Skocz do zawartości

Piłka ręczna


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy piszą o siatkarzach i siatkarkach - a przecież wczoraj awans na IO wywalczyli także nasi szczypiorniści. :jupi:

 

Nie jestem znawcą dyscypliny, ale Jurasik i Marcin Lijewski rozegrali wczoraj świetne spotkanie, a Karol Bielecki ze skutecznością 100% (6 goli) po prostu inna klasa.

 

Z obrazków godnych zapamiętania - owacje na stojąco dla Siódmiaka i skandowanie jego nazwiska po czerwonej kartce, Wenta czerwony ze wściekłości w pierwszej połowie i Wenta biorący czas na dwie minuty przed końcem (przewaga bodajże czterech bramek), tylko po to, żeby każdemu z graczy podać rękę i pogratulować awansu na IO :D

 

:polska:

Odnośnik do komentarza

Też nie jestem wielkim ekspertem piłki ręcznej ale od pamiętnych MŚ kiedy nasi zdobyli złoto oglądałem wszystkie mecze naszej reprezentacji i bardzo mi się spodobała ta w sumie spychana na bok dyscyplina sportu. Jak dla mnie Karol Bielecki to taki Zidane szczypiorniaka ;) Szmal jest wybitnym bramkarzem, który posiada niesamowity refleks i wyczucie tempa. Mało tego mamy kolejnych dwóch wcale nie gorszych GK - Weinera i Wicharego. Mało tego nasza kadra jest mimo młodego wieku bardzo doświadczona i wielu graczy ma już za sobą ponad 100 występów w narodowych barwach. No i do tego trener z CHARAKTEREM :)

 

Moim zdaniem jedziemy na IO po medal. Po złoto :)

Odnośnik do komentarza

No to troche ja pokrytykuje :>. Oni wczoraj za bardzo w siebie uwierzyli w pewnych momentach. Z Argentynczykow tylko Gull jest pro i to widac jaki. Kazdy jego rzut z dystansu byl celny - taki drugi Bielecki :). Reszta gra amatorsko w ARG a robili co chcieli chwilami. Podobala mi sie gra ich rozgrywajacych. Jak nasi beda grac na IO tak jak z Islandia to moze bedzie jakis medal :> Siodmiaka ktos powinien troche utemperowac bo kolejny raz czerwona dostal :|

Odnośnik do komentarza
Też nie jestem wielkim ekspertem piłki ręcznej ale od pamiętnych MŚ kiedy nasi zdobyli złoto

Złoto? ;>

W MŚ w szczypiorniaka za pierwsze miejsce jest platyna, za drugie złoto :D

 

Wczoraj widać było, że ten mecz "sam się miał wygrać". Po Islandii, śpiewali "We are the Champions", balet na sto fajerek, jakby mecz z Argentyną nie miał znaczenia. I musieli grac samie ze sobą bardziej niż z Argentyną, która nie miała nic do stracenia przez co była groźniejsza niż mogło się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Bogdan Wenta trenerem Vive!

 

Tak się buduje potęgę. To Bogdan Wenta, symbol polskiego szczypiorniaka i trener świeżo upieczonych olimpijczyków, będzie od nowego sezonu odpowiadał za wyniki Vive - dowiedziała się "Gazeta".

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35259,527...erem_Vive_.html

 

Łoohohohoo ! Tego to ja się nie spodziewałem ! Teraz czekamy na oficjalne informacje

Odnośnik do komentarza
Bogdan Wenta trenerem Vive!

 

Tak się buduje potęgę. To Bogdan Wenta, symbol polskiego szczypiorniaka i trener świeżo upieczonych olimpijczyków, będzie od nowego sezonu odpowiadał za wyniki Vive - dowiedziała się "Gazeta".

