Skocz do zawartości

Arka Gdynia


Rekomendowane odpowiedzi

Arka podpisze w najbliższych dniach kontrakty z dwoma nowymi piłkarzami - testowanymi wcześniej 18-letnim Jędrzejem Florkiem (Chemik Bydgoszcz, napastnik) i 19-letnim Kamilem Hempelem (AC Perugia, pomocnik).

 

zrodlo www.arka.gdynia.pl

 

Z Jedrka Florka powinni byc ludzie - jest bardzo szybki i zupelnie przyzwoicie sobie radzi w polu karnym przeciwnika (w sparingach walnal 3 a moze i 4 budy). Co do Hempela - nie widzialem chlopaka ale w zeszlym roku byl w skladzie U-18 (wczesniej grywal w U-15 i 17) - kariere zaczynal w Miedzi Legnica a potem trafil do szkolki Amici Wronki. Polityka Stawowego moze sie podobac - oprocz starych pernikow sprowadza mlodych z przyszloscia.

 

---------------------

 

I chyba Janusz Dziedzic odejdzie do Belchatowa

 

Z racji na pojawiające się różnego rodzaju komentarze dotyczące odejścia z Prokom Arki Janusza Dziedzica informujemy, że piłkarz miał w swoim kontrakcie zawartą klauzulę odstępnego. Klub GKS Bełchatów postanowił skorzystać z tego zapisu i po wpłaceniu określonej kwoty może wykupić piłkarza z naszego klubu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Arka pozyskała Dziedzica z Bełchatowa za darmo.

 

zrodlo www.arka.gdynia.pl

 

Szkoda....

Odnośnik do komentarza

Nikt nie mowi, ze musza grac. Jednakze im wiecej mlodych w szerokim skladzie to jest wieksza szansa, ze czegos sie tam naucza od "staruchow" (oby tylko pozytywnych rzeczy ;)) i z czasem zaczna zajmowac ich miejsce w skladzie.

Odnośnik do komentarza

No to Wladcy Polnocy rozpoczeli nowy sezon. I to z grubej rury. Arka 4-0 Warta Poznan. Mimo wysokiej przegranej goscie byli przez dluzszy czas rownorzednym rywalem dla Arki. Mieli w sumie 3 sytuacje i to z gatunku 100 i wiecej procent. Gdyby wykorzystali pierwsza z nich przy stanie 1-0 dla Arki to roznie mogloby by byc na koniec. Co do gry Arki. Bledzewski pokazal klase. Wspaniale wybronil jeden strzal idacy w swiatlo bramki i w niesamowity sposob wygral pojedynek jeden na jednego. Obrona mimo, ze na zero to jednak momentami grali tragicznie. Pomoc - niestety Bartosz Lawa nie mial dnia (chociaz zaliczyl brameczke). Troche brakowalo spokoju i zmiany tempa gry. Atak - Wachowicz zagral bardzo dobre zawody (bramka i caly czas parl do przodu). Chmiest - kompletnie sobie nie radzil dzisiaj. Najlepszy na boisku - Bartosz Karwan. Gral tylko 16 minut ale to wystarczylo by strzelil bramke (oczywiscie w swoim stylu czy glowa :)) i przeprowadzil przepiekna akcje prawa strona po ktorej Lawa zaliczyl trafienie. Musze rowniez pochwalic Ola Moskalewicza - facet mimo zaawansowanego wieku jak na pilkarza gral z wielkim zaangazowaniem i jeszcze dysponuje atomowym przyspieszeniem, ktore pozwolilo mu na strzelenie brameczki :). W Warcie na plus nalezy zaliczyc wystep Tyrajskiego (mimo 4 bramek ale nie mial nic do powiedzenia) i Lukasz Lukasik (chlopaczek za miesiac konczy 17 lat, ale gral bez kompleksow i moga byc z niego ludzie).

 

Podsumowanie:

Bramki: Wachowicz 4`, Olo Moskalewicz 44`, Karwan 78`, Lawa 88`

Kartki: Moskalewicz, Sobieraj i Jankowski (Warta)

Widzow: tak na oko miedzy 6 a 7 tysiecy (atmosfera byla bardzo sympatyczna - caly czas doping no i oczywiscie pozdrowienia dla fanow Lecha i Cracovii).

 

Najblizsze mecze: Podbeskidzie (bedzie bardzo ciezko) i Pelikan Lowicz

Odnośnik do komentarza
Od dłuższego czasu zastanawiam się, co jeszcze oprócz pieniędzy trzyma Wachowicza w Arce :) Jest to zawodnik bezapelacyjnie na pierwszą ligę i jak wspomniałem chyba tylko bardzo godne uposażenie trzyma go w Gdyni :)

 

To fakt, ze jest to jak na warunki polskie bardzo przyzwoity napastnik - jest dynamiczny, dobrze trzyma sie na nogach i potrafi sie znalezc w polu karnym. A, ze nie odchodzi z Arki. A niby dlaczego mialby odchodzic. Kasa kasa ale i gdyby nie pazernosc i debilizm dzialaczy to dzis gralby razem z Arka w OE.

