Skocz do zawartości

Instrumenty


Counter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

tu jest aukcja z podobnym modelem i jak wtyczka będzie taka sama, to chyba każdy zasilacz uniwersalny da radę, ot, nawet to. Bo "output 12V 500 mA." to cudów nie wymaga ;)

Ale żeby nie przesadzić, to bym poszedł do elektrycznego sklepu i na miejscu przymierzył. W zasilaczach uniwersalnych niekiedy przy zmianie końcówek ważna jest polaryzacja, dlatego najbezpieczniej magikowi w sklepie pokazać ;) Ale do tego zestawu IMO nie potrzeba dedykowanego cudeńka ;)

Odnośnik do komentarza

A sorry, zjechał temat jakoś nisko ;)
No coś takiego, ale ten nie ma zmiennych końcówek. Jesteś pewien, że ta podejdzie? Ja mam coś takiego:
raz i dwa
Kosztował ok 90 zł, ale podłączałem nim już kwadrylion różnych urządzeń. Prawie do wszystkiego go użyjesz. Włącznie z niektórymi lapkami, keyboardami, przesterem do gitary, itd ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Posłuchałem troszku i proszę Cię poćwicz nad bendami, bo to strasznie w uszy daje. No i slajdy są jakieś takie zbyt wolne chyba.

Sam też próbuje grać taką muzykę, więc jakby co to nie ma co się obrażać :) tylko ćwiczyć.

 

Na bendy mi już zwrócili uwagę, będę ćwiczył ;)

Czy cały wstęp nie jest przypadkiem kompletnie nie do rytmu? Nie znam oryginału, ale tam jakiś klilk leci sobie, a gitara sobie...

 

Popracuj też nad dynamiką gry, bo wszystko grasz tak samo, trochę więcej duszy.

nie, raczej nie.

 

W sumie nagrywane było w ten sposób, że puściłem podkład, zagrałem intro mniej więcej jak w oryginale, a potem to już tak grałem, co mi weszło pod palce :] jak na takie warunki wyszło chyba nie najgorzej, następna rzecz, którą wrzucę będzie pomyślana, przećwiczona i bardziej dopracowana.

Odnośnik do komentarza

Moja córka (6 lat) marzy o gitarze na urodziny. Nie o zabawce ale instrumencie. Nie grała do tej pory na żadnym instrumencie, nie wiem czy chciałaby się uczyć, czy raczej pobrzdąkać parę dni i odłożyć w kąt. Może polecilibyście jakiś instrument, który z jednej strony będzie dość tani (bo może będzie służył tylko parę dni) a z drugiej strony na tyle niezły by nie zniechęcić na starcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie pomożesz w jakikolwiek sposób w jej edukacji muzycznej to na pewno będzie to zabawka na kilka dni. Musiałbyś i sam ogarnąć co nie co by córze pokazać, wytłumaczyć, bo samo brzdąkanie na pewno nie przyczyni się do dłużej gry córki. Rozmiar gitary też musi być odpowiednio mniejszy, bo do pełnowymiarowej nie ma co się zabierać. Rozmiar 1/2 myślę, że będzie odpowiedni, ale najlepiej zrobisz jak przejdziesz się do sklepu muzycznego i poprosisz o poradę w tym temacie, tam naprawdę pracują ogarnięci ludzie. :)

Odnośnik do komentarza

IMHO najlepiej to wziąć małą na lekcje do nauczyciela ;) Taniej wyjdzie, będzie profesjonalnie i systematycznie, a jak dasz jej gitarę do ręki, to szybko się znudzi bez pomocy przy ogarnianiu podstawowych chwytów. Brzdąkanie na instrumencie, kiedy nie umie się na nim grać, jest fajne tak do 15 min, później zaczyna wkurzać, że nic ładnego nie wychodzi. Jeśli po 5-10 lekcjach córa będzie nadal zachwycona gitarą, to wtedy możesz jej kupić coś taniego, nauczyciel na pewno doradzi :)

Odnośnik do komentarza

Może ukulele? http://guitarproject.pl/c/608/ukulele-instrumenty.html Tanie, małe - w sam raz na drobne rączki. Jak nie kupisz szpetnego a się znudzi, to mogę odkupić ;)

 

Ale! Najlepiej pojechać do sklepu i pooglądać, popytać.

 

tio, widzę, że jesteś z Warszawy, więc polecam sklep Pasja na ulicy Wiktorskiej - tam jest całe mnóstwo gitar większych i mniejszych. A co najważniejsze - raczej nie wciskają żółtodziobom byle gówna. Może być też rnr.pl przy Al. Armii Ludowej. Jak nie masz doświadczenia, to stanowczo odradzam zasięganie porad w sklepach muzycznych w Arkadii i na Metro Centrum - wciskają dziadostwo za dużo większą kasę niż gdzie indziej - z turasową bezczelnością szukają frajera.

 

Porada Reapera też jest cenna - dobry nauczyciel to dla dzieciaka skarb.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...