed Tluczynskim to robil :-k. Z ciekawostek kolejny remis Francji z Hiszpanami teraz. Uklad gier w 2 rundzie jest dla nas bardzo korzystny gdyz zaczynamy w poniedzialek ze przecietnymi Hiszpanami, we wtorek z Czechami i czwartek mecz z Francja. Przy dobrym ukladzie 2 zwyciestwa daja nam polfinal. Szkoda remisu ze Slowenia bo wtedy juz 2 zwyciestwa na pewno dalyby nam polfinal :-k :polska:

Odnośnik do komentarza

Manort co do dziwnego sędziowania to masz rację. Aż wypisałem sobie kilka błędów.

31. min - Vit Kavtichnik celowo rzuca w głowę Szmala, co najmniej jakieś ostrzeżenie mu się należało

potem 2 sytuacje bliźniacze tylko z dwóch stron boiska. - w pierwszej połowie Jurasik nic nie zrobił, a karny był, a w drugiej połowie po takim samym wejściu Jachlewskiego ze skrzydła Pajović niby faulował.

2 1 połowie miał także atak na rękę Jaszki i sędzia zagwizdał tylko rzut wolny

Nastepny błąd. w 46. minucie Jurkiewicz wychodzi z kontrą i był faulowany. Sędzia oczywiście tego faktu nie zauważył

Odnośnik do komentarza

Z tym uderzeniem w twarz powinien choc 2 minuty dostac, normalnie jest czerwona z miejsca. Niewazne czy celowo czy nie. Szmala dosc.. odrzucilo. Nie chcialbym widziec gdyby tak zamiast Kavtichnika rzucal.. Bielecki. Fakt faktem spaprali sobie zwyciestwo znowu Slowency ale brawa mimo wszystko dla naszych :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

http://www.vivetargi.pl/pl/aktualnosci/artykul/3360

 

Sławomir Szmal od sezonu 2011/2012 będzie zawodnikiem Vive Kielce :o Widać, że w Kielcach chcą budować naprawdę mocny zespół, a Sławek będzie mega wzmocnieniem. Trwają jeszcze negocjacje z jego obecnym klubem, żeby Polak już od przyszłego sezonu grał w Kielcach.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Karol Bielecki zmuszony zakończyć karierę :|

 

Reprezentant Polski w piłce ręcznej zdradził na antenie Polskiego Radia, że jest zmuszony zakończyć karierę sportową. Zawodnik stracił oko w wyniku groźnej kontuzji, jakiej nabawił się w trakcie towarzyskiego meczu z Chorwacją 11 czerwca. - Lekarz, który mnie operował mówił, że odradza mi powrót, bo to może być niebezpieczne dla drugiego oka - mówi Sport.pl Karol Bielecki.

- No niestety nagle się urwało wszystko i trzeba będzie robić jakieś inne rzeczy. Ale jestem nastawiony optymistycznie. Co by się nie działo, dam radę. To tylko oko, także jeszcze dużo przede mną - powiedział Bielecki Polskiemu Radiu.

 

Rozgrywający reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych i klubu Rhein-Neckar Loewen opuścił w piątek rano klinikę w Tybindze, gdzie kilka dni wcześniej przeszedł drugą operację lewego oka. Bielecki przejdzie teraz rehabilitację w Heidelbergu, niedaleko swojego domu. Mieści się tam klinika okulistyczna, uznawana za jedną z najlepszych w Europie.

Szok, to jedna z najbardziej wstrząsających historii w dziejach polskiego sportu. Byłem dobrej myśli, miałem nadzieję, że uda się doprowadzić oko do sprawności, która pozwoli na kontynuację kariery.

Wiele już osiągnął, ale przed nim ciągle było wiele do zrobienia w klubie, a w szczególności w reprezentacji. Że też takie coś musiało go spotkać ;(

 

Fragment:

Sam Bielecki w rozmowie ze Sport.pl nie wyklucza, że jeszcze zaryzykuje grę w szczypiorniaka: - Lekarz, który mnie operował mówił, że odradza mi powrót, bo to może być niebezpieczne dla drugiego oka. Co jakiś czas poruszamy tu tematy, że może spróbować grać z jednym okiem. Ale na razie nie jestem jeszcze na to gotowy - kończy wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw świata.

 

Pozostawia odrobiną nadziei...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Wenta powołał kadrę na najbliższe dwa mecze eliminacyjne z Ukrainą i Portugalią - klik.

 

To co mnie najbardziej cieszy to obecność na liście powołanych dwóch zawodników - Karola Bieleckiego i Grzegorza Tkaczyka. Bielecki pokazał, że jest największym fajterem w naszej kadrze. A Tkaczyk - nie wiem czemu, ale strasznie brakowało mi tego zawodnika w kadrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...