 

Edit: Lechia to moze pomarzyc o takich napastnikach i gazach dla nich ;)

Odnośnik do komentarza

O gażach na pewno, o zawodnikach kto wie :) Przyszedł do nas Andrzej Rybski i na razie prezentuje się fenomenalnie. Jutro my wchodzimy w sezon, oby 3 pkt przyjechały do Gdańska. Swoją drogą to już się nie mogę doczekać środy, aby iść na mecz ;)

Odnośnik do komentarza

W ogole nie patrze na sparingi. Wezmy takiego Chmiesta - niby strzelil kilka bramek (dla porownania Wachowicz nie zdobyl ani jednego gola w sparingach!!!) w test meczach ale w meczu na powaznie wypadl uczciwie mowiac fatalnie. A ja to sie nie moge doczekac meczu derbowego - juz dziesiec lat czekamy by "przetrzepac" Wam skore (na murawie oczywiscie) ;):) A tak w ogole to rozgrywki II ligi powinny byc bardzo ciekawe do samego konca. Jest kilka ekip, ktore powaznie moga myslec o awansie do OE - mam nadzieje, ze na koniec awans uzyska Areczka i Lechia. Raz, ze powinno to wplynac na dalszy rozwoj futbolu u nas na Wybrzezu, a dwa trzeba kontynuowac tradycje spotkan derbowych - przeciez nie bedziemy znowu czekac 10 lat na nastepne spotkanie na szczycie :)

Odnośnik do komentarza

Taki awans pomorza do I ligi byłby bardzo ładny ;) A co do Chmiesta, to mi się przed sezonem wydawało, że on będzie udawał na boisku taką gwiazdeczkę, a tu sobie postoi, poczeka na podanie, po co biegać za piłką. II liga to inny świat, tutaj trzeba zapierdzielać 4 razy więcej niż w OE. Zobaczymy, czy Marcin wyciągnie wnioski.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W Polsce bajzel, wzajemne plucie, kolejne tasmy prawdy etc. A Areczka swoje znaczy:

z Podbeskidziem 1-0, a w sobote poplynal Pelikan 4-0 po znakomitej grze w II polowie. Jestesmy juz na plusie (+4) a w bramkach 9-0. Najlepszy gracz do tej pory - Bartosz Karwan 3 brameczki i chyba ze 2 asysty.

Odnośnik do komentarza
W Polsce bajzel, wzajemne plucie, kolejne tasmy prawdy etc. A Areczka swoje znaczy:

z Podbeskidziem 1-0, a w sobote poplynal Pelikan 4-0 po znakomitej grze w II polowie. Jestesmy juz na plusie (+4) a w bramkach 9-0. Najlepszy gracz do tej pory - Bartosz Karwan 3 brameczki i chyba ze 2 asysty.

Dziwisz sie? Z takim skladem to spokojnie OE moglibyscie zwojowac ;)

Odnośnik do komentarza

Kmita 1-1 Arka

 

Mecz mozna bylko obejrzec w TVP3. Jednym zdaniem - bardzo szczesliwy remis Arki. Kmita moze nie prezentowala wielkich walorow pilkarskich, ale ile znaczy determinacja i wola walki! Gdyby mieli lepiej nastawione celowniki to mogli sie pokusic jeszcze o jedna bude i 2 dodatkowe punkty. Arka - bez pomyslu, ladu i skladu. Obrona zagrala slabiutko. Pomoc bez pomyslu, a strikery bez polotu. I jeszcze czerwona kartka dla Nicinskiego w koncowce spotkania!

Odnośnik do komentarza

Kolejny i znowu troche szczesliwy remis na wyjezdzie. Tym razem z objawieniem sezonu Zniczem Pruszkow 2-2. Obydwie budy walnal Bartek Karwan - idzie na krola strzelcow jak nic :) Beznadziejnie zagrala obrona - zarowno para srodkowych jak i Bledzewski. Stawowy kolejny raz podkreslil, ze chlopaki musza grac na maxa bo nikt im za frajer 3 punktow nie da.

 

Na minus nalezy podkreslic zachowanie grupki kibicow L, ktora lzyla Karwana i Tomka Sokolowskiego - nie moge tego zrozumiec???!

