Skocz do zawartości

Zasady działu Opowiadania ver. 2.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, fajnie, ale nominuję Rosyjską Ruletkę - CancuN, Długą Podróż - gilik oraz Dobre początki - Donkey. To jak, przeniesiecie? :-)

To jak!? Przeniesiecie albo chociaż napiszcie dlaczego te trzy kariery nie mogą stać się Opowiadaniami? Czy może macie wszystko gdzieś?

Odnośnik do komentarza

A więc dobrze, po jednym poście z każdej kariery.

 

@Donkey

 

W Pierwszej rundzie Coppa Italia TIM, zagramy z zespołem Bari.

Dwa błędy w jednym zdaniu: słowo pierwszej małą literą, przed zagramy nie powinno być przecinka, bo niby czemu miałby być? Ani to zdanie złożone, ani cokolwiek innego, co by znaku interpunkcyjnego wymagało.

 

Ekipa ta gra również w Serie A i radzi sobie całkiem przyzwoicie, bo obecnie zajmuje 12 pozycję.

Liczebniki porządkowe zapisuje się w takiej formie z kropką.

 

Wierzę, że stać nas na to i będziemy walczyć o to.

Rytmika języka polskiego sprawia, że krótkie, jednosylabowe słowa na końcu zdań po prostu nie brzmią. Chociaż nie, w sumie brzmią. Tyle że okropnie.

 

Już w 10 i 17 minucieAli Zanga i Oier Algorta, zdobyli po bramce i dali naszym kibicom wiele radości.
Jednak w 34 minucie, Rodolfo Massieri zdobył kontaktową bramkę.

Takie podwójne combo dwóch pierwszych błędów.

 

Jednak w doliczonym czasie gry Markus Siefkes strzelił trzecią bramkę i spokojnie wygrywaliśmy. Po przerwie drużyna naszych gości strzelała bramki w 51 i 78 minucie tym samym wyrównując wynik spotkania. Jednak w 84 minucieLassina Traore, zdołał zdobyć 4 bramkę i tym samym dał nam zwycięstwo.

Cześć, źą, słyszałem, że lubisz bramki, więc umieściłem bramkę w twojej bramce, żebyś mógł strzelać bramki, kiedy strzelasz bramki...

 

@CancuN

 

W kolejnej kolejce ligowych zmagań, naszą formę sprawdzą piłkarze Bałtiki.

To chyba jest zakaźne, ten zbędny przecinek.

 

Siódmy w tabeli klub może być groźny, ale dotychczasowy bilans spotkań, jest na nasz lekki plus.

No cóż.

 

Miejmy nadzieję, że dzisiaj zawodnicy przypomną sobie rewelacyjny występ z meczu ze Spartakiem Nalczyk i w równie pewny sposób obronimy zdobędziemy wyjazdowe punkty.

Czasem warto czytać części kariery przed publikacją.

 

Blisko swojej pierwszej bramki w sezonie był Geynrih, ale w sytuacji sam na sam, nie starczyło mu zimnej krwi i trafił w bramkarza.

Znowu przecinek. You make it too easy.

 

Miejsce słabych dziś Geynriha i Afanasieva, zajęli Tsvetkov i Belousov. Dziesięć minut po wznowieniu meczu, miejsce kontuzjowanego Ridel'a zajął Priganiuc.

Hm. Déjà vu.

 

A wziąłem tylko po jednym poście, pomyślcie, co by było, gdybym wziął dwa!

 

Jedyną osobą z tej trójki, która może liczyć na awans jest gilik. I jest tegoż awansu bardzo bliski, o czym pisał już zresztą Fenomen na poprzedniej stronie.

