Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Wydaje mi się, że nie. 

Albo kasujemy dział Opowiadania, bo tam mało trafia, szczególnie przez ostatni rok (dział kariery mocno podupadł). Albo dla tradycji go zostawić. Tylko czy jest sens?

Te lepsze rzeczy i tak bez trudu się wyłowi. Choćby przez ilość wpisów, komentarzy albo samą treścią. Topki bez większego pomysłu, treści i po prostu słabe same upadają. Czasem nawet po dwóch wpisach i lądują w Archiwum. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu robić trzeciego podforum; jeśli już, to zamiast tego można przemianować "Opowiadania" na "Polecane", jeżeli obstawać przy pomyśle utworzenia tego typu wyróżnienia.

 

Ze swojej strony również przychylam się do stanowiska tych przedmówców, którzy są zdania, że aktualnie dział "Opowiadania" jest trochę zbędny i stanowi w tej chwili co najwyżej relikt przeszłości. Można pozostać przy samych "Karierach", a tzw. dobre opki przykładowo podpinać lub oznaczać w jakiś inny sposób, co kiedyś też było proponowane. Jeżeli liczba autorów wzrosłaby przynajmniej w połowie do takiej, jaka była jeszcze trzy lata temu, "Opowiadania" miałyby większy sens.

 

W tej chwili odpowiednim wyróżnieniem jest dział "Hall of Fame", gdzie można przebierać w opkach, które trzymały wysoki poziom od początku do końca. Moim zdaniem to jest najbardziej miarodajne wyróżnienie, bo niestety wiele razy okazywało się, że z biegiem czasu jakość aktywnego opka potrafiła zacząć sukcesywnie spadać; prawdopodobnie to samo działo się lub dzieje nadal i z moją karierą.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
W dniu 11.04.2018 o 13:14, Makk napisał:

Wydaje mi się, że nie. 

Albo kasujemy dział Opowiadania, bo tam mało trafia, szczególnie przez ostatni rok (dział kariery mocno podupadł). Albo dla tradycji go zostawić. Tylko czy jest sens?

Te lepsze rzeczy i tak bez trudu się wyłowi. Choćby przez ilość wpisów, komentarzy albo samą treścią. Topki bez większego pomysłu, treści i po prostu słabe same upadają. Czasem nawet po dwóch wpisach i lądują w Archiwum. 

Ja też bym był za usunięciem tego działu, aczkolwiek jeśli kariery z Opowiadań będą wisiały jako " podpięte " plus do tego tematy aktualnie już "podpięte" to okaże się, że przy odpaleniu działu "Kariery" tylko pierwsze 2-3 kariery będą widoczne na pierwszej podstronie :D 

 

Odnośnik do komentarza

O, ciekawa dyskusja, ale jako że ja się o niej dopiero teraz dowiedziałem, to też trochę świadczy o tym podforum :)

 

Wg mnie propozycja w przypinaniem karier jest w miarę, w miarę okej, ale wpierw:

 

i) trzeba byłoby zrobić z tymi tematami, które w tej chwili są przypięte (wg mnie ze 2 tematy można byłoby wyrzucić albo przynajmniej ze sobą połączyć)

ii) zrobić jakieś jasne i przejrzyste kryteria, na jakiej zasadzie opki miałyby być wyróżniane

 

Dajcie znać co wymyślicie. Tylko nie za pół roku ;) 

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie (niech ktoś tam zepnie odpowiedzi czy coś) nie myśleliście o jakiś nagrodach niedużych dla najlepszych opkopisarzy? Raz na kwartał coś zorganizować nie wiem jakieś kupony na PSC, Steam czy coś? Np w kategorii opowiadanie i nowe opowiadanie na pewno część ludzi zmotywowała by się tym symbolicznym gestem.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Donkey napisał:

Ewentualnie (niech ktoś tam zepnie odpowiedzi czy coś) nie myśleliście o jakiś nagrodach niedużych dla najlepszych opkopisarzy? Raz na kwartał coś zorganizować nie wiem jakieś kupony na PSC, Steam czy coś? Np w kategorii opowiadanie i nowe opowiadanie na pewno część ludzi zmotywowała by się tym symbolicznym gestem.

Moje zdanie (nie zdanie MT)- nie do zrealizowania. Z jednego prostego powodu- wpłacana kasa jest na forum i trzeba by było pytać tych co wpłacają. A oni robią to na rzecz forum, dla tego miejsca, nie nagród. 

Drugi punkt mojego zdania- nagrody jakiekolwiek nie podniosą poziomu opków. Tu musi się pojawić tylko i wyłącznie chęć ludzi.

 

Jako mod od karier mogę zdradzić tak lekko, iż na 99% dział Opowiadania zostanie zamknięty. Nad resztą rozmawiamy. 

Odnośnik do komentarza

@MakkJeśli to ma mieć formę raz na jakiś czas to ja mogę coś ogarnąć rzędu 10/20 € karta podarunkową na Steam. Nagrody to nie problem w jako takim znaczeniu, gorzej dla mnie jeśli zamkniecie opowiadania, bo to jest coś do czego dążyłem lata wręcz. Pytanie jak to rozwiążecie, bo nie ukrywam, że awans do opowiadań powiedzmy był moim celem i nie powiem, ale mega mnie to motywowało.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...