 

A w nastepny weekend mecz z gatunku podwyzszonego ryzyka - Arka vs Slask Wroclaw. To taki przedsmak meczu derbowego. Mozna sie spodziewac grupy fanow Slaska, ktora bedzie pewnie wzmocniona jakas brygada z Gdanska. Chyba, ze wladze znowu cos wykombinuja i zakaza wstepu przyjezdnym na stadion?! Juz sa obostrzone zasady sprzedazy biletow tj. z podaniem danych wraz z PESELem etc. Mam nadzieje, ze duch sportu wezmie gore nad ewentualnymi rozrobami (bo jak wielu z Was pewnie pamieta, pare lat temu kibice Slaska dzgneli nozem ze skutkiem smiertelnym kibica Arki).

Odnośnik do komentarza
pare lat temu kibice Slaska dzgneli nozem ze skutkiem smiertelnym kibica Arki).

Pewnie w dwudziestu go zaatakowali, hm? A on tam był tylko przez przypadek... BTW - czy aby na pewno to byli kibice po obu stronach? A może "kibice"?

 

Możemy wrócić do dyskusji o wydarzeniach na Grabiszyńskiej we Wrocławiu w 2002 r., ale po co...

Odnośnik do komentarza
pare lat temu kibice Slaska dzgneli nozem ze skutkiem smiertelnym kibica Arki).

Pewnie w dwudziestu go zaatakowali, hm? A on tam był tylko przez przypadek... BTW - czy aby na pewno to byli kibice po obu stronach? A może "kibice"?

 

Możemy wrócić do dyskusji o wydarzeniach na Grabiszyńskiej we Wrocławiu w 2002 r., ale po co...

 

Mnie nie chodzi o wracanie do tego tragicznego w skutkach zajscia i rozstrzasanie po czyjej stronie byla wina. Mam tylko nadzieje, ze obie strony zachowaja rozsadek w najblizszy weekend i wygra sport oraz kulturalny doping.

Odnośnik do komentarza
Mnie nie chodzi o wracanie do tego tragicznego w skutkach zajscia i rozstrzasanie po czyjej stronie byla wina.

Cieszę się. Ale może na przyszłość warto bardziej ważyć słowa, bo z Twoich jasno wynika, kto bezduszny kat, a kto niewinna ofiara. A sam musisz przyznać, że w tym przypadku o niewinności którejkolwiek ze stron trudno mówić...

Odnośnik do komentarza
A w nastepny weekend mecz z gatunku podwyzszonego ryzyka - Arka vs Slask Wroclaw. To taki przedsmak meczu derbowego. Mozna sie spodziewac grupy fanow Slaska, ktora bedzie pewnie wzmocniona jakas brygada z Gdanska. Chyba, ze wladze znowu cos wykombinuja i zakaza wstepu przyjezdnym na stadion?! Juz sa obostrzone zasady sprzedazy biletow tj. z podaniem danych wraz z PESELem etc. Mam nadzieje, ze duch sportu wezmie gore nad ewentualnymi rozrobami (bo jak wielu z Was pewnie pamieta, pare lat temu kibice Slaska dzgneli nozem ze skutkiem smiertelnym kibica Arki).

 

Wiesz co, radziłbym Ci trochę odświeżyć pamięć, bo ja jestem pewien, że dźgnął pseudokibic innego (pierwszoligowego) klubu, którego złapano kilka lat później w...Rzeszowie.

 

Tak więc w tym momencie ubliżyłes mi - fanatykowi Śląska, wrzucając mnie do jednego wora z nożownikami.

 

Oświadczam - a Ci z CMF, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem praktycznie na każdym wyjeździe Śląska - że to nie kibice Śląska zabili tego pseudokibica Arki. Chuligani bili sie między sobą na Grabiszyńskiej, a kibice byli na meczu i na tym ten temat zakończę.

 

Co do samego meczu: Mam nadzieję, że sprawimy niespodziankę, zwłaszcza za pamiętne ustawione baraże (46. tys. zł?) o wejście/utrzymanie się do/w 2 ligi w sezonie 04/05. I mam nadzieje, że nie zagra największa gwiazda Śląska (zresztą były zawodnik Arki), przynajmniej nie będziemy na starcie osłabieni.

 

Edyta mówi, że dziś na Oporowska ma trafic 400 biletów dla fanów gości. Jak tylko będę miał info że są to idę kupić.

Odnośnik do komentarza
Wiesz co, radziłbym Ci trochę odświeżyć pamięć, bo ja jestem pewien, że dźgnął pseudokibic innego (pierwszoligowego) klubu, którego złapano kilka lat później w...Rzeszowie.

Tak więc w tym momencie ubliżyłes mi - fanatykowi Śląska, wrzucając mnie do jednego wora z nożownikami.

 

Nie bylo moim celem ublizanie Tobie czy tez innym fanatykom Slaska. I na tym zakonczmy to - moim celem bylo zwrocenie uwagi by fanatycy/kibice obu klubow nie rozpamietywali tego incydentu i dobrze sie bawili w weekend na stadionie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...