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35259,527...erem_Vive_.html

 

Łoohohohoo ! Tego to ja się nie spodziewałem ! Teraz czekamy na oficjalne informacje

 

o tym transferze mówiło się już od kilku dni. Moim zdaniem to doskonała wiadomość dla całej naszej ligi, a dla zespołu z Kielc w szczególności. Może za Wentą przyjdzie, któryś z reprezentantów Polski, choć jest to raczej wątpliwe. Dzięki temu Wenta będzie miał lepsze rozeznanie wśród zawodników naszej Ekstraklasy, co będzie z dużą korzyścią dla kadry. Szkoda, że Holenderski właściciel Vive swojego trenera będzie mógł co najwyżej oglądać w telewzji, bo z tego co pamiętam ma zakaz oglądania spotkań na hali :keke:

Odnośnik do komentarza

Wygrywamy 34:24 z Szwajcarią w pierwszym meczu o awans do MŚ. Rewanż za tydzień i sądzę, że bezproblemowo uda nam się wygrać również na terenie rywala. Byliśmy dziś wyraźnie lepsi od Helwetów i zasłużenie wygraliśmy. Pozostaje mecz za tydzień i zaczynamy przygotowania do Igrzysk.

Odnośnik do komentarza
Wygrywamy 34:24

Komentatorzy oczekiwali zaliczki dziesięciobramkowej, ale skończyło się tylko ośmioma (32-24). ;)

 

Nie było źle, tylko pierwsze kilka minut nerwówki, gdzie Szwajcarzy nas zaskoczyli szybkimi akcjami. W zasadzie przez cały mecz błyskawicznie wznawiali, ale potem byliśmy już bardziej skoncentrowani. Wichary kilka razy ładnie interweniował, dobrze, że można na niego liczyć, kiedy Szmal ma słabszą chwilę.

Wenta w końcówce się mocno zdenerwował na Jachlewskiego za idiotyczny faul niemalże w narożniku boiska (karny dla Szwajcarów i dwie minuty kary). Nie można tak tracić głowy w kluczowych momentach, gdzie można było powiększyć przewagę, a goście grali w osłabieniu. Koszmar zagrał Bielecki, wyraźnie mu nie szło i bał się rzutów z dystansu.

Za tydzień rewanż, trzeba zagrać swoje i spokojnie awansować.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

No i wszyscy czują przed nami respekt. Bo jak nie bać się zespołu który potrafi trafić w poprzeczkę z każdej pozycji i w dowolnych ilościach :). Swoją drogą Szmal to przekozak. Jak pod koniec wybronił te dwie piły pod rząd to aż krzyknąłem "Boruc!" :D Jednak polscy bramkarze są nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza

Jedna Lijewskiego dala bramke :) Najbardziej podobala mi sie akcja polskiej druzyny gdy na naszego kolowego rzucilo sie 4 ruskich :o. A u Rosjan oczywiscie bramka ze skrzydla na skrzydlo. Nasi nie wiedzieli ocb lacznie ze Szmalem :) Wygralismy niestety tylko dzieki Slawkowi bo niestety kombinacyjnie to nas zjedli :/

Odnośnik do komentarza
Jedna Lijewskiego dala bramke :) Najbardziej podobala mi sie akcja polskiej druzyny gdy na naszego kolowego rzucilo sie 4 ruskich :o. A u Rosjan oczywiscie bramka ze skrzydla na skrzydlo. Nasi nie wiedzieli ocb lacznie ze Szmalem :) Wygralismy niestety tylko dzieki Slawkowi bo niestety kombinacyjnie to nas zjedli :/

--> Polska druzyna nigdy nie słynała z jakies wybitnie kombinacyjnej gry- wiadomo ze nasza sila jest głównie druga linia- kołowy

--> Przy braku Tkaczyka wybitnie siadlo rozegranie, Wleklak sie starał- Jaszka juz raczje nie pogra na srodku rozegrania- po meczu z Rosja najbardziej nadaje sie na ta pozycje Krzysiu Lijewski

--> od dawna wiadomo ze nasłabsza strona polskiej ekipy sa skrzydłowi- rzadko zdobywamy bramki ze skrzydel- jeden taki Dibllirov czy jak mu tam i wygladaloby to o nie bo lepiej

--> Szmal od lat udowadnia ze jest bramkarzem co najmniej ponad przecietnym:)- z meczu z Rosja dzieki niemu wygralismy- chlopak znakomiscie broni karne ( seria 3-4 karnych z rzedu obronionych )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...