 

Odnośnie ew. wytycznych od moderatorów: do tej pory, czyli odkąd zostałem opiekunem Karier, tylko jedna osoba zgłosiła się do mnie, by zapytać, co może zrobić, by zasłużyć na awans do Opowiadań. Jedna. Reszcie widocznie na tym nie zależało, więc niby po co my, moderatorzy, mamy się starać i robić coś, co powinno leżeć w interesie autorów? Jak sami widzicie, odpowiedzi byśmy udzielili. Wystarczyło zapytać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ludzie uspokójcie się, było to już wałkowane pińcet razy! Odpowiedzialni za dzial moderatorzy na pewno czytają, a potem analizują wasze propozycje. Odpowiedzią będzie awans opka CancuN'a lub jego brak :)

 

Jeśli chodzi o moje zdanie to w sumie na zachętę poparłbym ta propozycję. Jednak chyba tylko dlatego, że obecny poziom działu kariery jest tak niski, że można się o niego potknąć więc "Waka Waka" na pewno się wyróżnia. Denerwują mnie tam tylko często powciskane byle gdzie przecinki, ale to da się jeszcze przeżyć :)

Odnośnik do komentarza

Wybacz, ale nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź... A raczej jej początek... Stare przysłowie mówi, że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :> ogromny zastój w Opowiadaniach i wielki chaos i burdel w karierach spowodowały, że np ja wcześniej nie zauważyłem tego opka, który okazało się mnie zainteresował. Myślę, że niestety można trochę obniżyć poziom w Opowiadaniach żeby te trochę lepsze i estetyczne teksty w karierach nie tonęły w morzy gówna za przeproszeniem. No i co to za bzdura, że musi być lepsze. Wiadomo przecież, że CancuN ma znikome szanse na bycie "lepszym" pisarzem od Fenomena czy Loczka, ale nie powinno go do dyskredytować.

Odnośnik do komentarza

Stare forum CFM miało taką politykę jaką proponujesz przez co awans do Opowiadań stracił szybko na wartości. MT teraz to zmienił i nie wiem czy jest sens "obniżania poziomu". Poprawność gramatyczna - sam wspominałeś o przecinkach - to podstawa. Gdyby CancuN nad tym popracował, to także był bym za jego kandydaturą.

 

Trzeci sezon mojej pracy za sterami Połocka, rozpoczynamy w meczu z Chimikiem Swietłogorsk

 

Poza tym, na skrzydle mamy nowo zakupionego zawodnika

 

Przecinki to jego bolączka. Jeśli chce awansu, to musi nad sobą popracować.

Odnośnik do komentarza

Przecież to jest oczywiste, wyraźnie wynikała taka sugestia z mojej wypowiedzi ;) mam nadzieje, że autor czyta naszą dyskusje i postara się to zmienić. Po prostu podoba mi się, że autor dba o estetykę! Ciężko jest się przekopywać przez tonę mułu żeby odnaleźć opki poprawne takie jak ten... Ewentualnie można powrócić do metod stosowanych na CFM jeszcze dawniej ( ;) ) : zamykać tematy takie jak chociażby ten : http://forumcm.net/index.php?/topic/5327-82-300-elblag-agrykola-8/

 

CancuN : staraj się budować krótsze zdania! Jeśli jednak Ci to nie będzie ładnie wychodziło to chociaż daj sobie siana z tymi cholernymi przecinkami !

Odnośnik do komentarza

Nie czyta się tego dobrze. Jak dla mnie za dużo meczy w jednym poście, przy Twoim stylu pisania dwa mecze wystarczą, ale nie aż cztery... Mam wrażenie, że za dużo pogrubień, pogrubiaj tylko zawodników, a kluby, stadiony ewentualnie pisz kursywą, zawsze to jakaś różnica :) rób odstępy przed i po tabeli.

 

To wychwyciłem tak na szybko :)

Odnośnik do komentarza

Totalny brak estetyki, nie najwyższa jakość tekstu... Jednak wszystko przed Tobą, są tu jeszcze pewnie tacy, którzy pamiętają moje początki :keke: oczywiście opcja usuwania słabych tekstów jest dość, ekhm, ostra (sam nie raz byłem kiedyś w ten sposób potraktowany... ;) ) , ale obecna sytuacja w karierach jest bardzo zła i myślę, że moderatorzy powinni wpaść na jakiś genialny pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...